Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Osztálytalálkozón miért nézik...

Osztálytalálkozón miért nézik le az embert emiatt?

Figyelt kérdés

A következő a történet: Most hétvégén volt a 15 éves középiskolai osztálytalálkozónk, amire Svájcból repültem haza (amúgy is volt dolgom otthon, de így két nappal hamarabb mentem), mert az akkori osztálytársaim túlnyomó többségével (kb. 80%) nagyon jóban voltam és szerettem volna őket újra látni, főleg úgy, hogy a 10 éves találkozót is kihagytam anno, mert az USA-ban tartózkodtam.


Mivel is van a bajom? Minden szuper volt addig, amíg el nem jött az a pillanat, hogy mindenkinek egyesével fel kellett állnia és el kellett mesélnie, hogy hogy is alakult az élete.


Mindenki előttem, hogy férje/felesége van, ekkor meg ekkor volt az esküvő és már ennyi idős/idősek a gyereke/gyerekei (természetesen telefonon kép elő és megmutat mindenkinek) és hogy már iskolás, focizik stb.


Amikor rám került a sor, én elmondtam, hogy diploma megszerzése után külföldre költöztem, jelenleg is Svájcban élek, de azóta már saját céget alapítottam, de ez a kutyát nem érdekelte és jöttek azzal, hogy feleség, gyerekek, stb? Mondtam, hogy van egy élettársam meg most kezdtünk beszélni a babáról, de ő is meg én is először inkább karriert építettünk, hogy a későbbiekben a gyereknek a lehető legjobb legyen, de olyan lenézően néztek rám, hogy az leírhatatlan!


Kérdem én, ezt minek kell? Én direkt nem kérdeztem rá jó pár embernél, hogy mivel foglalkozik, mert tisztában voltam vele, hogy szégyelli a munkáját/fizetését, de pont ezek az emberek azok, akik mindenki orra alá odatolják, hogy nézd a képet, ők a gyerekeim, meg hogy ennyi idősen hogy hogy nincs gyermeked? Szerintem ez ugyanolyan taplóság, mint ha én elkezdtem volna képeket dugdosni a sok minimálbért kereső osztálytárs orra alá, hogy milyen autóm, házam van, vagy hogy nézd, itt meg itt voltunk nyaralni. Nincs igazam!


A kérdést elolvasva biztos lesz olyan ember, aki elkezdi megmagyarázni, hogy hagyjuk már, Svájcban vállalkozása van valakinek és ide írogat, biztos kitalált történet. Nos, ezeket az embereket megkérem, hogy ne válaszoljanak, amúgy sem válaszolok provokatív kommentekre. Amúgy ha valakit annyira érdekel, elsősorban azért járok erre az oldalra, mert külföldön élek és hiányzik a magyar nyelv használata.



2015. jún. 10. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem csak irigyek és azért mutogatják a képeket mert terelni akarják a témát és ők is fel akarnak mutatni valamit ami neked nincs.
2015. jún. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra gondoltam, mint amire az első. ők is fel akarnak mutatni valami eredményt és szerintem egyáltalán nem néztek le, hanem inkább irigyek voltak és kevésnek érezték magukat hozzád képest. Már nem azért, de egy átlag magyar embernek elérhetetlen álom, hogy ennyi országba egyáltalán kijusson, nemhogy még vállalkozása is legyen...szóval valahol érthető. Emberi dolog.
2015. jún. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is meg volt ott az irigyseg mindenkiben egy kicsit feled.


Lehet te ertetted felre és teged meg ez a gyerek tema erint erzekenyen.


Szerintem amugy mashogy viszonyulnak egymashoz a gyerekesek es a gyerek nelkuliek az azonos korosztalyban.


En csak facen latom, hogy a volt osztalytarsaim hazasodnak, gyerekuk lesz én meg lemaradva erzem magam neha. Pedig tudom, hogy ez hulyeseg, mert mindenki ugy el, ahogy akar...

2015. jún. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Tudják nagyon jól, hogy ők is ráértek volna. Persze rögtön jön a "de akkor nem lenne a kis Ricsike", meg persze racionalizálni kell, lehetőleg úgy, hogy a csupasz valagukra is gyereket vállalók is többet érnek, mint akiknek a karrier az első. A karrier bűn, nélkülöző gyerekeket nevelgetni hót idiótán, leharcolt idegekkel, természetesen erény, mert sokan állítják.


Annyi igazuk azért van, hogy már valószínűleg többszörösen megteremtetted annak a gyermeknek a képességei és indíttatásai alapján legörömtelibb és leghasznosabb felcseperedés feltételeit. Kicsit az van, hogy minél tovább vársz, annál kevesebb időt töltesz velük itt a Földön. És ezt tudod te is. Különben miért verné ki a biztosítékot pár csodás kis babafotó?

