Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A középiskolában kialakult...

A középiskolában kialakult emberi kapcsolatok mennyire lesznek fontosak az ember életében, miután az iskolát befejezte?

Figyelt kérdés

Igaz az amit már olvastam párszor meg mondták is, hogy ott alakulnak ki az életre szóló barátságok, meg az ismeretségi kör?

És részesül valami hátrányban az, akinek a középiskolás évei teljesen elromlottak, és kiközösítették onnan, nem barátkozott senki se vele?


2015. aug. 17. 10:54
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem a barátaim egy része a középiskolás osztálytársaim. Más részük viszont nem ott alakult ki. Igaz azok már korábban kialakultak, pl. kisgyerekkén egy utcában laktunk. Olyan barátságom nincs, ami már felnőttként alakult ki. Lett felnőttként is sok ismerősöm, akiket szeretek, időnként el tudok menni velük ide-oda, jól elbeszélgetünk, de teljesen más, mint egy igazi barátság.
2015. aug. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A mostani baráti köröm gyökerei valahol a középiskolai baráti körömhöz vezethetők vissza, de már nem azokkal vagyok jóban, akikkel akkor, hanem olyanokkal, akikkel éppen csak beszélőviszonyban voltunk. Ha hiányoznak a barátok, keress olyan közösségeket, ahol barátkozhatsz (szakkör, sport, tánc vagy bárhol). Nem vagy elkésve, ahogy az ember változik, a barátok úgy jönnek-mennek.
2015. aug. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak, akiknek fontosak lesznek a középiskolás barátok később is, vannak, akiknek nem.


Nekem pl. nem igazán fontosak ma már, és teljesen kikoptak a régi gimis barátaim mára az életemből. Van 1-2, akikkel még néha beszélek, összeülünk sörözni, de engem inkább már idegesítenek, nem élvezem annyira a társaságukat. Valahogy megváltoztak, rossz irányba.


Személy szerint én a legjobb barátomat egyetemen ismertem meg, akivel ma is tényleg jóban vagyok, és barátként tekintek rá.


Igazából nem hiszem, hogy életkorfüggő, hogy hol ismered meg a legjobb barátodat. Munkahelyen, bárhol találkozhatsz ilyen emberrel, nem lehet ezt előre tudni. Bár az igaz, hogy ez nagyon ritka, mert felnőtt korban inkább csak amolyan kollegiális és ismerősi viszonyok szövődnek, de ettől függetlenül nincs kizárva a barátság sem.

2015. aug. 17. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!