Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolaterror furcsa nekem,...

Az iskolaterror furcsa nekem, mert régen azt mondták a szüleim, hogy: "Iskolában senki sem bánthat senkit, mert különben osztályfőnöki figyelmeztetést kapnak, de ha még az se elég, akkor nevelőintézetbe kerülnek. " Igazat mondtak?

Figyelt kérdés

Ez onnan jött, hogy régen, amikor a cigányokról rettegtem, akkor a szüleim mondták, hogy semmi dolgom velük, de mondtam nekik, hogy az iskolámba járnak és ezt a szöveget erre mondták rá.


Hallok ilyeneket, hogy ezt vagy azt a gyereket piszkálják iskolába, ezt a szokást a cigányokkal kapocslatban szoktam meg. Amúgy ezek a gyerekek, akik piszkálják/bántják a másikat, azok antiszociálisak?



2015. júl. 11. 16:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem és nem és nem.

Az osztályfönök nem szokott semmit se tenni ezért.

Ha egyáltalán elmondod neki, mert akkor te vagy az árulkodós.

A normális gazdag gyerekek is piszkálhatnak valakit.

Nem antiszociálissak az teljesen mást jelent.

2015. júl. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az antiszociálist úgy értettem, hogy szabályszegő.
2015. júl. 11. 17:17
 3/13 A kérdező kommentje:
Normális gyerek senkit se szokott piszkálni. Illemtelen viselkedés.
2015. júl. 11. 17:18
 4/13 A kérdező kommentje:
Primitív viselkedés másokat veri/piszkálni.
2015. júl. 11. 17:21
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha az osztályfőnök nem tesz semmit, akkor nem figyel oda a diákokra. Az Én iskolámban jobban oda figyelnek a tanárok a diákokra és ott az iskolaterror ott nem jellemző.
2015. júl. 11. 17:24
 6/13 anonim ***** válasza:
33%

Annak idején az iskolákba rend és fegyelem volt, aki nem tudott viselkedni (akár a másikat piszkálta vagy a tanárnak visszaszólt vagy bármi olyat csinált ami a rendet megzavarta) az ilyen embert kemény eszközökkel büntették. Pl:köröm verés, fenék elverése favonalzóval vagy valamilyen tárggyal amivel elég keményen oda lehetett csapni vagy ha az illető túlságosan kezelhetetlen volt és nehezen nevelhető akkor bizony elég durva pofonok is elcsattantak meg egyéb olyan bántalmazás volt amitől az illető személy visszafogta magát.

Akkoriban az embereket tiszteletre nevelték és a rendre, volt normális értékrend, mentalitás nem úgy mint a mai világban (tisztelet a kivételnek).

Most már sajnos a nyúl viszi a puskát. Lásd: tanár verés, osztálytárs terrorizálása, kiközösítés (sokszor azt akiben van becsület, értékrend, mondhatni aki kilóg a sorból). Az a baj, hogy ezekre már nincsenek meg az eszközök amivel ezt végleg meg lehetne akadályozni.

Ha baj van a gyerekkel és megkapja a méltó büntetését, sokszor még azt aki fel mert ellene lépni, aki meg merte büntetni az iskolában azt vonják felelősségre, bemennek a szülők hápogni, hogy "micsoda dolog ez" és az illető deviáns még jobban felkapja a vizet és még lehet, hogy csak rosszabb lesz.

A lényeg, hogy ezek az emberek nem lettek megnevelve és nincs bennük sem tisztelet, sem normális értékrend.

2015. júl. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ma már az iskolarendszer nem védi meg a tanulót egy másik tanulótól, és ehhez még jön az, hogy a tanár is kiszolgáltatott helyzetben van, főleg azok, akik képtelenek fegyelmet tartani.
2015. júl. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Azért szögezzük le, rassztól függetlenül vannak olyanok, akiktől sajnos lehet félni.

Sajnos a rendszerváltással az addigi (talán túlzottan is) szigorú iskolai rendet az ellenkezője váltotta fel. Régen tényleg nem lehetett megtenni, hogy valaki az iskolatársát bántalmazza. Illetve de, meg lehetett tenni, csak sokkal nehezebben, és sokkal nagyobb volt a visszatartó erő. Akkoriban ha valaki tettleg bántalmazta egyik iskolatársát, a legkevesebb volt, hogy egy osztályfőnökit, meg mellé két jókora sallert kapott. Ha durvább volt a dolog, simán kirúghatták az iskolából.

Most az ellenkezőjét éljük. Az iskola és a tanárok kezében levő fegyelmezőeszközök nem érnek semmit. Oké, kap egy osztályfőnöki intőt. És? Nagyon súlyos esetben lehet csak tantestületi megrovásban részesíteni valakit, és általában még ez sem az utolsó fokozat, ezután van még a szigorú megrovás, és még akkor sem biztos, hogy eltanácsolják. Csak akkor tehetik meg, ha biztosítanak egy másik intézményt, ahol folytathatja a tanulmányait.

Persze, a gyakorlatban ha valakit ki akarnak rúgni úgymond az iskolából, általában úgy intézik, hogy a szülőt győzik meg, hogy mindegyiküknek úgy a jobb, ha inkább máshol folytatja a tanulmányait.

A különböző "beírásoknak" meg már szinte semmi hatásuk nincs. Amelyik szülő olyan, az csak legyint egyet, aláírja, és el van intézve.

2015. júl. 11. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
8-as válaszoló! Akkor miért pont a cigányokra hoznak fel minden rosszat, ha minden rasszba vannak olyanok, akiktől lehet félni?
2015. júl. 11. 20:22
 10/13 anonim ***** válasza:

Mert a cigány másnap beállít egész Borsod megyével.


Mondjuk engem pont egy csapat fehér lány bántott szóban, megrugdosni meg egy tejfölszőke náci rugdosott.

2015. júl. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!