Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Levegonek neznek az emberek...

Levegonek neznek az emberek mar gyerekkorom ota. Miert van ez, ennel tobbet mit tudok meg tenni ellene?

Figyelt kérdés

26 eves ferfi vagyok. Az emberek levegonek neznek, foleg a nok (nem csak ferfikent hanem emberkent is!) Pl. ha koszonok az embereknek nem viszonozzak. Erthetoen, kedvesen, rajuk nezve, szemkontaktust keresve teszem. De csak neznek es tovabbmennek. Szomszedaim, sporttarsak, ismeros arcok, barki. Mar gyerekkent is koszontem mindig a szomszedainknak de mintha meg se hallotak volna. Pl. "csokolom Marika neni" jo hangosan, erthetoen de semmi valasz. Ha mas utcabeli gyerekekkel voltam, oket nev szerint koszontottek. pl. legjobb baratommal talalkoztam a szomszeddal, mindketten koszontunk de o "szia Andriska (o volt a baratom) koszonessel elintezte.

A mostani ismeroseim baratnoi, csajai teljesen levegonek neznek. Ha tobben vagyunk vegigpuszilkodnak mindenkivel, en hiaba koszonok nekik nev szerint, meg csak nem is viszonozzak (nem varom hogy puszilgassanak csak hogy legalabb mondjanak valamit).

A munkahelyemen beszallok a liftbe, szomszedos irodak dolgozoi vannak benne, latasbol mar 1 eve latjuk egymast minden nap. Koszonok hogy "jo reggelt, sziasztok", de semmi valasz, csak allok ott mint a hulye. Nagyon kinos.

Irodista vagyok, apolt kulsovel, sportolgatok, nem vagyok budos, nincs szajszagom, rendezett vagyok. Nem vagyok nagymeno, nagydumas, tarsasag kozepe, de mindenkivel kedves vagyok es udvarias. A noknek pl mindig kinyitom az ajtot, stb.


Mar teljesen ugy erzem magam mint egy ufo aki nem illik az emberek koze. Ugy elek mint egy szellem, szinte tiszta egyedul. Meg a kapcsolatfelvetelig se jutok senkivel. Szuleim szerint semmi furcsa nincs bennem, erthetoen beszelek, jol halhatoan, teljesen normalis vagyok. Az anyam szerint talan azert ilyenek masok mert nem szeretik a csunya embereket, inkabb a szepek tarsasagat keresik. A haverok noi meg azert nem is koszonnek mert nem akarjak hogy xy szituacioban odamenjek, odakoszonjek nekik, mert kinosnak talaljak hogy ismernek engem. A munkatarsak meg latjak hogy luzer vagyok es nem erdekuk meg csak koszonni se nekem. Szerinte csak a szep es sikeres embereket keresi mindenki


Igy lehet, mi az igazsag? Mas is van igy?



2015. júl. 13. 12:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem önértékelési problémáid vannak és mindig a rossz helyzeteket találod meg, vagy valamit rosszul csinálsz. A személyeddel az lehet a baj, hogy semmi önbizalmad, szinte esedezel azét, hogy észrevegyenek és hiába nem mutatod ezt, látszik. A szituációk felismerésével is gondok lehetnek, például lehet, olyan nőknek köszönsz, akik a pasijukkal vannak. Így még szép, hogy nem köszönnek vissza. Ráadásul nem lehetsz valami laza, hanem inkább görcsös és előre bepánikolsz attól, hogy megint megismétlődik, hogy nem köszönnek, és ezt is érzik. A görcsös emberektől menekülnek. És nem a szépekhez vonzódnak, ezt a h.ülyeséget már elfelejthetnétek, hanem ahhoz, aki lelkileg kiegyensúlyozott. Ez lehet akár maga Kvázimódó is.
2015. júl. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Amúgy azt szokták mondani, ha magadat nem szereted, akkor azt másoktól se várhatod el.
2015. júl. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem összekaphatod magad, de azon pont sose elmélkedj, miért nem lehet és miért nem kell, mert azzal semmi dolgod, ha erősödni akarsz lélekben. Esetleg imában kérheted, hogy értsd, átlásd, és legyen erőd szembenézni az igazsággal (nem feltétlenül kell persze erő hozzá)! Kizártnak tartom, hogy ne lenne az orrod előtt a megoldás. Talán csak a stílusod olyan, hogy megbámulnak. Az adottságaid valószínűleg olyanok, mint a földön minden: lehet jóra és rosszra, jól és rosszul használni őket.
2015. júl. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Igazatok lehet, csak érdekes módon egyikőtök sem mondta, hogy nem visszaköszönni taplóság és bunkóság... lelki egyensúly ide vagy ode, ez tahóság az emberek részéről, amit a kérdezővel tesznek.
2015. júl. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Bunkó tajparasztokkal vagy körülvéve az a baj. Nem benned van a hiba,te udvarias vagy köszönsz, ők meg nem,tehát nem te vagy a hibás. Ne higgy az ide íróknak ,hogy te vagy a hibás,mert nem. Aki nem bunkó és nem ólban lakott az visszaköszön a ronda büdös lápi boszorkának is, de aki csak a modellfiúknak meg a munkahelyi feletteseinek viszonozza a köszönést azzal nagy bajok vannak.


