Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A fél osztály utál, a tanárom...

A fél osztály utál, a tanárom meg fenyeget! Most hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Hétfőn tesin kosaraztunk, és ilyenkor egy debella mindig mindenkinek neki megy. Megint fellökött engem is, aztán röhögött meg pacsizott a barátnőivel. Ezt még lenyeltem volna, de onnantól provokált egész órán, ezért "megvertem". Ez a nagy agyonverés ki is merült annyiban, hogy kiabáltam és lefogtam a karját. Közben kicsit sikerült kimarnom. Na most a tanár azt mondta, hogy az én hibám volt, és ez a tehén azóta olyanokat mond mindenkinek, hogy idegbeteg vagyok, bele fogja verni a fejem a földbe, bezárna egy diliházba és hasonlók. Tegnap már egy osztálytársam leordította a fejem, hogy barbár vagyok és dögöljek meg. Pontosabban a barbárt ordította, a másik felét meg próbálta úgy mondani, hogy ne halljam. A tesitanárral egyébként ma volt matekunk, és azt mondta, hogy ezentúl más lesz köztünk a " kapcsolat", meg hogy ha sz@rbanézem ő is azt fogja tenni. Aztán tök nyugodtan oda mondta egy gyereknek hogy meg fog engem verni. Már csak pár hónap a suliból, utána megyek másikba, de nem tudom addig mit fogok csinálni..holnap is lesz vele két órám, de ezek után lesheti, hogy mikor megyek be. Szólni meg nem tudok senkinek, mert úgyis én járnék rosszul :/
2015. márc. 10. 15:54
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%
Én az ilyennek bele vertem a fejét a betonba
2015. márc. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Jó kis iskolába járhatsz...
2015. márc. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igen, nagyon. Most csak attól félek, hogy mi lesz holnap. Szerintetek menjek be az órájára? Vagy mit csináljak?
2015. márc. 10. 17:42
 4/12 anonim válasza:
100%

Szia!

Amikor egy tanár ilyeneket mond neked vagy másoknak, zavarba kell őt hozni. Kezdve azzal, hogy teljesen nyugodt a fellépésed. Amint látja, hogy nem heveskedsz, nem tud semmi kihozni a sodrodból, rögtön más lesz az ő hozzáállása is. Persze nem működik egy megfelelő mondandó nélkül, ha csak teret hagysz neki, mert akkor győztesnek érzi magát, és ez a lényeg: te élvezz erkölcsi előnyt vele szemben. Mondd meg a tanárnak nyugodtan, hogy pedagógusi kötelessége tanítani és - itt a lényeg - nevelni a gyerekeket. Ha nem képes testnevelés órán visszafogni azt a "debellát", ill. saját magát sem az abszolút neveletlen és a tanári pályát megszégyenítő megszólalásait illetően, akkor válasszony másik hivatást. Minden diáknak egyenlőnek kell lennie a pedagógus szemében, és ez vonatkozik arra, hogy ahogy téged, úgy a másikat is előveszi, ha gond van mindkettőtökkel.

A tanár is csak ember. Ne azért tiszteld, mert tanár, és még csak azért se, mert esetleg elért valamit az életben. Hiába a szép teljesítmény, ha a személyisége taszító, és nem képes elfogult, jól átgondolt döntéseket hozni, valamint mondatokat alkotni. Minden embernek kijár az alapvető tisztelet, de attól még, hogy fiatal vagy, felszólalhatsz az ellen, ha téged szóban fenyeget, és tanárhoz nem méltó módon szól hozzád vagy rólad.

A leányzónak - gondolom ő a "debella" - ugyanezt elmondanám, de csak a tanár jelenlétében is. Merj lépni, vagy megint 'eltaposnak'. Amint megérzi a győzelem ízét veled szemben, vérszemet kap. Ha nem foglalkozol vele, vagy próbálod ezt tettetni, akkor is úgy gondolja, hogy ő a jobb. Szedd össze a gondolataidat, és lépj fel éretten. A határozott fellépés mindennek a kulcsa. :)

Bocsánat, hogy ilyen terjengős lett, azért remélem, segített valamit! Sok sikert!

2015. márc. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 Pont egy ilyen részletes válaszra volt szükségem, nagyon köszönöm!! :)
2015. márc. 10. 18:18
 6/12 anonim válasza:
Örülök, hogy segíthettem (már amennyire tőlem telt.) :) Ha nem értesz még valamit, vagy esetleg a problémák folytatódnak, írj nyugodtan - ha szeretnél. Hajrá!
2015. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Na mi történt?
2015. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne,hogy mi lett! A tanárral szemben egyébként csak a "leégetés" fegyvere van csak a diák kezében... tudom, mert átéltem :( Igazgatónál kötött ki mindenki és ott szégyenült meg "szegény"...
2015. márc. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Elnézést, hogy eddig nem reagáltam :/ A tanár úgy csinál mintha nem lenne semmi, úgy jópofizik mint előtte. Az osztálytársaim meg mégjobban utálnak, ha mondhatom ezt.. :/
2015. ápr. 10. 18:50
 10/12 anonim válasza:
Foglalkozz a tanulmányaiddal és szard le ezeket a semmirekellő ge*i embereket ! Sokan azt hiszik , hogy az osztályból áll a világ és ha ott utálnak akkor "mindenki" utál . Ez hülyeség az osztály tele van olyan emberekkel akik dominálni akarnak . ÁLLJ A SARKADRA ! Aki nekem beszólt/beszól mindig visszapofáztam neki és elment a kedve . Továbbá a tanárod gyerekes és szerencsétlen ! FOGLALKOZZ A BARÁTAIDDAL ÉS A CSALÁDODDAL BARÁTODDAL/BARÁTNŐDDEL ! Akinek meg nem tettszik bekaphatja ! Nem kell érzékenynek lenni , sajnos az ember ezt nem engedheti meg magának . Átérzem , én is nagyon érzékeny gyerek voltam mikor még kisebb osztályba jártam de azért szerencsére az osztályommal soha nem volt problémám . ERŐSÖDJ MEG ! Az nem megoldás ha nem mész be az órára . MENJ BE NAGY VIGYORRAL ÉS "PIMASZ" VÁLASZAIDDAL ÉREZTESD A TANÁRRAL , HOGY NEM ÉRDEKEL ÉS NEM SZIMPATIZÁLSZ VELE . Ezt szépen is megteheted ! Remélem segíthettem .
2015. okt. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!