Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Már most félek, mit tudnék...

Már most félek, mit tudnék tenni ellene?

Figyelt kérdés

Igyekszek rövidre fogni.

Egy apró kis faluban lakok, lakossága alig 700 fő. Ballagáskor hatan voltunk akik ballagtunk. Most végeztem el az első évet a gimnáziumban, bevallom nem a legjobb eredményekkel. Ez nem is volna katasztrófa, mert egy igen erős gimnázium. A baj az, hogy a biológia tanárom állandóan sérteget. Volt olyan, hogy kicsit elbambultam és elfelejtettem köszönni neki a folyosón, erre az órán olyan megjegyzést tett hogy "Gyerekek akik tudják mi az illem, azok mutassák meg a tanyáról jövőknek hogy kell köszönni". Pedig bocsánatot kértem tőle, állandóan célozgat rá, hogy az olyan kis falvakból jövő emberek mint én semmire nem jutnak, meg hogy el se tudja képzelni, hogy egy ilyen helyen hogy lehet élni, ismerik e a buszt, vagy az autót. Valahogy már nagyon elegem van belőle. Ráadásul most ebben a tanévben ő lesz az osztályfőnököm is. Nagyra van vele, mert ő Budapesten lakott.



2015. júl. 15. 07:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Már hallottam, hogy a Pestiek szeretik lenézni a vidékieket.

Meg kell, akkor vele beszélned négyszemközt, hogy mi a problémája. Derítsd ki, hogy neki az ősei honnan származnak, lehet ők is faluról.

2015. júl. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Biztosan, nem akarok megsérteni senkit, de nem laknék Pesten
2015. júl. 15. 08:13
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg küldd be hozzá a szüleidet, akik mesélhetnének neki az illemről. A tanárod egy igazi paraszt, aki visszaél a hatalmával. Esetleg ironizálni is lehetne, ha megint elkezdi, hogy vajon milyen vidéken az élet. Erős tájszólással mesélhetnél róla, hogy falun az emberek nem is merik a televíziót, hanem esténként kukoricát morzsolnak és tyúkkopasztásról, disznó miskárolásról elmélkednek. Mondd, hogy ott mindenki népviseletben jár, lóháton, vagy ökrösszekéren közlekednek. Esetleg csillogó szemekkel elmesélhetnéd, hogy a szomszédos faluban állítólag valaki közel áll a puskapor feltalálásához. Talán ettől észbe kap, hogy hülyeségeket beszél.
2015. júl. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
100%
Hát igen, a tanár tényleg egy mocskos paraszt. Hívd fel szüleidet és beszéljenek vele. Ha őket is lenézi, akkor az igazgatóhoz forduljatok. Méghogy a falvakból senki nem viszi semmire! Akkor ő miért jött el az imádott Pestről??? Mert nem volt ott munka a csípős nyelvének?
2015. júl. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Egyszer megjegyeztem neki, hogy nálunk mindenki jóban van mindenkivel és segítjük egymást. Míg Budapesten szinte mindennapos a drogozás, gyilkosságok, lopások. Meg az én kis falum tiszta és rendezett. Nem szennyes koszos és zsúfolt.
2015. júl. 15. 10:50
 6/12 A kérdező kommentje:
Már bocsánat ha ezzel most megsértettem valakit.
2015. júl. 15. 10:51
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Arról is mesélhetnél neki, hogy esténként, ha felnézel az égre, látod a csillagokat. Nem hármat, mint a városban lehet látni a szmogtól, hanem MINDET! És gyönyörű.
2015. júl. 16. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szép kis falucska, az egyetlen baj ugye a munkanélküliség, meg nem egy gazdag kis település. De csendes aranyos kis falu
2015. júl. 16. 10:12
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy aki ennyire lenézi a vidéket, az csak röhög azon, hogy ott látni a csillagokat, meg az emberek jóban vannak egymással. Esetleg említsd meg neki, hogy le lehet nézni a vidékieket, de ha egy lakatlan szigetre kerülnétek magatokra utalva, akkor valószínűleg ő előbb dögölne éhen a nagy felsőbbrendűségével.
2015. júl. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem tudna mit csinálni, az biztos
2015. júl. 16. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!