Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van közetek olyan, akit...

Van közetek olyan, akit általános iskolában 8 éven át rendszeresen megvertek? Miért? Hogyan dolgoztátok ezt fel?

Figyelt kérdés

A napokban szállok fel a buszra, már a buszon volt a volt iskolatársam egy haverjával (természetesen egyikkel se vagyok még köszönő viszonyban se), meglátott engem, majd így szól a haverjához:

"Én ezt a kölyköt általánosban össze-vissza vertem..."

Mire hazaértem konkrétan sírva fakadtam ennek hallatán. Ráadásul már a buszon is elkezdtem könnyezni magamban.

Továbbá volt olyan eset is, amikor elszedték a zsebpénzemet (olyan 2 éven keresztül minden nap).

Egyszerűen sosem értettem, hogy egyesek hogy lehetnek verekedősek, agresszívak, ráadásul ez kíséri végig az életüket, s bár a stílusuk változik bizonyos szempontokból, valahol a dolok legmélyén ugyanaz a verekedős, agresszív, kötekedő gyökér marad.

21 éves koromra ez nagyon sok olykor negatív dolgokat is képes felidézni, szinte képtelen vagyok benne logikát találni, hogy egyáltalán én is hogy hagyhattam magam ennyire, meg hogyan érdemelhettem ezt az élettől. Visszagondolva úgy látom, hogy az ilyen esetekre szinte gyerekfejjel nem is voltam felkészülve.

21/F



2015. márc. 25. 21:32
1 2
 11/19 anonim válasza:
73%

"Viselkedj férfimódra!

mi az ördög lelt téged?

Neki álsz bőgni mint egy nő!"

Szedd össze magad és zárj ki mindent! találd meg a lelki békédet felejtsd el a múltat...

Ne sirj és ne csinálj úgy mintha te egy gyökér lennél... az élet padlóra küldött de neked fel jell állni és menni kell előre... mert ha csak élsz mint hal a vizbe nrlem fog változni semmi ha még egyszer ilyen lesz szolj vissza ne hagyd magad ! "Győzől, vagy vesztesz, mindegy, harcolj, hogy tiszteljenek!" A tegnap elmult.. ma ujrakezdhetsz mindent! változast akarsz? tegyél érte ! ezek a sorok segítsenek utadon

2015. márc. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
87%

Engem nem vertek, csak b*sztattak naponta 8 éven keresztül, de a verést valószínűleg csak azért úsztam meg mert lány vagyok. Az egyik srácból egyszer annyira elegem lett hogy belöktem a sarokba és addig ütöttem-rúgtam amíg el nem bőgte magát, na azóta egy rossz szót nem szólt velem kapcsolatban. A többi kis gyökeret meg kitessékelték az iskolából miután sikerült kézzelfogható bizonyítékot felmutatom az igazgatónak arról hogy miket csinálnak.


Ennyi év után már túl kéne tenned magad rajta, legközelebb szólj vissza, ne azt lássák már hogy még mindig hagyod magad!

2015. ápr. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 qerbord válasza:
80%
Ha nem ütsz vissza ez felhívás rád és te leszel a balek inkább bünhődj azért mert te verted meg őt és nem fordítva.Én jobban éreztem magam utána.:)
2015. ápr. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
22%
Én kicsit túlsúlyos vagyok és ezt ki kell használni. El kell dobálni a csontikat és senki nem szól be.. soha senki nem szólt hozzám semmi rosszat. Ha igen akkor elég egy kis lökés vagy duma és kész. Nem vagyok agressziv de azt nem hagyom hogy kihasználjanak. jóformán mindenki a csicskám volt. ( átvitt értelemben) De inkább barátokNak hívnám. :) 15 fiú
2015. ápr. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom hogy ezt kellett átélned! :( Engem ugyan meg nem vertek(lány létemre)soha, de beszólogatástást kaptam eleget... Utólag persze könnyű okosnak lenni, de még most is túl tudsz lépni rajta! Először is beszéld ki magadból. Keress egy jó barátot akinek elmondhatod az egészet. Hidd el meg fogsz könnyebülni. Ne szégyenkezz emiatt! Ez nem a te szégyened. Kezdj el mondjuk sportolni. Önbizalmat fog adni hogy újra erősnek érezd magad. Írj egy listát a legjobb tulajdonságaidből és idézd fel amikor szükséged van rá. Kérheted a környezeted segítségét is! Tegyél ellene. Ha nem fogsz a szorongásod súlyosbodni fog és marha nehéz lesz belőle kimászni. Kitartás!
2015. ápr. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
38%
Engem csak próbáltak megverni... én vertem meg őket...
2020. júl. 4. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

ezt mindenképpen jelezni kell az iskolaőrnek, osztályfőnöknek, szülőknek. Mindenképpen. Ne tűrjétek, aki most van benne.

És érdemes küzdősportra járni, annak is aki már túl van az iskolaévein. Sokat fog segíteni.

2020. szept. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Kései Sirató ***** válasza:
76%

Ezt nem lehet annyiban hagyni. Ha bántalmazás történik, azt jelezni kell, ha nincs változás, akár az iskolaváltás is megoldás lehet.

Kérdező, te már felnőtt vagy, nyilván nem iskolás, ezeket a sérelmeket pszichológus segítségével fel tudnád dolgozni.

Amúgy a szüleid tudtak róla? Ők nem tettek semmit?

2020. okt. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%

1-8.ig vertek-cikiztek

8. Nyáron megfogadtam, hogy középsuliban másként lesz, aztan 9.első napon bemutatkozásnál sikerült olyan balfaxnak lennem, hogy a következő 3 évben cikiztek...

Aztán 11 év végén eldurrant az agyam, úgy megvertem a legnagyobb képű szarjankót, hogy mentő vitte el...

Utána meg akart veretni egy kempóssal, de még aznap elmentem kempo edzésre, az elsőre életemben, és ott vert szarrá a gyerek, aztán kértem az edzőt, hogy ha csak lehet vele tegyen össze sparringra, úgyhogy még jónéhányszor szarrávert..., de közben összehaverkodtunk, majd egyszercsak en vertem szarrá őt... azóta abbahagytuk az edzést, de mai napig jó haverok vagyunk, sors fintora pedig, hogy aki általánosban végig cikizett és szekált, most az alkalmazottam és tőlem függ a teljes egzisztenciája... de már nem neheztelek rá... de azért időnként cikizem és csesztetem csak mert jólesik.

2020. okt. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!