Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van olyan tanár akit nagyon...

Van olyan tanár akit nagyon utál sok ember az iskolában? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés

Nálunk az osztályfőnök volt ilyen, aki töritanár volt. Iszonyat hideg, barátságtalan volt. A szerenádon nem fogadott minket, bankettre nem jött el, osztályfőnökként sem lehetett rá számítani, annyira nem érdekelte az egész. De az összes osztályával ilyen volt.

Nemigazán szerették a suliban, és most sem szeretik, a tanárok se.


Nálatok volt/van ilyen?

És miért?



2015. júl. 9. 17:00
 1/9 anonim ***** válasza:
81%
Mert alkalmatlan a tanári pályára.
2015. júl. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van egy nő, aki megbolondult, az ufókkal való találkozásairól mesél órán a gyerekeknek, ráadásul nagyon durva elmaradásai is vannak. Van olyan ismerősöm, akit tanít németből és velük 11.-ben fejezte be a 9.-es némettankönyvet. A diákokat minden órán felelteti és aki nem szó szerint úgy mondja a dolgokat, ahogy a füzetbe írták, vagy más sorrendbe, annak 1-est ad. Szóval nem csoda, hogy utálják. A tanárok se szeretik, ők is látják rajta, hogy nem normális, van egy tanárunk, aki szokott vele beszélgetni...pontosabban a szóban forgó tanár megy oda hozzá mindig, amikor meglátja valahol és szokta a mi tanárunk mesélni, hogy miket mond neki, ilyesmiket, hogy ő mostantól nem használja az iskolai fehér krétát, hanem megvesz magának a boltban ilyen kis színes krétákat, mert a fehér kréta mérgező :D Meg ilyen orbitális hülyeségek és ezekkel traktálja a többi kollégáját is, de ki már nem rúgnák, mert úgy vannak vele, hogy jajj szegénykének úgy is csak pár éve van a nyugdíjig, már itt dolgozik vagy 30 éve vagy nem tudom, hány éve és már nem rúgják ki...Csak ezzel az a gond, hogy a tanulók szívják meg, legalább is én kíváncsi vagyok, hogy érettségizik le valaki úgy mondjuk németből, hogy 11.-ben még 9.-es TK-ből tanulnak ._.
2015. júl. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk az infó tanár ilyen. Az a nő full fogyaték... Elénk tossza a papírt, hogy na, oldjátok meg, semmi magyarázat hozzá, csak neszeolddmeg, ha segítséget kérünk, a fele óra eltelik, mire odajön, de ha oda is jön, kitörli a feladatod, azt mondja, hogy 1-es órai munka... De jobb is, amikor nem jön oda, mert olyan lehelete van, hogy vízszintesbe dőlök a széken, de még azután is kábít (nem híve a fogápolásnak). Meg úgy alapjáraton visszataszító... Nem csúnya (sokkal rosszabb attól), hanem egyszerűen ránézel, és elkap a hányinger... Ezek után még csodálkozik, amikor a diák feláll, és elkezd vele veszekedni, hogy tanítson már, vagy csináljon már magával valamit. A poén az, hogy ő szentül megvan győződve arról, hogy milyen jól tanít. Ja. Aha... Pár osztályból már meg is próbálták kirúgatni, de még azt sem lehet, mert elvileg valami olyan szerződése van.

Ezzel csak az a "kis" bökkenő van, hogy infóból szeretnék érettségizni (meg még azért jópáran abból szeretnénk)...

2015. júl. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%
Nálunk is töritanár volt ofő és utált minket persze rossz osztály voltunk. A nyelv speces "stréber" osztályt sokkal jobban szerette, mindig nekik panaszkodott rólunk sőt volt, hogy vitt nekik órára süteményt, minket le se fosott soha nem hozott semmi. De azért volt osztálykirándulás és szerenádkor kajával várt de attól még nem szerettük egymást.
2015. júl. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk 2 ilyen is van.


Az egyik az angoltanárnő. Olyan iszonyat lusta, hogy még a szódolgozatokat is megoldókulcsból javítja, és annyi az óra, hogy felolvassa a könyvben kb negyed oldalt kitöltő nyelvtani magyarázatot, majd utasít, hogy töltsük a munkafüzetet. Többször panaszkodtak is már rá, mégsem rúgták ki, pedig csak a diákok szívják meg vele, mert nem fognak tudni semmit sem ilyen tempóval, és az érettségi sem lesz jó. Bejön, döglik a teremben az asztalnál, olvasgat, majd kimegy. Ennyi nála az óra, de persze szerinte ő tökéletesen tanít.


A másik a biosz tanár. Az a faszi egy komplett idegroncs, pedig kb 35 éves. Állandóan a legkisebb dologért is torkaszakadtából üvölt, mint az őrültek. Már azért is üvölt, ha valaki kinyitja a könyvet vagy a munkafüzetet, mert addig nem lehet kinyitni, míg ő nem mondja! Eszméletlen, szerintem valami tuti nincs rendben nála, mert ez nem normális emberi viselkedés, hogy mindenért visít mind a vadsakál. Valaki meg is mondta, hogy már csak arra kíváncsi, hogy mikor fog a teli erőből való üvöltésnél agyvérzést kapni. Hát őszintén szólva nem lenne kár érte. (bocsánat) Ez nem az iskolába való emberek közé, hanem a pszichiátriai zárt osztályra.

