Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért jön rögtön minden tanár...

Miért jön rögtön minden tanár az apámmal? Ez annyira idegesítő!

Figyelt kérdés

Az elmúlt 5 sulis évemre emlékszem vissza.

Apukám 14 éve tanít abban a suliban, ahová járok. Szerencsére szeretik a diákok (11- és 12-eseket tanít), mert fiatal (36), vidám, ám nem az a bratyizós, "a diákoknak azzal akarok bejönni, hogy mindent megengedek nekik" típus, hanem éppen jó. Ráadásul, nagyon jól is tanít (töri) a tanítványai általában nagyon jó érettségiket írnak. Szóval, minden oké.

Én és a két nővérem eléggé hangadóak, talán kissé nagyszájúak vagyunk, sosem titkoljuk el a véleményünket a tanárokkal szembe sem. Akik, persze azt hiszik, hogy az apánk miatt nagyra vagyunk magunkkal, pedig mi egyszerűen csak ilyenek vagyunk, az anyánk is ilyen. Persze, ha más osztálytársam csinálja, akkor őt bezzeg nem nézik rossz szemmel, á, nem! Pedig, a suliba igazából nem nagyon "mutogatjuk", hogy mi egy család vagyunk. Nem azért, mert szégyelljük, hanem azért, mert nem kell mindenkinek tudnia, úgyis tudják, hisz hasonlítok apámra. Nem, nem nagyon hangoztatom, kinek vagyok a lánya, mert szerintem fölösleges. Ám, annyira idegesítő, hogy amikor csinálok valami hülyeséget, akkor rögtön jönnek nekem a tanárok, hogy "édesapád mit szólna ehhez, ha tudná?" meg hogy "mit szólsz, ha ezt elmondom apukádnak, he?" meg hogy "alig várom, hogy találkozzak édesapáddal! Lesz mit mondanom neki!" De komolyan, ilyenkor mit várnak tőlem? Hogy könyörögjek azért, hogy ne mondja el neki? Vagy ijedjek be, csendben húzódjak félre, és meg se nyikkanjak? Vagy mi? Pedig tudják, hogy apámat ez nem kifejezetten érdekli, sőt, amikor egyszer a magyartanárom pampogott (bocsánat, panaszokodott) neki, akkor is mondta neki apám, hogy ha kifogástalan és szép a helyesírásom, díjnyertesek a novelláim, akkor miért nem dicsér is egy kicsit? Erre persze a magyartanár elkezdte, hogy jajj, persze, nagyon tehetséges, okos lány, stb... Meg, egy egyébként azt utálom a legjobban, amikor hülyülök órán, mondja a tanár, hogy "attól még, hogy neked itt tanít az apukád, nem kell úgy tenni, mintha te lennél itt az alfanőstény..." Basszus, már bocsánat a kifejezésért, de ki nem sz*rja le azt, hogy ott tanít az apám? Attól még nem lehetek vidám? Attól még nem lehet véleményem? Ez mi már? Mert, amúgy a diákok nem tekintenek rám másképp, csak mert tanárgyerek vagyok, csak néha hallom, ahogy a nagyobbak mondják, hogy "nézd, az annak a lánya... Igen, az a szőke..." de egyébként a diákokat ez nem érdekli, és én sem menőzök azzal, hogy egy népszerű és jó fej tanár az apukám... Csak tanárok hiszik azt.

De miért??? Miért jönnek mindig vele???

12/L



2015. jún. 20. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Kívánom, hogy ez legyen a legnagyobb problámád! ☺ :))

15L

2015. jún. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*Problémád :)
2015. jún. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem, természetesen nem ez a legnagyobb problémám, csak szimplán zavar, hogy így kellett végigélnem öt évet. :)
2015. jún. 20. 22:40
 4/8 A kérdező kommentje:
Meg, hát az elején még nem volt olyan idegesítő, de érted, most már azért idegesít, hogy állandóan hasonlítanak valakihez/zsarolnak valakivel.
2015. jún. 20. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
7 éves korod óta gimnáziumba jársz, vagy wtf?
2015. jún. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem.

A suli 1-12-ig van.

2015. jún. 21. 11:25
 7/8 anonim válasza:
Mennyire vagy jóban a tanáraiddal? Mert ha utálnak, akkor azért csesztetnek ezzel, mert ezzel tudnak. Ha meg nem, akkor szerintem kérd meg őket, hogy próbáljanak úgy kezelni, mint a többieket. Apukádnak úgyis elmondják, nem kell neked is az arcodba dörgölni, hogy "elmondom neki".
2015. jún. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is utálom ezt. Úgy tudnak csak azonosítani valakit hogy x-nek a lánya. Ha rengeteg a diák érthető, de amúgy nem.
2016. dec. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!