Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit árul el egy osztályközössé...

Mit árul el egy osztályközösségről ha azért nincs osztálykirándulás mert érdeklődés hiányában nem szervezik meg?

Figyelt kérdés

Egy évben egy darab osztálykirándulás lenne. A kb 30 fős osztályból sokan még akkor közölték hogy nem jönnek amikor még el se kezdték szervezni amikor még azt se lehetett tudni hogy hova meg mikor.

De amikor egyik ember a másik után mondta le, és a résztvevők száma 10-re apadt, az of közölte hogy akkor nem lesz kirándulás.

A másik opció hogy ha nincs kirándulás akkor tanítási nap van helyette de ez se hat meg senkit, aki nem jött volna, az tanításra se jön majd el. Elmegy a dokihoz kiíratja magát egész hétre és csók.


Meg lehetne kérdezni mi az hogy 1 db kirándulás van egy évben. Hát még 1 db se kell senkinek mi lenne ha több lenne.

A kirándulás egyébként 1 napos lett volna, több napos szóba se kerül. Más iskolákban hallok 2-3, akár még több naposról. Itt ilyesmiről szó sincs, még terv szintjén sem.

Lehetne mondani hogy több naposra tán szívesebben jönne ez a korosztály – középisk- de én tudom hogy nem így van. Nem jönnének azok oda se.


Amikor még általánosba jártam, a létező legdurvább fegyelmezési eszköz az volt, hogy eltiltottak valakit az osztálykirándulástól. A legpofátlanabb fiú is egyből bekussolt, ha közölték vele, hogy nem jöhet.

Itt meg az az alap hogy eleve senki se akar jönni. Eltiltás itt? Ki is röhögnék a tanárt. Hiszen úgyse jönne senki.


Más program sincs. Itt nálunk nincs színházlátogatás, nincs múzeumi nap, semmi sincs.

Persze kinek is lenne. Ki menne el? Szinte senki, az a pár ember aki meg talán menne, azokért meg nem szervezik meg.

Mondjuk ha tanár lennék én se égetném magam egy 30 fős osztályból 5 emberrel mint „osztálykirándulás”. Röhej.


2015. máj. 17. 15:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
83%

Mit árul el? Azt, hogy ez nem osztályközösség, csak egy csapat ember aki kényszerűségből minden nap bemegy ugyanabba a terembe.

Nekem is ilyen osztályom volt, 25-en voltunk, volt kb. 7-8 aktív ember, akik hajlandóak lettek volna bármit is szervezni.

A többiek nem mentek sehova.

Tudod mi a gond? Erre az elmúlt évek során jöttem rá.

Hogy a 25 emberből volt 5-6 gyökér, aki folyton bomlasztotta a közösséget. Miattuk lett rossz az osztályközösség, miattuk vált mindenki közömbössé.

Nálatok nincs ilyen?

2015. máj. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Lehet az is, hogy nincs vagy sajnálják a pénzt a kirándulásra.
2015. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Nem kedvelitek egymást, legalábbis nem annyira, hogy együtt lógjatok. Van ilyen. Én pl azért nem mentem osztálykirándulásra, mert a többiek piáltak, cigiztek és hagy ne mondjam... én nem bírom a piát, nem dohányzom és nem akarok mindenkivel kavarni. Az oszt társaim erőszakosak és itatnak, egyszer voltam négy év alatt és bőven sok volt belőlük. Alig tudtam elszabadulni és akkor meg én voltam a kis hülye, aki elrontja a mókát, meg hisztis vagyok mert nem akarok részt venni ebben. Utána meg az volt a bajuk, hogy már nem is megyek... Hát mondom így biztos nem, hogy az a 5 darab ember akivel ellennék, beteg szabid vesz ki kirándulásra mert ők sem akarnak menni. Ez van.
2015. máj. 17. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Ja mellékesen, a többi programra elmegyek és aktív vagyok még ha utálnak is :D, csak a kollektív iszok hányok belefekszek nem a kenyerem.
2015. máj. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
64%
Jó ezt így érezni, hogy a jó általános után nem csak én csöppentem bele ilyen szar semmilyen középsulis osztályba.
2015. máj. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

#5 Respect!

Én alapból elszoktam menni ilyen dolgokra, még ha kevésbé és tetszik, mert úgy állok hozzá, hogy hátha megéri, hátha szép élmény lesz.

Osztálykirándulásra senki nem kötelezhető, pont ezért van meg helyette az a lehetőség, hogy bemenjetek iskolába, viszont az ilyen múzeumlátogatás, színházlátogatás ha suliidőben van, a tanterv része. OF-nek ki kéne jelentenie, hogy pénteken ne hozzatok cuccot, mert múzeumba mentek és 1 órára értek vissza. Mindenki örülne, hogy korán végez és még tanulnia sem kell.

Én osztályom is azért nem ment mert kényelmetlenül érezte volna az egyik klikk magát a másik mellett. Volt aki túl dedós volt, egy kortyot nem mert volna inni, volt aki csak ivott volna egész nap, aztán olyan is aki iszik egy keveset és utána felgyújtja a házat.

Tényleg elsősorban a bomlasztó emberek a hibásak, akikből minél több van annál kevésbé lehet mit tenni ellenük.

2015. máj. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Én se értem mi értelme volt az osztálykirándulásoknak, elmentünk valahova, megnéztünk egy múzeumot ami senkit nem érdekelt majd hazajöttünk.
2015. máj. 17. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Nálunk még osztálykirándulást se rendeznek, mert az "osztályelnök" azt mondja, hogy ilyen osztálynak osztálykirándulás. Hát pedig majdnem mindenki menne csak ő nem akarja rendezni, jah és más nem rendezheti mert az osztályfőnök őt választotta ki, hogy megcsináljon mindent az ofő helyett.
2015. máj. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Na ilyenkor az van hogy tesztek az osztályfőnökre meg a kis kedvencére és megszervezitek magatok, mindenki bead egy keveset, mintha osztpénz lenne és mentek, nem muszáj 2-3 napra és nem kell messzire.

Van csak egyszerűen összeültök és elvagytok.

2015. máj. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Minket elvisznek, de nagyon hogymondjakaztna nehezkesen, ovatosan :D tobb napra nem hajlandoak minket vinni, hat nem is erzem miert nademindegy :D


A kerdesedre pedig, hogy olyan szerintem nincs, hogy egy egesz osztalynak nincs ra penz. Nalunk altalanosban kevesen voltunk, de 2-3 ezer forintot mindig megoldottuk, ez inkabb az, hogy szerintem nem vagytok osszeszokva, vagy csak mindenki olyan nagy zsir kiraly meg raj csavo meg csajszi, hogy ez mar "gyerekes". Ez nem osztalykozosseg...

2015. máj. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!