Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az hogy egyeseknek...

Miért van az hogy egyeseknek 18-20 éves korukra sem jön meg a józan eszük?

Figyelt kérdés

Miért van sok olyan ember akik végül semmire se jutnak? Év elején még volt egy rendes osztály létszámunk, 2 csoportra lettünk osztva. Elég sokan kiestek a másik csoportból, a mienkből is páran. Akik maradtak az én csoportomból azok közül én vagyok a legfiatalabb, 15 éves, mégis nekem van a legtöbb eszem. A gyakorlati tárgyakból nagyon jó vagyok, a többi tárgy is jó, viszont a csoporttársaim mind minimum(!) 2 tárgyból buknak év végén. A legrosszabb az, hogy nem érzik át, hogy mekkora a baj. Úgy gondolják ráérnek, de nem. Itt az év vége, ráadásul ők sem lesznek fiatalabbak! Van egy lány az osztályomban, nem igazán szoktam barátkozni, de őt egy kicsit megkedveltem. Most 20 éves és 3 tantárgyból bukik! Egyszer már megbukott szóval nem kezdheti többször a szakot és még ha el is megy valahová máshová, akkor is fizetnie kell majd mert betölti a 21-et. Náluk pedig a fizetés nem opció, mert borzasztó csórók. Ennek ellenére ő mégis ellógja az órát mert a tanár késik pár percet (szerencsétlen már majd éhen halt de nincs az az isten, hogy ő az órán egyen), pedig már régen kigyűlt az igazolatlanja, amit csak a családi állapota miatt néz el az iskola. Én voltam az egyetlen aki bement arra az órára, végül a tanár 20 perc után elengedett. Ráadásul azért szoktak csúfolni, mert én el akarok érni valamit az életben. Most szakmán vagyok, szeretnék leérettségizni aztán főiskolára menni, de mikor ezt mondom nekik, mindig elkezdenek piszkálni, körbe röhögnek. Nagyon nehéz megállnom, hogy ne mondjak nekik semmi csúnyát, de most már odáig jutottam, hogy ha úgyis megbuknak (pótvizsgán úgyse mennek át) akkor megmondom nekik a véleményem a viselkedésükről. Félek, hogy jövőre egyedül maradok a csoportomból, vannak olyan órák is amik csak a mieink, azokra meg akkor egyedül fogok járni, mert a tanárnő úgyis megtartja. Szakmunkás vizsgázni is majd egyedül kell mennem. Miért van az, hogy 17-18-19-20 évesen nem tudnak jó, helyes döntést hozni? Nem érzik, hogy baj van? Nem félnek a jövőtől?


Előre is köszönöm annak aki végigolvassa. 15/L



2015. máj. 31. 02:27
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég nehéz ezt a témát rendesen tárgyalni.

Szerintem a legtöbbjük nem is tudja, hogy ezzel a viselkedéssel baj van, mert ezt látják otthonról is sok esetben, mert pl. a szülei, idősebb testvérei is munkanélküliek és mondjuk segélyből, meg ebből-abból élnek és úgy gondolják, hogy ez a normális, mert egyszerűen nem látnak mást, hallgatni meg nem hallgatnak másra, mert nehogy már a másik jobban tudja mint ők. Tanulatlan, buta, szűk látókörű emberek az ilyenek, nem kell velük foglalkozni és időt sem pazarolni rájuk, mert elvesztegetett idő és energia az egész.

Neked vannak céljaid és teszel is értük, így vinni is fogod valamire. Sok kitartást, szerencsét és minden jót kívánok! :)

2015. máj. 31. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak ez az egy iskola van ott, ahol laksz? Nem tudsz erősebb iskolába menni? Neked sem motiváló ez a környezet, sokkal előrébb jutnál egy olyan iskolában, ahol Hozzád hasonlók vannak!
2015. máj. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem pl. 25 évesen jött meg a józan eszem, addig álomvilágban éltem. Ehhez pedig sok nehézséggel és kihívással teli helyzet kellett.
2015. máj. 31. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Nem, rengeteg suli van. Én direkt erre a szakra jelentkeztem (45 km-re van a suli a lakhelyemtől :D) mert nagyon tetszett és van is hozzá tehetségem. Meg szerettem volna egy szakmát is, mert ki tudja mi fog történni és ezzel már biztosan el tudok majd helyezkedni. Arról sajnos nem tudtam, hogy az osztálytársaim ilyenek lesznek. Mindig azt mondják nekem könnyű mert kevés tanulással is 4-es 5-öst írok meg versenyekre is járok (jó eredménnyel). Egyre jobban úgy érzem emiatt néznek le, szóval az utolsó verseny felkérést már inkább el is utasítottam.

Nem tudom miért csinálják ezt, bár én is arra tippelnék, hogy otthon látják. De én a helyükben nagyon félnék a jövőtől. És nagyon köszönöm a jókívánságot. :) Igyekszem.

2015. máj. 31. 14:04
 5/9 anonim ***** válasza:

No de hát biztosan van ugyanez a szak másik iskolában is.

Tájékozódj, hogy hova lenne érdeme átjelentkezni. Ez egy szakiskola vagy szakközépiskola? Esetleg kölönbözeti vizsgával tudnál évet ugrani?

2015. jún. 1. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
te nagyképű vagy...
2015. jún. 1. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Szak és szakközép is. Az évugrás ötlete tetszik, a különbözeti vizsga is kivitelezhető ha a szakmai tanár és az igazgató beleegyezik. Megkérdezem, hátha.


6-os, remélem te bejártál/bejársz a suliba és nem ülsz/ültél a babérjaidon miközben bukásra állsz/álltál.

2015. jún. 1. 17:45
 8/9 anonim ***** válasza:

Úgy értem a kérdést, Te a szakközép részébe jársz-e.

Mert még a párhuzamos képzésen is gondolkodhatnál, illetve tanulhatnál nyelveket még emellett.

2015. jún. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Én szakmán vagyok. Iskolában németet tanulok, emellett még angolt is. Ha pedig nyáron lesz időm akkor orosz tanárhoz is fogok járni. Ha jól megy és a többi nyelv tanulását nem lassítja akkor állandóra veszem. A két szak együtt jó ötlet lenne, csak az a baj, hogy az iskolában többnyire fiús szakmák vannak, amire kizárt, hogy lányt felvennének. Varrónő pedig nem szeretnék lenni. :D Azt itthon is meg tudom tanulni. (Nagyim az volt.)
2015. jún. 2. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!