Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Pedagógusok, Ti kiengeditek a...

Pedagógusok, Ti kiengeditek a gyereket a mosdóba?

Figyelt kérdés

Óra van. A gyerek jelentkezik, hogy ki kell mennie. Nem lett rosszul és óra előtt se jelezte, hogy beteg volna, csak szimpla pisi lenne.


Ha kiengeditek ;

- ha történne vele valami, "ti lennétek a felelősek"

- lehet nem is pislni megy ki, csak dumálni, cigizni, stb (már olyan precedensről is hallottam, hogy két külön osztályból kikéreckedtek pisilni egy fiu es egy lany majd a wc-ben szeretkeztek - altalanos iskolabol)

- ha meglátja az igazgató rajtatok csattan az oszor


Ha nem engeditek ki a szülők bemennek és botrányt csapnak


Érdekelne, hogy döntötök ilyenkor.


Köszönöm a válaszokat!


2015. aug. 30. 04:27
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
Alsó tagozatosokat kiengedem, de a felsősökből csak a lányokat.
2015. aug. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem engedem ki, mert az óra ideje alatt engem terhel a felelősség azért, ha történik vele valami. Megcsúszik és leesik a lépcsőn, én pedig bajba kerülök. Az igazgató is letol érte. A szülő botrányt csap? Felhívom szíves figyelmét a házirend vonatkozó részére, hogy az óra ideje alatt a tantermet nem hagyja el. Ha ezek után is problémát generálnak, akkor kérek tőlük egy hivatalos aláírt nyilatkozatot, hogy amennyiben a gyereket az ő kérésükre kiengedem, a teljes felelősséget vállalják azért, ami ez idő alatt vele történik.
2015. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Én amikor még tanár voltam (felső tagozat), lehet, hogy dedósnak tűnik, de bevezettem, hogy félévente mindenki háromszor mehet ki órán wc-re. Pont azért, mert tudtam, hogy sokan csak azért mennének ki, hogy lógjanak óráról, vagy elszívjanak egy szál cigit. Megmondtam, hogy már nem óvodások, érzik, ha vécézniük kell, azt 45 percig vissza tudják tartani, ha pedig szünetben érzik, hogy kell, akkor olyankor kell ezt megejteni.

Innentől kezdve már csak következetesen be kellett tartani. A módszer végül bevált.

2015. aug. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

Kapaszkodj!

Nálam nem csak a mosdóba mehet ki, hanem még órán ehet+ihat is. Senki nem él vissza vele, és mindig képben vannak az óráimon is.


Az igazgatóval, meg a csinovnyikokkal, akiket a 'klikk' küldött, azokkal is lerendeztem a dolgot. Nem tetszett nekik először, de szépen megbeszéltük, és mostanságra már nincs gond.

2015. aug. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Én nem engedném ki,én is csak azért megyek ki wc-re mert unatkozok órán,de kibírnám 3-4 órán át is,45 percet akárki kibír,és az diszkrimináció ha valaki csak a lányokat engedi ki,ők is kibírnak 45 perc.
2015. aug. 31. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%
Diák vagyok, a suliban minden szünetben óriási a sor a wc-nél, és volt már olyan, h 2 szünet alatt nem jutottam el. A tanárok általában kiengednek. A gyerek alapvető szükségleteit ki kell elégíteni, mert igenis nem lehet úgy figyelni, h azon jár az agyam, h 25 perc. Be fogok addig pisilni.24...23.. max 3 perc alatt megvan, a gyerek nyugodt, a tanár addig is tud tanítani. Ha a gyerekek feszültek, nyüzsgő méhkas effektus jön, és lehetetlen tanítani. És az is, hogy vki felkel, kimegy, figyelésre készteti a többieket, mert új inger, kizökken a bambulásból. A tanár nem attól lesz jó tanár, hogy bigott szabálykövető, hanem hogy képes következetesen dönteni a szabályok szigorúságát illetően.
2016. jan. 18. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
5# nem tudom, a kérdező miért engedi ki csak a lányokat. De tudod, náluk ott a menstruáció, és nagyon kellemetlen, ha átázik. Lehet, hogy ezért.
2016. jan. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7. Akkor azt kell mondani hogy megjött és kiengedik,de az más ha csak a lányokat engedik ki pisilni
2016. jan. 20. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tudom hogy régi kérdés, de az utolsóhoz szeretnék hozzászólni.

Őszintén... szerinted melyik lány fogja órán bejelenteni, hogy ,,Tanárnő/ úr, át fogok ázni, tessék kiengedni"?

Vagy odamenni és halkan megsúgni a tanárnak?

Mindenkinek egyből leesne és ez baromi kínos tud lenni, láttam már ilyet.

Sőt, ,,jóindulatú" társaság esetén az is megeshet, hogy egy szimpla pisilés miatt kikéredzkedő lány után odakiáltanak valami bunkót a menstruációval kapcsolatban.

Szóval ez egyáltalán nem így működik.

2017. szept. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!