Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, vagy mondjak,...

Mit tegyek, vagy mondjak, hogy ne érezzem magam kellemetlenül az osztálytalálkozón?

Figyelt kérdés

10 éves osztálytalálkozó. Mindenkinek jó állása van, legtöbbjüknek diplomája is. Nekem nem sikerült megszereznem a diplomát. Letettem egy OKJ-s szakmát, de nem tudok benne elhelyezkedni. Aljamunkát végzek, amit nem lehet felvállalni. Van egy férjem, ami tök jó, mert viszonylag kevesen házasok a volt osztálytársak közül, ez talán plusz pont. Csakhogy a férjem nem jön el az eseményre, pedig a többiek viszik a párjukat. Gyerekünk sincs, pedig akarnánk. Mondjuk, jobb is, hogy nincs, mert saját lakásunk sincs. Na, a többieknek ez is van, meg autójuk is.


Hogyan adjam elő magam, hogy ne szánalmas legyek, hanem csak pusztán sikertelen, de boldog ember? Vagy mit tegyek addig? Van még három hónapom felkészülni.


(Ja, és azóta is csak hízok-hízok, már nem tudok régi önmagamra visszafogyni addigra.)



2015. máj. 10. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire csak a villogás a lényeg, akkor minek mész el?


Én személy szerint el sem mennék. Ha valaki érdekel, azzal úgyis tartom a kapcsolatot, aki meg nem, az ott sem fog érdekelni. Én is max villogni mennék, ha épp úgy állna az életem.

2015. máj. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
22%

Elmennék, de ha nem kérdeznek nem válaszolnék. Beszélgetni anélkül is lehet, hogy a magánéletedet kiteregeted másoknak.


Ad2, akinek olyan hű de jó az élete, attól megkérdezheted, hogy hány évtizedre van eladósodva?! Mert ha nettó 500e-et keres, ketten 1millát, akkor is kell minimum 20 hónap spórolás, hogy meglegyen a 20 millás ház. És ezalatt a 20 hónap alatt nem költhetnek a fizetésükből 1 Ft-ot sem!



Ad3, felnőtt ember lehetsz. Eljuthatnál már végre arra az értelmi szintre, hogy nem máshoz hasonlítod magad!

2015. máj. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Felnőtt vagyok. De nekem mindig is borzasztóan fontos volt, mit gondolnak rólam mások. :)


A többiek nincsenek eladósodva, hiszen jó állásuk van nekik is, a párjuknak is, és nem csilli-villi házakban élnek, hanem normális méretű lakásokban. Vagy a szüleik segítették őket.


Akkor az egyetlen megoldás, ha csendben maradok. :) Ha meg kérdeznek, akkor csak féligazságokat mondok. Pl.: szeretem a munkám, gyűjtünk lakásra, későbbre tervezzük a gyereket. :) Ez így jó lesz?

2015. máj. 10. 13:27
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"megkérdezheted, hogy hány évtizedre van eladósodva?!"

Igen, ez egy tökéletes mondat arra, hogy végleg lejárasd magad. És akkor onnantól nem csak csóró, de rosszindulatú is leszel és többet szóba sem állnak veled.

2015. máj. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

De amúgy minek mégy el egyáltalán? Én nem élek sikertelen életet, de nem megyek el az osztálytalálkozókra, mert szarok bele, hogy kivel mi történt. Tényleg, aki érdekel, azzal tartom a kapcsolatot a többi meg le van szarva. Komolyan... Össze voltam kényszerítve négy évet mindenféle más emberekkel, akikkel érettségi óta egy büdös szót sem beszélek, hát öt évente se érdekelnek egyáltalán. Mondom, aki igen, azzal tartom a kapcsolatot egy estés "és te mire vitted?" bájolgások nélkül is. Ebből van kettő. A másik 34 meg kuka kategória részemről. Van elég barátom nem érzem szükségét, hogy próbáljak régi ismeretségeket felújítani, meg foglalkozni velük, ha amúgy nem jön magától.


Rajtad sem úgy tűnik, hogy annyira vágysz. Akkor minek stresszeled magad, meg minek erőltetni ezt?

2015. máj. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A sikert nem abban mérik, hogy kinek mennyi vagyona van, az elég silány és felszínes, aki ezt hiszi annak.


Kérdező, szerintem nem vagy sikertelen, hiszen van egy kedves férjed, akivel jól elvagytok, és ez sokat számít.


A gyerek majd úgyis érkezik, ehhez nincs közük, a lakás, hát igen, nem nagyon hinném, hogy egy mai fiatal hitel nélkül lakáshoz jut, hacsak nem hipergazdagok porontya, akik már ballagásra lakást vesznek neki.


Sokan laknak albérletben, ne szégyell!


Autó inkább viszi a pénzt mint hozza, te viszont ha szeretsz biciklizni, mesélhetnéd, hogy milyen egészséges életmódot folytattok, mert azzal jártok mindenhová.


Amúgy ha erről szól hogy kinek van autója, lakása, porontyai, akkor meggondolnám, lehet, hogy nem normális embernek való hely lesz az az osztálytalálkozó.


Tényleg, mikor lesz, majd mesélj, hogy sikerült!

2015. okt. 9. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!