Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyjábol 7 éve lakunk MO-n....

Nagyjábol 7 éve lakunk MO-n. Amikor ideköltöztünk 2008 ban, akkor voltam 9 éves. Egy kis nyelvi felzarkósztatás után mehettem iskolába. A magyart gyorsan megtanultam, nyelvi környezetben nem volt gond. Viszont az osztálytarsak. (? )

Figyelt kérdés
Nos. A magyar sulit Általános Iskola 3. Ban kezdtem. Éés.... egészen nyolcadikik ugyanabban a suliban voltam. Az osztálytársaim viszont nagyon kinéztek azért.. mert japán vagyok. Sokan piszkáltak ezért, meg a kis méretemért (most éppen 153 cm vagyok 16 évesen, de ez előtt sem voltam kimondottan magas)illetve az akcentusomért. Most elballagtam, és gimnáziumba megyek. Mondjátok, szerintetek olyan korban az emberek már elég érettek, hogy ezt elfogadják? 16L

2015. jún. 29. 20:45
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:
Mindig kitűnő voltam. Azzal nincs baj. De biztos, hogy reklámozzam, hogy én nem helybéli vagyok? És miért irigykednének rám ezért??
2015. jún. 29. 23:20
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Én most ballagtam el gimiből, és nekem vegyes etnikumú osztályom volt, sose csúfolt senki senkit, én örülnék, ha nekem Japán osztálytársam lett volna, vagy japán barátaim, mert érdekel nagyon a kultúrátok és minden, nagy sushi rajongó is vagyok:)

Szóval, ne szégyelld, légy rá büszke:) gimiben már nem szokott ez a szint lenni, ettől szerintem ne tarts...

2015. jún. 30. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
100%

Rossz iskolába jártál. Nekem sok osztálytársam ölni tudott volna érted. Egyszer kaptunk egy orosz osztálytársat. Rajta is veszekedtek, hogy ki ülljön mellé. Szünetben körberajongták.

Tudom mit kéne tenned. Gondolom anyanyelvi szinten beszélsz japánul. Vállald el, hogy szakkörben tanítod őket a nyelvre és esetleg kultúrára.. Sokan örülnének neki.

2015. jún. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint csak én kerültem rossz osztályba. Megkönnyebbültem. És nem tudom, hogy lenne e lehetőségem a kultúrát vagy a nyelvet tanítani. És nem hiszem, hogy bárkit is érdekelne a nyelvem annyira, hogy tanulja tőlem.
2015. jún. 30. 09:39
 15/37 A kérdező kommentje:
Meg, ha valaki tanulni is szeretné, biztosan nem egy 16 éves lánytol, hanem egy felnőtt tanártol.
2015. jún. 30. 09:46
 16/37 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon sajnálom, hogy ezt kell megtapasztalnod az országunkban, helyettük is szégyellem magam... :(


Tényleg csak eléggé rossz helyre kerültél, azért nem minden osztály ilyen, és gimiben már jobb szokott lenni, mert ott már sokszor érettebbek, válogatottabbak az emberek.

A mostani osztályodban egyszerűen primitívek voltak azok az emberek. A primitív emberek két dolog miatt gúnyolnak:

1. nincsen saját önbecsülésük, ezért onnan nyernek önbizalmat, hogy másokat dorongolnak a földbe

2. nehezebben bírják elviselni, ha nem mindenki egyforma, ha bármi eltér a megszokottól, és félnek tőle, mert nem ismerik, és nehezebben tudják felfogni


Egyébként nem is kell ehhez külföldi származásúnak lenni, én szinte állandóan ki voltam közösítve általánosban, mert én szimplán csöndes lány voltam/vagyok, és nem értettem, mikor piszkálni kezdtek, hogy miért bántanak, mikor én nem ártottam semmit, ezért úgy lefagytam, hogy nem tudtam sehogy lereagálni ezeket. Aztán persze ez a helyzet csak fokozódott.


De gimiben már jó volt, egyetemen meg a legjobb :)



Egyébként én tanultam japánt, ezért sok Japán és japán nyelv iránt érdeklődő embert ismerek, vannak tényleg sokan, akik a fél karukat odaadnák azért, hogy egy magyarul (is) beszélő japán emberkével gyakorolhassanak! :D

Itt a gyakori kérdéseken is gyakran írnak ki olyan kérdéseket, hogy hol lehetne M.o-on japán lányokkal/fiúkkal ismerkedni, gyakorolni.

2015. jún. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 A kérdező kommentje:
Tényleg? ^^
2015. jún. 30. 10:57
 18/37 anonim ***** válasza:

Tényleg :)

Nézd csak, itt egy kérdés, ahol valaki olyan japánt keres, aki tud magyarul, és tudna neki segíteni japán-tanulásban:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__nyelvt..


Itt meg néhány, akik ismerkednének:

http://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__randiz..

http://www.gyakorikerdesek.hu/tini-parkapcsolatok__tarskeres..

http://www.gyakorikerdesek.hu/szerelem-szex__ismerkedes__682..


Csak hogy lásd, igenis vannak itt nálunk, akik kifejezetten nagyra értékelik az országodat és kultúrádat! :)

Ha az osztályod gáz is (volt), barátaid vannak sulin kívül?

És nem gondoltál még arra, hogy ilyen magyar-japán programokra elnézz? Ott biztos nagyon sok barátot szereznél, és az nagyon feldobná az életed :) Bár nem tudom, melyik városban élsz, de azért nem csak Budapesten vannak ilyen programok, hanem sok megyeszékhelyen is.

2015. jún. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Félrértettel. Engem csak a lányok közösítettek ki. A fiúk ölelgettek, emelgettek, puszilgattak meg ilyenek xD. És Budapesi vagyok. És igen sulin kívül is vannak barátaim :D
2015. jún. 30. 12:36
 20/37 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a részét akkor tényleg félreértettem, de most visszaolvasva az összes kommented, nem csoda, mert sehol nem említetted, hogy csak a lányok ántak így veled, ahogy a fiúk pozitív hozzáállását sem emelted ki.


Akkor átértékelve azt mondanám, hogy a lányok lehet, hogy tényleg féltékenyek voltak rád, irigyelhették a népszerűségedet a fiúknál.

Mindenesetre akármiért is volt, kívánom neked, hogy az új sulidban legyen minden szuper, és örülök, hogy van sok barátod! Ha meg tudod enni, tényleg ne foglalkozz az utálkozókkal! További szép életet! :)

2015. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!