Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy legyek nyitottabb,...

Hogy legyek nyitottabb, hogyan illeszkedjek be az új társaságba? Úgy érzem ez az utolsó esélyem.

Figyelt kérdés

Egész életemben visszahúzódó, csendes típus voltam, az óvodában pl. senkivel nem beszéltem, már akk úgy éreztem, h az egész világ utál... általános suliban is sokszor egyedül voltam, gimiben pedig 1 bnőm volt végig (most teljesen másfelé sodor minket az élet), a többiekkel szinte nem is beszéltem...

most főiskolába megyek, de a facebook csoportunkat elnézve már most ki nem állhatom a bagázst... pedig eldöntöttem, h most itt muszáj emberekkel megismerkednem és kapcsolatokat létesítenem, mert ez az utolsó esélyem, később a munkahelyeken már nem lesz ilyenre nagyon lehetőség..

azonban látom nagy társasági emberek mind, bulik, pasik, csajok, pia, fesztiválok stb... ezek körül forog a világ nekik..

hát, én már ott elakadnék, h hova szoktam bulizni járni, mert h sehova... és gyakorlatilag bármilyen kérdést tennének fel, válaszolt adni egyikre se tudnék, csak kínos magyarázkodással végződne.. már ha egyáltalán hozzám szólnának, ugyanis velem még a legnagyobb társasági emberek se tudnak elbeszélgetni...

h vágjak így neki a főiskolás éveknek? valami tanácsot tudnátok adni?!


2015. aug. 3. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyan ebben a cipőben vagyok, csak fiatalabb kiadásban.

Nekem azt tanácsolom, hogy Menj be légy közvetlen, barátságos. Bemész a terembe és kezdj el dumálni vkivel. "Miért ide jöttél? Ide valósi vagy? Koleszos?" Stb.

Ha így állsz hozzá nem fog rendesen elsulni semmi, Menj be közéjük úgy, mint egy normális ember. Ha kérdeznének valamit pl "Hova jársz bulizni?" Akkor felelj annyit, hogy "xy helyre, de nagyon ritkán, mert időm nem igazán engedi" keress valamit ami kb tereli a témát. :D

Nyugi én sem vagyok bőbeszédű ember, sokszor kaptam meg h velem nem lehet beszélgetni.

Ne parázz, én 4 hónapja csak az új sulimon agyalok mindennap, belefásultam. :D

2015. aug. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok, bár nekem van "priuszom" (egyszer elmentem buliba). Baráti társaságodban senki nem rendez senki sem házibulit? Elmehetnél arra, hogy lásd mi a helyzet. Egy jó tanács: ne add el a személyiséged mások miatt.

Keresd a hozzád hasonló embereket, tarts velük.

2015. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tanácsolták* Bocsánat a helyesírásért, telorol voltam.
2015. aug. 3. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok, mint te, csak én már lassan a harmadik évemet nyomom az egyetemen. Ha szerencséd lesz, találsz 1-2 hozzád hasonló embert és velük barátkozol.

A többiekkel én úgy tartom a kapcsolatot, hogy általában segítek nekik, ha problémájuk van, de azok csak felszínes kapcsolatok, bár tovább lehetne vinni, ha akarnám. Csoda módszert nem tudok. Ha most ilyen vagy, valószínűleg nem sokat változol már.

2015. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat + tanácsokat...

igazából egyre közeledik az idő, annál jobban nem várom már...

a gólyatáborba is eldöntöttem h elmegyek, de most már látom, h az is csak a piáról + hulla részegségről fog szólni... legalábbis a facebook csoportunkat olvasva, ez lesz a helyzet...

de nem is őket, hanem ink magamat hibáztatom ez miatt is... hisz mit csináljanak 18-20 éves emberek?!

elég kevés ilyen haszontalannak látszó, ételunt ember van, mint én

2015. aug. 5. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!