Megoldás lehet, hogy más haverokat keresel,a melóhelyen befejezed a bratyizási kisérleteket és nem köszönsz előre többet annak aki nem viszonozta, elmész mellettük szó nélkül. De lehetsz beszólós is, pl köszönsz vkinek és az csak les,akkor vagy éles hangon mégegyszer ráköszönsz a szemébe nézve vagy beszólsz neki ,hogy anyád nem tanított meg illemre? Ez már csak rajtad áll melyik módszert tartod megfelelőnek..

2015. júl. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Valoban gorcsos vagyok, tenyleg eszrevehetik az emberek hogy mennyire szeretnem ha viszonoznak a kozeledesemet, koszonesemet. de akkor sem ertem hogy lehet valaki olyan bunko hogy egy zart liftben koszonok neki, ott allunk es nezzuk egymast meg percekig es gond nelkul nem koszon vissza. Vagy a haverom noi. Arra nincs kifogas hogy pasijuk van, hiszem azok a haverjaim es egyutt megyunk valahova


Sajnos Pesten azt latom hogy nagyon szamit hogy meno legyel es bunko, ramenos. En videki vagyok, kedves es kozvetlen, visszahuzodobb. De ugy latszik ez itt nem mukodik. Csak en keptelen vagyok megtenni hogy ne koszonjek a kozvetlen szomszedomnak akivel minden reggel osszefutok. Vagy a munkatarsaimank. Mardosna a buntudat miatta.


Tudom hogy bennem lesz a hiba, nem vagyok szimpatikus az embereknek, ezert csinaljak. Rossz az auram vagy ilyesmi. Sose voltam nagydumas es laza, nem is leszek. Csak nem ertem hogy attol meg miert nem lehet nekem a minimalis tiszteletet megadni vagy ha utaljak is ranezesre a fejem, legalabb udvariasnak lenni.

2015. júl. 13. 14:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Vagy áthangolod a hozzáállásod vagy továbbra is zavarni fog a dolog. Én nem köszöngetnék olyanoknak akik utána átnéznek rajtam. Ez megalázó szerintem. Akit nem tanítottak illemre ,20-30-50 év alatt sem lett belőle udvarias ember, azt te sem fogod megváltoztatni.
2015. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Amióta a házunk tele van külföldiekkel - mert a bulinegyedben lakom, sokan kiadták a lakásukat külföldieknek - ezek nem köszönnek. Egyik sem.

A régi lakók visszaköszönnek, de az újaknál nem divat.

Mintha hülyék lennének, néha csak így néznek bambán.


Egyik nap elment az áram az Olaszoknál, és átjöttek a páromtól kérdezték, hogy mért nincs áram náluk. Aztán mi honnan tudjuk... Végül kiderült, hogy a tulajdonos nem fizette be a villanyt, és kellett várniuk 2 napot, mire megint lett áramuk. Addig a folyosón tableteztek és a telefont nyomogatták, a földön ültek, de utána sem köszöntek, miután már beszélgettünk. Volt hogy rám mosolyogtak, de ennyi. Nem vágom, hogy mi van ezekkel.

2015. júl. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Tényleg ők a bunkók, de ez a része nem múlik rajtunk, semmi dolgunk vele. Megszokott dolog errefelé is, már nem is foglalkozunk vele.
2015. júl. 13. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De akkor minek köszöngetsz nekik? Magadat alázod meg csak...nekem is volt csomószor, hogy nem köszöntek vissza, de akkor én azt annyiban lerendeztem, hogy én se köszöntem neki soha többet.
2015. júl. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!