Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mihez kezdjek egy osztálytársa...

Garrison 2001 kérdése:

Mihez kezdjek egy osztálytársammal, aki nem kedvel engem?

Figyelt kérdés
Szóval, az iskolában van egy gyerek, aki szerintem nem nagyon bír engem. Azzal kezdődött, hogy tavaly egyszer töridogát ír, doga után épp elment a padom mellett, én meg megkérdeztem tőle, hogy na hogy sikerült, erre ő sóhajtott egyet(tudod így: ajjj) és szó nélkül elment. Ez engem kicsit szíven ütött, mert és sosem ártottam ennek a srácnak, gúnyolni sem szoktam. Idén mindig kiröhög(pl. egyszer amikor fociztunk az osztállyal, én meg kicsit megcsúsztam a pályán, mert az vizes volt, vagy egyszer mikor pingpongoztunk, én végig benn maradtam, erre egyik osztálytársam mondja, hogy szép volt, erre én: kösz.Erre ez a piszkálódó gyerek elkezdi így gúnyosan idézni ezt a "kösz"-t. Nem értem, most mért baj ez, én csak udvarias akartam lenni.), és érződik hogy olyan ellenszenves velem, nem szól egy szót se hozzám, vagy cseszeget, ha valamit elbénázok, pl. amikor nekem dobta a pingponglabdát, én meg majdnem elejtettem, de aztán megfogtam, emiatt ő meg így szól be nekem "Kapd már el!". A haverom szerint azért ilyen velem, mert szerencsétlen nyomoréknak tart. Sőt egyszer a barátomtól hallottam is, hogy annak nevezett a hátam mögött. Nem tudom, most miért csinálja ezt. Amúgy ez hajdúhadházi fiú, és nem egy éltanuló, nem mondom, hogy rossz, mert 3-as körül van, de sokszor puskázik meg súg másoknak felelet/dolgozat közben. Elmondtam ezt a gondot szüleimnek is, ők meg azt mondták, lehet, hogy azért ilyen velem mert strébernek és jófiúnak tart. Pedig nem vagyok stréber, mert kb 4-es az átlagom, a stréber meg a full 5-ös. Azt elismerem, hogy igyekszem rendes gyerek lenni, de véleményem szerint ez jó. Hogyan lehetne kicsit megenyhíteni ezt a csávót, vagy barátilag közeledni felé? Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2015. márc. 14. 19:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

😊

Nos...a gyerek nem komplett,sajnos sok ilyen van nem kell veĺük foglalkozni.kerüld és ne reagálj a hülyeségeire,te csak legyél a saját barátaiddal,akikkel jól érzed magad,talán egy idő után befejezi a bunkózást.Nekem is volt dolgom hasonlóval,megpróbáltam azt amitbte akarsz:rendes lenni vele és barátilag közelíteni hozzá,de csak rontottam a helyzeten,még szemetebb lett,szóval csak simán tedd azt amit az előbb irtam,de sose viselkedj vele úgy ahogy ő veled,ne süllyedj le az ő szintjére! :)

2015. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Miért akarnál közeledni felé, meleg vagy? Egyáltalán miért zavar, nyíltan csesztet gyakran mindenki előtt?
2015. márc. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
hát a gyerek nem normális ha annyira unalmas az élete hogy téged csesztet...a második jó ha vki jó gyerek vagy próbál az lenni csak ebben a nagyon "kedves" kis földön a kedvesek/jók/önfeláldozók/jóakarók nem tudnak itt megélni :(
2015. márc. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
verjed meg
2015. márc. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, segítettek. :) Másodiknak: Nem, nem vagyok meleg, csak barátilag akartam beszélni vele, de lehet hogy miért csinálja ezt, de lehet hogy nem érdemes, mert sztem nem igazán akar beszélni velem. :( Amúgy ha úgy vesszük igen, nyilvánosan is csesztetett már, mert csak mindenki látja, hogy kiröhög, egyszer meg felküldött engem, meg a haveromat a pingpongütőkért, mikor azt se tudta, hol vannak. Mondjuk ez még nem olyan vészes. De akkor is ott voltak a többiek.
2015. márc. 14. 21:14
 6/11 A kérdező kommentje:
Ötödik: Csak annyi a baj ezzel a megveréssel, hogy nem igazán van önbizalmam, és nem nagyon merek kiállni magamért, pedig én is gondoltam rá, hogy ha mondjuk mikor kiröhögött, mert megköszöntem annak a másik osztálytársamnak, hogy azt mondta, hogy szép volt, hogy bennmaradtam a játékban, akkor visszaszóltam volna neki, hogy: "Mit röhögsz? Befogod a pofád, vagy behúzok egyet!", akkor máskor biztos kétszer meggondolta volna, hogy cseszeget-e vagy nem. Mert amúgy ilyen kölyök, hogy ha már egy kicsit is megfélemlítik, akkor behúzza fülét-farkát, meg hát ilyen alacsony ropi gyerek. Csak hát ehhez nincs bátorságom.
2015. márc. 14. 21:52
 7/11 anonim ***** válasza:

" meg hát ilyen alacsony ropi gyerek. Csak hát ehhez nincs bátorságom."


Csak hát te még alacsonyabb ropi gyerek vagy. Nem dicsérem a viselkedését, de indokolatlan felsőbbrendűséget érzek az írásodban. Olvasd végig még párszor az utolsó hozzászólásodat, lehet megérzed, mennyire szánalmas. "Mertbezzeg ha beszóltam volna neki, bexart volna tőlem mert ő egy nyuszi. De meg hát ilyen alacsony ropi gyerek. Csak hát ehhez nincs bátorságom. már megbirkózni ezzel a csávóval, nagyon zavar amit csinál és egy csicska vagyok, kétségbe vagyok esve."


"csak barátilag akartam beszélni vele"


Newsflash: nem a barátod. Ne figyelj rá, és főleg ne próbálj közeledni hozzá ha látod, hogy nem bír.

2015. márc. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó: Hát az igaz, hogy én is elég ropi vagyok, de alacsony biztos nem, és nem érzem magam felsőbbrendűnek, mert ő is ugyanolyan ember, mint én. Meg azt sem mondtam, hogy nyuszi, csak hogy ha megijesztik, akkor visszahúzódik, de amúgy én is ilyen vagyok. És igazad van, az ilyen visszaszólás sem igazán jó megoldás, mert elég durva, és talán nem is baj, hogy nincs ehhez merszem. Amúgy köszi a tanácsot. :D
2015. márc. 14. 22:46
 9/11 Veru10 ***** válasza:
Ilyenekkel ne foglalkozz csak rossz hatással van rád! Nekem is vannak ilyen osztálytársaim. Köszönj neki,de ne légy a legjobb barátja sem! Szerintem irigyes rád4
2015. márc. 20. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Nálam majdnem ugyanez volt csak csaj csinálta ezeket, év végi osztálykiránduláson kicsit piáltunk és elkotyogta hogy egész évben szerelmes volt belém.....


Lehet hogy a gyerek titokban homár, vagy egyszerűen csak látja hogy jobb vagy nála,és ezért próbál lejáratni.

2015. márc. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!