Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az osztályfőnök akkor is be...

Az osztályfőnök akkor is be akarja szedni rajtam az osztálykirándulás árát, ha nem megyek. Megteheti?

Figyelt kérdés
2015. jún. 3. 18:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem.
2015. jún. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%
Hivatalosan osztálypénzt sem lehetne szedni, Úgyhogy nem
2015. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

Meg szabad kérdezni miért nem mész? Nem rábeszélésből, csak kíváncsi vagyok:)

De különben nem, és ezt tanárként kitalálni elég gáz.

2015. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem teheti meg, mert nincs joga beosztani a szüleid pénzét.
2015. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Mikor találtad ki, hogy nem mész?


Szerintem attól függ, van-e olyan fejenkénti költség, amit előre kellett fizetni, és nem térítik vissza (pl. többnapos kirándulásnál szállás.) Azt kifizettetheti veled (ill. szüleiddel), ha volt róla előzetes tájékoztatás, és nem tartottátok be a lemondási határidőt.


A többi költség is kínos, mert ha pl. bérelt busszal mennek, akkor a te kieséseddel a többieknek többet kell fizetni annál, amit előzőleg tudattak velük. Ezt viszont szerintem nem hajthatja be rajtatok. Más kérdés, hogy ha nem vis maior történt, akkor azért illik legalább egy hónappal indulás előtt szólni, hogy nem mész.

2015. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Beszedni tőlem, vagy leverni rajtam. Remélem csak az előbbit szeretné. Ha a buszköltséget úgy kalkulálták hogy te is mész, érthető a próbálkozás. Ez kicsit olyan mint egy társasutazás. Persze ott előre fizetsz, és nem kapod vissza a pénzt. A szállást is lefoglalták X főre, előleget fizettek...

Törvény szerint nem hajtható be rajtad a pénz, de ha utolsó pillanatban szólsz, hogy bocs, még sincs kedvem, érthető, hogy nem nagyvonalú veled.

Persze ha kezdettől bejelentetted, hogy nem veszel részt, beteg lettél, fontos vizsgád van, esetleg ő tiltotta meg a részvételed pl. fegyelmi okból, akkor lehetne megértőbb is.

2015. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
50%

Oké, nem tudom, vannak-e itt szülők rajtam kívül, a tájékozatlanoknak jelezni szeretném, hogy az osztálykirándulást szülői értekezleten, a szülőkkel egyeztetve döntik el, akárcsak az osztálypénzt. Egyik sem kötelező, ha a szülők úgy döntenek, hogy legyen, akkor lesz. Nálunk nem is az osztályfőnök szedi a pénzt, hanem a szülői munkaközösség egyik tagja, ő is számol el vele felénk.

Nem vagyok se pedagógus, se tanárrajongó, de ennyit tudnotok kell, mielőtt sommás hozzászólásokat írtok.

2015. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
lol mekkora gyökér az ofő
2015. jún. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem teheti meg.
2015. jún. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Általánosban én sem mentem és érdekes módon nem kellett kifizetni.

8.-ban a tablóra és a ballagási hacacáréra szánt összeget természetesen beszedték tőlünk is, de a kirándulás árát nem.

2015. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!