Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nagyjábol 7 éve lakunk MO-n....

Nagyjábol 7 éve lakunk MO-n. Amikor ideköltöztünk 2008 ban, akkor voltam 9 éves. Egy kis nyelvi felzarkósztatás után mehettem iskolába. A magyart gyorsan megtanultam, nyelvi környezetben nem volt gond. Viszont az osztálytarsak. (? )

Figyelt kérdés
Nos. A magyar sulit Általános Iskola 3. Ban kezdtem. Éés.... egészen nyolcadikik ugyanabban a suliban voltam. Az osztálytársaim viszont nagyon kinéztek azért.. mert japán vagyok. Sokan piszkáltak ezért, meg a kis méretemért (most éppen 153 cm vagyok 16 évesen, de ez előtt sem voltam kimondottan magas)illetve az akcentusomért. Most elballagtam, és gimnáziumba megyek. Mondjátok, szerintetek olyan korban az emberek már elég érettek, hogy ezt elfogadják? 16L

2015. jún. 29. 20:45
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Én csak annyit mondanék: Üdvözlünk szeretettel Magyarországon és éljenek a japán lányok!


Ja, és Július 11-én MondoCon lesz. ;) ( [link] )

2015. jún. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
100%

Én szívesen megismerkednék veled, nem is értem az osztálytársaidat. Bár az tény, hogy a magyarok nagy része eléggé, hogy is mondjam, rasszista hajlamú, a romák is rendesen ki vannak közösítve, és bár vannak közülük, akik megérdemlik, nem kéne ennyire általánosítanunk. Nem egy vita van itt gyakori kérdéseken is, amikor kitesz valaki egy-egy kérdést japán kultúrával, animékkel, mangákkal kapcsolatosan, aztán megy a gúnyolódás, hogy "húúú, te 18 évesen még mindig meséket nézel?" Holott semmit sem tudnak rólatok, sem pedig az animékről. (Ezeknek mutatnék szívesen valami brutális horror animét, van akár hentait, hogy erre merjék mondani, hogy gyerekeknek való mese:D)


Arra rájöttem már, hogy nyílván nem kerülsz velem egy iskolába, mert én Tatabányára megyek, és mivel Pesten éltek, valószinűleg közeli iskolába mész, de azért aggódom. Bár sok suli van a fővárosban, lehet, hogy leszel annyira balszerencsés, hogy valamilyen véletlen folytán egy iskolába kerülj egy volt osztálytásammal, aki hogy is mondjam, nem a kedvességéről híres. Az a tipikus vakolatsminkes, divatosan öltözködés, mindenkit lenézős típus, és nem lenne gondtalan életed, ha véletlenül egy osztályba kerülnétek. Mert ha már engem is folyton szekált, pedig nem vagyok külföldi, hanem teljesen átlagos magyar, akkor hogy viselkedne veled? Ha nem is mondaná a szemedbe, azért a barátaival lehet hogy mindennek elmondanának, ahogyan általánosban is tették velünk. Szóval csak aggodalomból kérdem: melyik iskolába mész? :)


És a nevedet megkérdezhetem. Nem muszáj a teljes neved mondanod, nem áll szándékomban rád keresni facebookon vagy hasonló helyeken, ne aggódj, elég a keresztnév.


Egyébként az iskoládban kérted, hogy -san, vagy más megszólítást tegyenek a neved mögé, vagy hagytad, hogy hívjanak ahogy nekik tetszik?

2015. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok: harmadik bekezdés első mondata végéről lemaradt a kérdőjel :D Nem kijelentettem vagy hasonló... :DD
2015. jún. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 A kérdező kommentje:
Kint leszek conon. Az otaku barátaimmal megyek. :D most először, és remélem jó lesz.
2015. jún. 30. 17:29
 25/37 anonim ***** válasza:
És cosplay-elni is fogsz? ;)
2015. jún. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Jujj igen. Neko fülek meg cica mancs kesztyű ^^
2015. jún. 30. 18:01
 27/37 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat ^^ Sokat segítettetek ^^
2015. jún. 30. 21:40
 28/37 anonim ***** válasza:
76%

Tényleg sokan szeretnének japánul tanulni és Japánról is minél többet megtudni. Nem vicceltem. Sok ilyen embert ismerek.


A lányok pedig valóban féltékenyek rád. Te különleges vagy a fiúk számára. Sokan szeretnének japán/kínai barátnőt. Ezért haragudnak a magyar lányok. Legalábbis a buták.

2015. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 A kérdező kommentje:
De miért szeretne valaki magának Kelet Ázsiai barátnőt??
2015. jún. 30. 22:25
 30/37 anonim válasza:
100%

Te jó ég, én mennyire örültem volna, ha lett volna egy japán osztálytársam! Imádom a kultúrátokat, az anime rajongója is vagyok :D Biztos lesz a gimiben is valaki, aki hasonlóan szereti a japán kultúrát, és jóban lesztek :) Az ilyenekkel meg, mint a volt osztálytársaid, ne törődj, nem érdemlik meg. Tök szerencsések voltak, hogy ilyen osztálytársuk lehetett, de hát a lányok már csak ilyenek... Főleg ha még csinos is vagy :D Szerintem az akcentus pedig aranyos, amiatt senkit sem kellene cikizni. Engem mondjuk azzal cikiztek mindig, hogy akkora vagyok, mint egy zsiráf, meg hogy anorexiás vagyok (ez nem is vicces, nem tehettem róla, hogy vékony voltam, de anorexiás biztos nem, attól messze voltam; jó, mondjuk a 170 centimmel tényleg nem voltam valami kicsi xd). De túltettem magam rajta, a gimiben senki sem nézte ki a másikat amiatt, hogy hogy nézett ki vagy honnan jött, ott inkább a belső értékek számítottak. Csak azokat szólták meg, akik amúgy is hülyék voltak, meg állandóan különcködtek.

Istenem, komolyan, annyira jó neked, hogy japán vagy :D Nekem mondjuk külsőre is tetszenek a japánok, olyan aranyosak :D Meg illedelmesek :D Irigyellek nagyon :D


18/L

2015. jún. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!