Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tudnék ez ellen tenni?

Mit tudnék ez ellen tenni?

Figyelt kérdés
Jövőre 9.-es leszek,és nehezen barátkozom....nem szeretnék 4 évig egyedül egy terem sarkának a barátja lenni....nehezen barátkozom,ismerkedek,nehezen nyilok meg mások előtt.Elég önbizalom hiányos vagyok,emiatt még nehezebb.hogyan tudnék ezen változtatni?

2015. ápr. 6. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
12%
Legyél junkie! Még ha nem is vagy menő, egy drogosra más szemmel néznek ám. Kis füvecske keddenként, nóziszippantó csütörtökre 2.óra előtt, hmmm...;)
2015. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1-re ne hallgass

Sajnos ha körülötted lévő emberek nem vesznek észre,akkor már az is baj,főlleg ha tanárok se,így magadra vagy utalva,és sajnos ez ami nehéz

2015. ápr. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lesz egy nyarad előtte, össze kell szedned magad fejben és felkészülni az első napokra majd ősszel. Tanítás úgysem lesz, legalábbis a legelső nap biztos, akkor lehet majd beszélgetni a körülötted lévőkkel. Arra gondolj, hogy ők is ugyanúgy bevannak rezelve, új suli, új környezet, megfelelni akarás nyomja őket.


Nyáron próbálkozz ismeretlenekkel beszélgetni, nem kell hogy óriási haverok legyetek, de legalább pár témáról tudj értelmesen beszélgetni. Megszokod majd, hogy "nyomás alatt vagy", és látni fogod, hogy senki nem küld el a francba, mert kérdezel tőle valamit.

2015. ápr. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak sok szerencsét tudok kívánni
2015. ápr. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia,

Gimnazistaként hasonló gondjaim akadtak, mint neked, sőt, én egy 8 osztályos intézménybe kerültem, ahol már egy 4 éve összeszokott társaság fogadott.

Mindig légy önmagad,ne akarj mások elvárasinak megfelelni, tarts ki az ízlésed, az érdeklődési köröd, egyszóval az egyéni személyiséged mellett és ne hagyd, hogy alakítani próbáljanak, maradj meg törzsfa a szélviharban nádszál helyett! Meglehet, hogy nem lesz sok barátod, viszont ennek következtében igaz társakra lelsz majd,akik önmagadért fognak szeretni és értékesnek tartani.

Az, hogy önmagad adod, egy biztos belső alapot ad majd neked, hidd el, nincs mitől tartanod, minden rendben lesz! :)

Valószínűleg, ha nem 8 osztályos középiskolába jelentkeztél, mindenki számára új lesz számos dolog, biztos vagyok benne, hogy emiatt nem csupán te aggodalmaskodsz jelenleg is.:)

Bízz magadban! :)

2015. ápr. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!