Voltak már rá panaszok, egyik osztálynak sikerült is más tanárt kapnia, csak sajnos az igazgató is olyan jó fej, hogy az üvöltés "nem érv valaki ellen".

2015. júl. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk is volt ilyen, egy idegbeteg, kövér nő. Magyartanár volt, szerencsére nekünk csak médiát tanított, párhuzamos osztályoknak tanított magyart.


Hullott a haja, ezért parókát hordott, és állandóan izzadt, de nem is a külsejével volt a legnagyobb baj, hanem azzal, hogy szó szerint idegbeteg volt. Volt olyan, hogy bejött normálisan az osztályba, és kedves hangon elkezdte az órát. Tetőtéri teremben volt a terem, ahol a médiát tartotta, és esett az eső aznap, a víz pedig valahogy becsöpögött, mert nem volt rendesen becsukva az ablak vagy mi... Ezen elkezdett üvölteni, visítani, fel-alá járkált, mint egy dilis, és egy csajt kihívott, hogy takarítsa fel. A lány kiment felmosóért, de persze valamit nem jól csinált, és az egész hátralévő órán a lánnyal üvöltözött. :D


Ez csak egy példa volt, de sajnos minden órán talált valami hülyeséget, amin kiakadt, és torkaszakadtából elkezdett üvölteni. Volt, hogy a szünetekben, a folyosón idegesítette fel valaki, én pedig éppen arra jártam, és odajött hozzám, és velem kezdett el ordítani 10 percig, én meg azt sem tudtam, mi van :D :D


Én nem tudom, egyes emberekkel mi történik, de az a furcsa, hogy a legnagyobb állatok a tanárokból tudnak lenni. Minden iskolában szerintem van egy idegroncs elmebeteg. A gyerekek teszik ezt velük, vagy miért van ez, hogy süllyednek le egyesek ilyen szintre?

2015. júl. 11. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam el az #5-ös válaszát, na, a Te biosztanárod pont olyan, mint az én egykori médiatanárnőm :D
2015. júl. 11. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
A 6osról eszembe jutott egy vicces sztori, mikor írtad, hogy odajött hozzád szünetbe és csak úgy ordított. Nekünk hasonló volt. Volt az iskolában lift, de le volt zárva, csak sérültek kaphatták meg a kulcsot, pl lábtörés vagy olyasmi amivel nem tudsz lépcsőzni. De néha nyitva maradt és kicsit utazgatnak a diákok. Egyik oszt társammal láttuk az egyik csapat jól elvan fel le mennek. Na mondom mi is menjünk már, beszállunk ketten, lemegyünk majd fel, ennyi is volt meguntuk mentünk volna le, de megállt a lift és mögöttünk kinyílt az ajtó nem előttünk, azaz a tanári résznél állt meg és egy nagydarab dagadt tanár elkezdett üvölteni, hogy 10 perce várok a lifre mit képzeltek, ki engedte, hogy használjátok melyik osztályba jártok. Erre haverom meg se szólalt elsétált mellette és elment totál lazán, én majdnem megfulladtam a röhögéstől, csak annyit mondtam, hogy 13. osztály holott volt vagy 4db 13. osztály szóval semmit nem tudott tenni és én is elmentem mellette szó nélkül.
2015. júl. 11. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Milyen véletlen, nálunk is a töritanár volt az egyedüli, aki nem volt ránk kíváncsi a szerenádkor, meg máskor se. Ráadásul még kistablót (tabló fénykép formájában) is csináltattunk a tanárainknak, de az övét át se tudtuk neki adni, mert annyival se tisztelt meg minket, hogy odajöjjön hozzánk az iskolai szerenádkor. Sőt, láttam, hogy amint észrevett minket, gyorsan elhúzta a csíkot...

És az ok, amiért utált minket, az, hogy gyűlölték egymást az osztályfőnökömmel. Emiatt ez a tanár folyton igazságtalanul bánt velünk, pofára osztályzott, soha senki nem kaphatott négyesnél jobb jegyet, hiába hajtottál az ötösért és tanultál meg mindent szó szerint, csak négyes lehettél. -.-"

Folyton lenézően beszélt velünk, okoskodott, minket ostobának nézett; ha rossz megoldást mondtunk, akkor gúnyosan nevetve nagyképűen megmondta a jó megoldást. Mindig csak neki lehetett igaza és beképzelten megmagyarázta, hogy miért rossz, amit mondunk; sose biztatott, feleléskor is mindig mosolygott rajtunk, ha rosszat mondtunk stb. Egyszóval igazságtalan volt velünk csak az osztályfőnökünk miatt. A többi osztállyal tök jóban volt, náluk mindig sokan kaptak ötöst, velük tök jó fej volt...

Na, mindegy, már úgyis leérettségiztem, szóval nem érint a dolog többé. De szerintem mindig emlékezni fogok erre. Utálta az osztály, de ez ugyebár kölcsönös volt.

2015. júl. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!