Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, hogy visszafogadjo...

Mit tegyek, hogy visszafogadjon az osztályom? 12/L

Figyelt kérdés

Szóval az volt hogy van egy fiú és egy lány osztálytársam, akik egyik nap úgy döntöttek hogy "járni" fognak, és én ezt szánalmasnak tartottam, először us mert ötödikesek vagyunk, másodszor pedig a fiú egy ízléstelen, gusztustalan, trehány gyerek, a lány pedig egy viszonylag intelligens, okos és értelmes. Megvolt erről az egész kapcsolatról a magam kis véleményem, és elhatároztam hogy nem fogok beleszólni, hanem kerülni fogom a témát-a lány ugyanis a barátnőm, sőt a legjobb barátnőm- de egyszerűen a srác ugyanolyan trehánnyá és hanyaggá tette őt, mint saját magát, és a barátnőmnek feltűnt hogy elkezdtem idegenkedni tőle, és megkérdezte hogy mi bajom vele. Elmondtam neki. Igyekeztem kedvesen, de nem nagyon sikerült, mert nagyon mérges voltam rá, mert azt megelőző napon a nővérem fintorogva mesélte, hogy aznap szünetbe ott smároltak (!) a folyosó közepén, és ennek szemtanúja volt az egész 7. és 8. évfolyam. Na erről is kikértem a véleményemet, és ő hitetlenkedve elkezdte, hogy nem kell féltékenykedni, mert egyszerűen rájuk jött a csókolózási vàgy. Na ez nekem már sok volt, nyíltan megmondtam neki, hogy leszarom az egészet, csak szerintem nem lesz attól menőbb hogy nyomi 11 éves létére ott smárol a folyosó kötepén meg órán(!). Akkor nagyon összevesztünk, és mindig ott direkt előttem szeretkezett, de próbáltam nem foglalkozni vele. Anyukámnak beszéltem erről, ő is azt mondta, hogy ne törődjek vele. Aztán 3 hónap után "szakítottak", és a csaj a fejébe vette, hogy én szedtem szét őket. Na a "szakítás" 1 hónappal a veszekedésünl után volt, úgyhogy igazán nem értettem miért gondol ilyet, de ha ezzel azt akarta elérni hogy az osztálytársaim megsértődjenek rám, sikerült neki. Velem együtt még sokan tartották gáznak őket, de valamiért mindenki mellé állt. Mindenkit szerettem az osztályból, fiúval lánnyal jóban voltam, de mindenki kiakadt rám, mert az állítólagos barátnőm kamusztorikat terjesztett el rólam.

Aztán 03. 05-én az egyik osztálytársamnak meghalt az anyukája, aki egy nagyon kedves nő volt. Kiskorom óta ismertem az egész családot, és ezt az osztály is tudta, ezért megsajnáltak és kibékültünk. Azóta nincs harag, de... Nagyon ridegek velem, alig szólnak hozzám és mindenhonnan elküldenek. Már próbáltam erről beszélni velük, de elterelték a szót vagy nem válaszoltak. De én nem akarom hogy így legyen, mert ok nélkül hagytak ott, csak egy bunkó osztálytárs kamuzása miatt, és már ezt is mondtam nekik, hogy ez félreértés, de nem hitték el. :'( Mit tegyek, hogy vissza tudjanak fogadni és tufjunk mindent elölről kezdeni? Mert próbálkozok, de nem megy. :-(



2015. márc. 23. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Vigyél egy zacskó chips-et és mindenki a barátod lesz:)
2015. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hmm erre még nem is gondoltam ;-)
2015. márc. 23. 21:24
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, ez egy nagy katyvasz! :D

Ha annyira jó barátnőd, akkor örülnöd kellett volna a "boldogságának", és ha belegondoltál volna, tudtad volna, hogy ezek a kisiskolás szerelmek 1-2 hónapig tartanak. Azután minden visszaáll a rendes kerékvágásba..

1. nagy szabály: Soha nem szólunk/véleményezzük a másik kapcsolatát, annyira nyíltan és durván! Abból csak a vita van, és te leszel mindig a hibás.


ui: Szerintem nem szeretkeztek előtted. xD Mert az azt jelenti, hogy jól gerincre vágta a barátnődet a fiú, előtted. :) Itt még elmegy, de ha a suliba mondasz ilyet. Csak butának néznek majd, és kiröhögnek. :)

2015. márc. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"és mindig ott direkt előttem szeretkezett"

Hát,először is, ezt remélem, hogy nem szó szerint értetted. De ez most mindegy.

Hidd el, hogy idővel majd minden megváltozik. Jön egy újabb dolog az osztálszban és akkor már nem te leszel a téma. Neked nem kell csinálnod semmit csak maradj olyan, mint azelőtt. Semmiképp ne magyarázkodj másoknak és ne feketítsd be a "barátnőd". Később majd ha lecsillapodtak a kedélyek, elmondhatod, hogy mi történt, de most még ne. Ez mások szemében olyan "magyarázom a bizonyítványom" jellegű lenne. Csak várj türelmesen és előbb túl leszel rajta, mint gondolnád.

Ami meg az osztálytársaidat illeti... Hát itt is látszik a csordaszellem. Később is sokszor fogod tapasztalni, hogy amíg egymás között kell szidni valakit (vagy bármi más dolgon problémázni),az nagyon könnyen megy, de amint ki kell állni a véleményükért, akkor mindenki kussol. Ilyenek az emberek. Mindegy, hogy hány évesek.

2015. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Akkor nem szeretkeznek, hanem előttem ölelgetik és csókolgatják egymást.

Légyszi normális válaszokat!!!

2015. márc. 23. 21:32
 6/8 anonim ***** válasza:
89%
4. vagyok. Az enyém szerintem normális válasz volt, csak olvasd tovább a 2. sornál.
2015. márc. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
95%
Ezért nem szabadna ennyi idősen az internetet használni.
2015. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én hetedikes vagyok és hidd el, hogy akikről azt hittem, hogy barátnőim,közel se azok(kibeszéltek,röhögtek rajtam a hátam mögött...)szerintem ilyen korban még szinte senki sem elég komoly.Az én osztályom minden "szaron" megsértődik. NE CSODÀLKOZZ ha még nem elég érettek.
2015. márc. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!