Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nektek melyik a kedvenc...

Nektek melyik a kedvenc tantárgyatok és miért?

Figyelt kérdés
Indokoljátok meg és nemet és kort is írjatok.

2015. aug. 30. 22:19
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

Több előzőhöz:

A kérdés a tantárgyra vonatkozott, nem általában a diszciplínákra.

Természetes, hogy mindenben meg lehet találni valami szép összefüggést, kapcsolatot.

Csakhogy az iskolai történelem totál gáz, ahogy van.

És a többihez képest mégiscsak a történelemben lehet legkevésbé megtalálni a szövetet, a kapcsolatokat, a logikát illetve azt is nyögvenyelősen, erőltetve, foltokban. Jól emlékszem, milyen büszke volt a töri tanárom, amikor valami egészen vékonyka kis logikai lépéssort tudott felmutatni nekünk, egy elit iskola fizika tagozatosainak, matekos versenyzőinek. Leginkább megmosolyogtató, szánnivaló volt. Méghogy logika :)

Kreativitás, alkotás, esztétikum, érzelem meg aztán végképp semmi...

Mondom ezt úgy, hogy az irodalom és a nyelvtan is nagy kedvencem volt, a matek mellett irodalomból is sokszor volt dícséretes ötösöm, vagyis nem a humán-reál ellentét alapján állok.

2015. szept. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenc tantárgyaim a biológia és a kémia.

A fizikát is nagyon szeretem, de abból nem érettségiztem.

Azért szeretem, mert ezek azok a tantárgyak, amik összefoglalják a világ törvényeit és az élet kialakulására is ésszerű(/észszerű) magyarázatot adnak. Ha ránézel egy pohárra nem is gondolnád, hogy az igazából folyékony halmazállapotú, csak olyan lassan folyik, hogy évszázadok kellenek ahhoz, hogy észrevedd. A reál tudományok választ adnak a kérdésekre és az idő előrehaladtával egyre világosabbak lesznek a dolgok, szemben a humán tárgyakkal, ahol az idő elteltével a dolgok homályba borulnak, mert mondjuk meghalnak a szemtanúk, akik megéltek egy eseményt, vagy meghal a költő és nem tudja elmondani, hogy mit is értett egy adott kifejezés alatt.

Az proton töltése ugyanúgy +1 marad és minden kérdésre van rendes magyarázat.


A történelem szerintem érdekes, addig ameddig csak hallgatja az ember és nem kell megtanulni. Szerintem fontos azért, hogy megismerjük, hogy például a francia forradalom hatása mennyire befolyásolja a mai világképünket, vagy hogyan jutottunk el a mai államformához, de megjegyezni az évszámokat teljesen feleslegesnek tűnik nekem.


A nyelvtant viszont szerettem. Bölcsészmateknak szokták viccesen nevezni, de szerintem van is ebben valami. Logikai játék mondatokat elemezni, felismerni a szóelemeket, tanulni a szavak eredetéről, a helyesírás szabályait betartani, tudatosan használni a nyelvet.

2015. szept. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
100%

Kémia, fizika, angol :)

Nem tudom miért, a kémia és a fizika nagyon érdekes (nem tudom leírni, hogy miért is szeretem igazán de imádom őket) és valahogy mindig is reál beállítottságú voltam :)

Az angol... igen, ez humán de egyszerűen annyira szeretem ahogy az anyanyelvűek beszélnek, meg úgy az egész nyelvet :)


15/L

2015. szept. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim válasza:
100%
Német, mert imádom a tanárt :) Két év alatt megtanított németül, középsuliba úgy jöttem, hogy bemutatkozni nem tudtam, tavaly színötössel zártam a tanévet. Még ha 7-8. órában is van német, roppant mód feltölt, és elűzi az egésznapos álmosságot a szememből. Szó, mi szó, jó érzés, mikor tudod, hogy a tanár, aki a "kedvenced", többet lát benned, mint egy diák, akit tanítani kell, és úgy kedvel, mint embert.
2015. szept. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
100%

Angol.

Fordító/tolmács szeretnék lenni és imádom a nyelvtanulást.

15/L

2015. szept. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 gergoo12 válasza:
100%
infó
2015. szept. 13. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
100%

Erősítsuk a természettudományos tábort ^^


A kémia a legfőképpen, bármilyen mértékben a szervetlen és szerves kémiát egyaránt beleértve, 1-2 részterület kivételével, de a favorit az nagyonis ez :D

Másik ilyen tantárgy a földrajz, és azon belül is a geológia (földtan) és az ásványtan meg most a kozmikus környezetünk is megfogott (épp ezt vesszük föciből :D)

Valamint még a biológia egyik részterülete is számomra érdekfeszítő; a genetika.


Egyébként gyógyszerésznek/biokémikusnak készülök, de a nyelvtanulást is preferálom (kéttannyelvűs is vagyok) =)


16/F

2015. okt. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim válasza:
100%
ének-zenetörténelem-zene. Ezekkel foglalkozok úgyhogy ezek. De én minden tantárgyat szeretek. (töri,föcit,matek,stb)
2015. okt. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
100%
Matek, angol talán még science és design technology. Hozzá teszem, hogy Agliába járok iskolába.
2015. okt. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
100%
Fizika és angol :D 20/L
2016. febr. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!