Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Toki pona nyelv tényleg a...

Toki pona nyelv tényleg a világ legkönnyebb nyelve?

Figyelt kérdés
És tényleg akár heteken,napokon belül meglehet tanulni?

2015. márc. 1. 00:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek alapján valóban meg lehet tanulni rövid idő alatt:

[link]

Kérdés, hogy minek? Összesen ha 30-an tanulták meg eddig az egész világon.

Akkor már izgibb játék, ha egy saját nyelvet talál ki magának az ember, mint ahogy Tolkien is tette. És ha van az embernek 31 barátja, aki szívesen meg is tanulná...

:)

2015. márc. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először azt hittem, csak viccelsz "töki puna" :))) Sosem hallotam róla. Próbáld ki, aztán majd jelezd. Én nem tanulnám. Igaza van, az előttem levőnek, inkább kitalálnék egy másik töki puna nyelvet.
2015. márc. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Töki p*na" xd Egyébként én is csak most hallotam róla. Annak ellenére hogy már sok nyelven tanultam és sok nyelven sokat értek . pl. Magyar,angol,német,jiddis,török,héber,orosz .....stb
2015. márc. 1. 00:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Biztos tenyleg az, sak hat kerdes, hogy egy ilyen nyelv mennyire tekintheto nyelvnek. Ugyanis a wikipedia szerint pl. ugyanaz a szo jeloli az osszes rovart. Nem tudom,te hogy vagy vele, de szerintem nem mindegy, hogy vaL

valakit egy szunyog csip meg, vagy egy lodarazs. Ez nyilvanvaloan inkabb egy jopofa jatek, mintsem valodi nyelv. Ha mar konnyu mesterseges nyelv, akkor sokkal inkabb az eszperanto.

2015. márc. 1. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
sztem felesleges mesterséges nyelveket tanulni, amikor annyi szép élő nyelv van, amit még használni is lehet
2015. márc. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
nem tudom, hogy a legkonnyebb-e, de hogy konnyu az biztos, cserebe nehezen fogsz kifejezni osszetett dolgokat. Van egy sajat logikaja es filozofiaja ami elvalaszthatatlan a nyelvtol, a dolgokat a leheto legegyszerubben kell latni hozza es aszerint kifejezni. Ez sokaknak sokszor okoz gondot akkor is, ha evek ota ismerik, beszelik a nyelvet. (es a pontossag kedveert, also hangon 2000 beszeloje van a nyelvnek akik tobbnyire aktivak is kulonbozo forumokon, leteznek meglepoen hosszu forditasok, eredeti irasok, dalok, leszarmazott nyelvek, par variacio/dialektus es rap is -- ez utobbit raadasul magyar is csinalja/csinalta amator szinten)
2016. dec. 25. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Igazán könnyen el lehet sajátítani a nyelvet, viszont egyetlen óriási hibája van, hogy nem lehet összetett gondolatokat kifejezni...


sina ken kama sona li kepeken e toki ni kepeken pali lili a. ona li jo e ike wan taso suli: sina ken toki ala e nimi suli mute.

2021. ápr. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!