Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit árul el egy osztályközössé...

Mit árul el egy osztályközösségről ha azért nincs osztálykirándulás mert érdeklődés hiányában nem szervezik meg?

Figyelt kérdés

Egy évben egy darab osztálykirándulás lenne. A kb 30 fős osztályból sokan még akkor közölték hogy nem jönnek amikor még el se kezdték szervezni amikor még azt se lehetett tudni hogy hova meg mikor.

De amikor egyik ember a másik után mondta le, és a résztvevők száma 10-re apadt, az of közölte hogy akkor nem lesz kirándulás.

A másik opció hogy ha nincs kirándulás akkor tanítási nap van helyette de ez se hat meg senkit, aki nem jött volna, az tanításra se jön majd el. Elmegy a dokihoz kiíratja magát egész hétre és csók.


Meg lehetne kérdezni mi az hogy 1 db kirándulás van egy évben. Hát még 1 db se kell senkinek mi lenne ha több lenne.

A kirándulás egyébként 1 napos lett volna, több napos szóba se kerül. Más iskolákban hallok 2-3, akár még több naposról. Itt ilyesmiről szó sincs, még terv szintjén sem.

Lehetne mondani hogy több naposra tán szívesebben jönne ez a korosztály – középisk- de én tudom hogy nem így van. Nem jönnének azok oda se.


Amikor még általánosba jártam, a létező legdurvább fegyelmezési eszköz az volt, hogy eltiltottak valakit az osztálykirándulástól. A legpofátlanabb fiú is egyből bekussolt, ha közölték vele, hogy nem jöhet.

Itt meg az az alap hogy eleve senki se akar jönni. Eltiltás itt? Ki is röhögnék a tanárt. Hiszen úgyse jönne senki.


Más program sincs. Itt nálunk nincs színházlátogatás, nincs múzeumi nap, semmi sincs.

Persze kinek is lenne. Ki menne el? Szinte senki, az a pár ember aki meg talán menne, azokért meg nem szervezik meg.

Mondjuk ha tanár lennék én se égetném magam egy 30 fős osztályból 5 emberrel mint „osztálykirándulás”. Röhej.


2015. máj. 17. 15:45
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Egy ilyennek semmi.

De egy osztálykirándulás nem csak ilyen lehetne.

Persze passzív érdektelen emberekekkel csak iylen lehet, lehet tényleg jó hogy nincs is.


Én se értem mi értelme volt az osztálykirándulásoknak, elmentünk valahova, megnéztünk egy múzeumot ami senkit nem érdekelt

2015. máj. 18. 08:10
 12/24 anonim ***** válasza:
Tavaly nálunk is lefújta az ofő az osztálykirándulást (idén nem is lesz, mert végzősök vagyunk, és már suli sincs ilyenkor), mert sokan (köztük én se) nem akartunk elmenni, mert csak azok az osztálytársaim akartak menni, akikkel kölcsönösen nem bírtuk egymást, én meg szarul éreztem volna magam, szóval nem volt kérdés, hogy nem megyek szar társasággal sehova. És hogy még fizessek is ezért? Hát, kösz nem. Különben meg mindenki csak oda menjen el, ahova akar. Bár nálunk mindig is pocsék volt az osztályközösség...
2015. máj. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Most én is nagyon filóztam, hogy menjek-e. Nagyon le vagyok égve, az osztálykirándulás meg 20 ezer Ft (!!!!!!!!!!), három napos. A kedves osztályfőnők egy pszichopata vénk..va, látszik a szervezésen is. Az osztályközösség szintén szar, bár az egy évvel ezelőtti állapothoz képest szerintem javult. Nagyjából az a helyzet áll fenn, mint az egyik előző válaszoló osztályában. A kb. 37-38 fős osztályból ( nem tudjuk a létszámot .__.) 6-an nem jönnek, a maradék 1/3-a teljesen abszisztens dedó, 1/3 a sárgaföldig issza magát, a maradék nagyjából normális.

Végülis úgy döntöttem, hogy megyek, de csak azért, mert az egyik legjobb barátnőmmel még soha nem ittam, és nyáron sem biztos, hogy lesz rá alkalmunk, itt pedig megtehetem. Tavaly nem ittunk, csak a kemény mag.... most többen tervezzük, és a fogékonyabbját megpróbáljuk leitatni. Kíváncsi vagyok mi lesz ebből.....

2015. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Hát ha 20.000 akkor nincs is kérdés. Ennyit akkor se akarnék/tudnék fizetni ha garantáltan jó lenne.
2015. máj. 26. 08:56
 15/24 anonim ***** válasza:
Szerintem csak annyit árul el, hogy csapnivaló az osztályfőnök.
2015. jún. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
melyik of? a 3 év alatt eddig volt 5.
2015. jún. 13. 09:21
 17/24 anonim ***** válasza:

Hát akkor ott a probléma, egyik of. sem volt elég ideig of, hogy -még ha akart is volna- közösségge szervezzen benneteket.


Az igazgató a következő felelős, hogy nem olyan of-t jelölt ki, aki maradz volna.

De hogy lehet 5? Mindnek gyereke lett előre nem láthatóan, vagy mi?

2015. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

A magyarázat marha egyszerű: az igazgató egy alkholista vén vadparaszt akitől tisztul az összes tanár. Évről évre új tanári gárda van senki se marad nemhogy egy évnél

tovább még addig se.

Volt olyan tanár aki egy hónapot se volt itt és elment és még mi a diákok is tudtuk hogy azért ment el mert közölte egy ilyen vén alkesszel ő nem hajlandó egy levegőt szívni.

Ja a mostani of is megy épp csak a júniusi érettségit várja még ki.

2015. jún. 13. 18:10
 19/24 anonim ***** válasza:

Miért nem tesznek a szülők valamit?

Nem az osztálykirándulás a legnagyobb probléma ,úgy néz ki.

2015. jún. 13. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Tesznek a szülők mégpedig a legjobbat. Amit az én szüleimnek is kéne.

Elviszik a gyereket máshova és csók.

Csak jön helyettük ezer másik.

Itt mindenkit felvesznek. Olyan diák nincs akit nem. Volt itt már börtönből frissen szabadult késelésért fiatalkorúaknál ült gyerek. Felvették. Egy darabig rendőr kísérte órára.

Van itt drogos agyonszurkált karral, felvették.

Volt itt olyan hogy egy gyereket óráról vittek el a rendőrök mert körözték.

Bárkit felvesznek. Alapítványi iskola.

2015. jún. 14. 08:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!