Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baj ha tartom a tanárommal a...

Baj ha tartom a tanárommal a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Már középiskolás vagyok, most megyek 10. osztályba, és annyira jóba lettem az egyik tanárommal, hogy iszonyt. Sok mindent tud rólam, és én is róla, viszont a baj az, hogy lehet nem fog most már a suliban tanítani. Most minden percet kihasználtam vele, hogy együtt legyünk, meg beszélgessünk, volt úgy hogy tesi óráról is elkéreszkedtem, hogy beszélni tudjunk. Szerintetek baj, hogyha ennyire ragaszkodok hozzá, hogy már szinte pótany

ának érzem? De mondta, hogy ne nagyon kötődjek hozzá, mert nem lesz mindig mellettem ,és nem akarja h csalódjak benne is, mert én alapból ilyen ragaszkodó típusú lány vagyok, akit megszeretek, ahhoz bújok, és egyszerűen szeretem.

Szerintetek baj, ha ennyire ragaszkodik vki a tanárához?

16/L


2015. júl. 2. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Engem igazàn nem zavar.:) Férfi tanárról van szó?
2015. júl. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A saját tapasztalataimat írom le.Az a helyzet,hogy én felsőtől kezdve mindig ragaszkodtam 1-2 tanárhoz,és sokszor beszélgettem velük.Az első ilyen tanárommal beszélgetek néha azóta is,és néha előfordult annak idején,hogy megöleltem,de volt olyan is egyszer,hogy ő ölelt meg.Aztán volt középiskolában is hasonló egy,akit nagyon megkedveltem,de aztán sajnos csalódnom kellett benne(csúnyán bánt velem,eltaszított magától),DE ez később nekem úgy jött le,hogy meg kell mutatnom neki,hogy az érettségin a maximumot adom.És így csináltam meg pár kivételével szinte minden matekérettségis feladatot.Érettségiig minden nap(!) gyakoroltam,levittem a laptopot az étkezőbe,délután bekapcsoltam,és matekoztam egészen estig.Ezt a matekozást úgy kell elképzelni,hogy az oktatas.-hu-ról oldottam meg az érettségi feladatokat.És magamhoz képest nagyon jól teljesítettem,53 pontos 3-ast írtam.A matektanár tudta,hogy kitettem magamért,próbált porig alázni a hülye irodalom feleléskor az osztályfőnökkel együtt,de engem az irodalom akkor nem érdekelt,és egészen mostanáig is hülyeségnek tartom,mert ki tudja,hogy a halott költők mit gondoltak még akkor,amikor éltek!Vagy hogy néhányuk nem csak azért írt-e verseket,mert szerettek verset írni?Na, a lényegen ez mit sem változtat,az anatómiám is jó lett.


Aztán minden megváltozott.Elmentem egy iskolába,hogy érettségi utáni OKJ-s szakmát szerezzek,és arra számítottam 2014 nyarán,hogy ja,majd itt nem lesz más,mint oktatás,és ennyi.Aztán pont az ellenkezője történt:egyik érzelem jött a másik után,és aztán a nehézségek is jöttek egymás után.Márciusban jött egy új tanárnő,határozottnak,szigorúnak látszott(és persze mindkettő tulajdonságáról kiderült,hogy igaz!),de ugyanakkor kiderült róla,hogy kedves,és igazán figyelemmel kíséri a diákjai érzelmi,szociális életét is.Aztán a bemutatkozását úgy kezdte,hogy elmondta,hogy ő rákos,és 1 héttel később meg is kapta az utolsó kezelését.Még egy héttel később kiderült anyámról is,hogy rákos.Vastagbélrákos.És akkor kétségbeesetten hívtuk fel telefonon ezt a tanárnőt,hogy mi lesz most,mi fog történni,hogy éljük túl,túléljük-e?És aztán folytatódnak az események,kétszer voltunk azóta sürgősségin,és egyszer megműtötték(perforálódtak a belső szervei),és így életmentő volt a műtét.A második esetben nem volt akut történés,"csak" szétszakadt a seb.Most pedig kemora jár.


A kezdeti nagyon nehéz időszakon átsegített ez a tanárnő,de most nyári szünet van,ilyenkor nem akarom őt terrorizálni az újabb problémákkal.A szívem,lelkem nehezen bírja a dolgokat,és most úgy érzem hónapok után,hogy kicsi pihenésre lenne szüksége a tudatomnak,és nem akarom tudni,hogy mik történtek,és törlődnek az események.De SOHASEM FOGOM ELFELEJTENI AZOKAT AZ ÉRZÉSEKET ÉS ESEMÉNYEKET,SŐT AZ EREDMÉNYEKET SEM!


Na,és ezek után mondom azt,hogy ragaszkodni nem csak emberhez kell,hanem magához az élethez is.És egymáshoz is.Az életet csak az tudja igazán értékelni,akinek már nincs a kezében teljesen a sorsa,vagy egyszer kicsúszott a kezei közül az élete.Az én életem még nem csúszott ki a kezeim közül,és remélem nem is fog,de amíg élek,addig arra törekszek,hogy szeretetben éljek.


19/L

2015. júl. 5. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, sok sikert az életben, és kiratás! :)

Anyukádnak és Tanárodnak is mielőbbi gyógyulást!

A kérdezőnek pedig üzenem, hogy szerintem egyáltalán nem baj, bár ezt az "ölelgetősdit" szerintem hanyagold, később még hátrányod is lehet belőle! :)

16/L

2015. júl. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Őszintén, szerintem ez már kicsit túlzás.


Nekem is van olyan volt tanárom, aki közelebb áll hozzám (nem kell félreérteni), de már nem abba a suliba járok, az utcán elbeszélgetek vele, meg igazából akárhol is, és volt, hogy találkoztunk is már.

De amikor még ugyanoda jártam, ahol ő tanít, természetesen akkor nem volt ilyen.


Tudod, az a baj, hogy ezt sokan félreérthetik. Tudom, hogy mindketten nők vagytok, szóval alapvetően nem szexuális értelemben, de lehet belőle problémád. Az emberek rosszindulatúak tudnak lenni..


Tudom, hogy csak 10.-es leszel, és értem, hogy kötődsz hozzá, de szerintem kicsit 'fog vissza magad', és ezt tényleg csak jó szándékból mondom.


18/L

2015. júl. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát! :)

És neked 3-as válaszoló, kitartást!!! <3

2015. júl. 9. 11:38
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsi, 2. voltál!! Bocsikaa!!!!
2015. júl. 9. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!