2015. jún. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igazad van!
2015. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem nem irigység az.

Az élet nem a munkáról szól. Persze amíg nincs, addig nagyon kelletlen, de amúgy csak egy szükséges kiegészítő, hogy élni tudd az életed. Semmi más. Az hogy Svájc, meg vállalkozás, az csak a hasraesős fiataloknak nagy szó, valójában én is azt kérdezném, hogy na és azon túl? És aztán jön a nagy semmi. Leginkább egy sajnálattal vegyes szánakozást éreznék én is.


Amúgy én sem szeretném ezt a nyilvánosan számotvetést, nem is magam miatt, hanem mert biztos valakinek ez kellemetlen, aki nem érzi magát elég sikeresnek vagy szorongóbb típus, aki versenyt csinál ebből. Egy kicsit ilyennek gondolom a kérdezőt is, mert ezen azért elég könnyű túllendülni, csak ha az ember a félelmeit kivetíti, akkor lát bele gondolatokat más tekintetébe.

2015. jún. 11. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Felesleges volt elmenned. Lehetett valahol sejteni, hogy ez lesz. Alakoskodás képmutatásról, közhelyekről szólnak ezek a találkozók. Ha esetleg egy volt osztálytársaddal akarsz találkozni akkor azt megteheted ot. nélkül is, és akkor elkerülheted az ilyen kellemetlen egyéneket.

Ha évekig nem találkozol valakivel az utána már olyan már mint egy idegen. (Főleg, hogy ha a középiskolában sem haverkodtál vele) Ennyi idő után meg pláne így van.

2015. jún. 11. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ő szemükben ez olyan, mintha kb. a képükbe dörgölted volna a sikered. Te ezt tudod felmutatni, ő a gyerkeet. Neked még lehet gyereked, nekik ekkora karrierjük aligha. Ha a 15 éves osztálytalálkozóról van szó, akkor kb. 33-35 éves vagy, igaz? Van még jópár éved szülni, akár többször is ha úgy hozza az élet, szóval nincs nagyon miért sajnálni téged, sokan szülnek már később. Tényleg nem jó a nyomorba gyereket válallni, csak minden bizonnyal nem annyira intelligensek a volt osztálytársaid, hogy ezt megértsék vagy minimum nem akarják maguknak bevallani, mert hát... Nekik lenne szégyen, hogy ennyi eszük van.
2015. jún. 11. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaz, irigyek.

Akiknek életük egyetlen valamennyire értékelhető "alkotása" a gyerek, és arról szólnak a napjaik, hogy dolgoznak, gyereket kiszolgálnak, öregszenek, azok még szép hogy irigyek valakire, aki velük egyidős, de mégis mintha fiatal maradt volna hozzájuk képest.


Utazol, szabad vagy, elismert, sikeres ember, sok pénzzel, karrierrel, nekik ilyenjük nem lesz soha, a gyerek készítéshez nem kell ész, nem kell semmi, utána pedig valahogyanis elnyűglődnek.


Nincs olyan életük, mint amilyen neked van, illetve nem is lesz, mert ők maradtak egy szinten, te pedig levelt ugrottál.

Nem az övék az életük, hanem gyerekmártíroknak állítják be magukat.


Baromira bosszantja ám őket, és biztos, hogy csak az az irigy, aki nem boldog az életében - egy boldog ember örül a másik sikerének, és érdeklődő, egy boldogtalan, irigykedő kis senki az pattogtatja a kis gúnyos megjegyzéseit.


Ez amúgy az ötéves találkozón elkezdődik már, anno a legjobb barátnőm volt a csaj, akivel orvosira együtt felvételiztünk, engem felvettek, őt nem, végül egészségügyi főiskolát végzett, de azóta is oltogatni próbál szánalmasan, hogy "hát az az orvosi nem is olyan nagy cucc, minek is doktori cím az orvosoknak, az csak egy tradíció, de nincs mögötte semmi, nagyon örülök, hogy nem lettme orvos, és senkinek nem kívánnám" - helyette a falusi házával és a két kölykével dicsekszik, és leszólja, aki magasabbra jutott. A férje pedig csalja. Na, innen van az irigység.


Nem mondom, hogy mindenkinél így van, de aki irigy, ott mindig ott vvalami hiányállapot.

2015. aug. 10. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Na ez egy nem semmi komplexus amit iderittyentettél egy kéthónapos kérdéshez. Ezért kár volt.
2015. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!