Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tesitanároknak a legkönnyebb?

A tesitanároknak a legkönnyebb?

Figyelt kérdés
Üdv! Azt vettem észre, az a tapasztalatom, hogy a tesitanárok nagy része nem csinál semmit. Pl általános iskolai tanárom egy középkorú, kövér, férfi volt, a gyakorlatokat természetesen nem mutatta be, a legtöbb óra focival és kidobóssal telt, év elején és év végén csinált pár felmérést aztán nagyjából ennyi. A mostani tanáromnál általában erősítünk, vagy focizunk (hozzáteszem egy szabályos fekvőtámaszt nem láttam még tőle). Én elhiszem, hogy nem egyszerű elvégezni a szakot, de utána tényleg ennyire nincs dolguk? Oké azt elismerem, hogy van rajtuk felelősség, mert gyakorlat közben megsérülhetnek a diákok. Az a furcsa, hogy amíg a matektanár, töritanár stb készül az órájára, dolgozatot javít, feleltet, pótvizsgáztat stb addig egy tesitanár óra előtt eldönti, hogy ma erősítünk vagy focizunk, van pár kötelező gyakorlat amit be se kell mutatnia aztán van egy héten maximum 26 órája.

2015. márc. 10. 23:12
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
92%
Azért a fizetésért pont, hogy ő dolgozik megfelelő mennyiséget, nem ?
2015. márc. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
76%
Az és tesitanárom többször meg sem jelent az órán 😃 az is kövér öregember volt. De igazad van. Tényleg semmit sem csinálnak
2015. márc. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
#1, Ebben van igazság de a többi tanárral szemben igazságtalan, hogy a tesitanár dolgozik 26 órát hetente ami igazából 26*45 perc, előkészületek nem igazán vannak, dolgozatot nem kell javítania, és a nap folyamán nem igazán fárad el.
2015. márc. 10. 23:23
 4/22 anonim ***** válasza:
62%

Én infotanár voltam, és én is körülbelül ennyit csináltam. Hagytam, hadd játsszanak a kölkök a gépen. Aztán ha volt valami bemutató tanítás, szakfelügyelő, akkor persze csodálatos órákat varázsoltam.


Egyébként úgy voltam vele, hogy a kisfszom fog erőlködni, minek.

2015. márc. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim válasza:
100%

Nekem egy 30 éves volt katona a tesi tanárom szóval minden órán erősítünk,gyakorlatokat bemutatja,segít és hát van ott fegyelem és vigyáz állás. :D

Nézd ki hogyan áll hozzá. Egy dagadt ülòs senkinek nem is akkora a tekintéje. Meg tudom érteni őket mert hát az a fizetés amit kapnak az nem egy nagy összeg, ezért mindegyik tesi tanárom legalább 1 külön órát bevállal. Meg hát a magyar mentalitás ha nem figyelnek mások szarnak az egészbe...

2015. márc. 10. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
én eddig 1 kivételével csak olyanokat fogtam ki akik normálisan csináltatták a dolgokat.
2015. márc. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a tesitanárom alkoholista volt, meg is értem, szétunta magát.
2015. márc. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Tényleg nem valami sok amit keresnek, de ha jól tudom a többi tanár is annyit keres. Csak amìg a tesitanár csak majdnem 26 órát dolgozik egy héten, addig matek, fizika, töri, biosz stb tanár meg kb 40-et, de lehet, hogy többet.
2015. márc. 11. 00:03
 9/22 anonim ***** válasza:

Nekem általánosba egy 30 körüli tanárom volt aki kövér volt ugyan de baromi jól tudott magyarázni. Mert oké gyakorlatok voltak, de voltak mellette különböző anyagrészek atlétika, foci, kosárlabda, szertorna, és a szabályokat jól magyarázta el és arra ment ki a játék hogy ezeket megfelelően alkalmazzuk bemutatás során.


Gimiben nekünk női tanárunk volt aki 40 éves létére olyan jól mozgott hogy csak néztük tátott szájjal bármit képes volt szabályosan megfelelően bemutatni pedig mondták hogy nem kemény a tanár mindenkitől csak azt várja el amire testileg és fizikailag képes, de ugyanakkor ő mutatott be mindent amit csak lehetett. Aztán ugye csak 1 évet tanított mert nyáron súlyos autóbalesetet szenvedett ami miatt teljesen lerokkant szegény, sajnáltuk mert bírtuk nagyon őt. Utána egy 58 éves tanárt kaptunk aki elég kemény volt, de ő is jól bírt magyarázni, ő nála az erősítés és az állóképességünk fejlesztése volt a mániája, futás fekvő, felülés stb... Bár sokat fociztunk nála mi fiúk, lányok meg röplabdáztak többnyire. A szertorna neki is mániája volt azt utáltuk nagyon, a lányok még úgy ahogy szerették mert elsősorban nekik való sportág ez szerintem, és sokan voltak akik jártak is külön szertornázni mert a mi sulinkban kötelező volt szabadon választani egy adott sportágat heti 2 órába.

2015. márc. 11. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
74%
Kedves 4-es, én pedig szülő vagyok, és elvárom, hogy a gyerekemet tanítsák. Hadd ne sírjak a tanári fizetéseken, semmivel nem keresnek kevesebbet, mint pl. az egészségügyben, csak a tanár nem ügyel, és nincs következménye annak, ha ilyen a hozzáállása, mint a tiéd, mert senki nem pereli be, ha rosszul (vagy egyáltalán nem) végzi a munkáját. A szünidőket már meg sem említem...
2015. márc. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!