Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem sikerül beilleszkedni....

Nem sikerül beilleszkedni. Hogyan segítsek?

Figyelt kérdés
Kisebbik fiammal iskolát kellett váltanunk. Most 8 éves. Nagyon zûrös volt az osztály, így váltottunk. Az új suliban jó volt a kezdet, azt hittem megnyugodhatok. Erre tegnap a feketeleves, azt mondták az osztálytársak, menjen vissza a régi iskolába. Nem játszik vele senki, ma már meg is verték. El vagyok keseredve. Mit javasoltok?
2015. szept. 25. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
Az osztályfőnöke, tanárai mit mondanak, miért viselkednek vele így a többiek?
2015. szept. 25. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából semmi használhatót. Nagyon aranyos, kedves fiú, de még nem sikerült beilleszkedni. Ennyit
2015. szept. 25. 18:55
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha egy kicsit csendesebb, visszahúzódóbb típus, akár már ezért is simán kikezdhetik. Ha meg látják rajta, hogy ez bántja, csak még jobban piszkálni fogják.

Esetleg az osztályfőnök beszélhetne az osztállyal (úgy hogy a fiad nincs ott) hátha lehet hatni rájuk. Vagy legalább a normálisakra.

2015. szept. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
AZ osztállyal beszélni fognak, ezt megígérték. Tényleg elég visszahúzódó, ez lehet a baj. De mégis tanácsoljak neki?
2015. szept. 25. 19:18
 5/5 anonim ***** válasza:

Sajnos tudom, hogy milyen nehéz, ha az embert így kikezdik. Nehéz tanácsot adni. Lehet egy módszer hogy próbálja meg figyelmen kívül hagyni a kötözködőket, mert azok abban lelik az örömüket, hogyha reagál a piszkálásra. Az a baj, hogy ez a gyakorlatban nem szokott működni.... Én visszatámadtam. Bevertem anno néhány orrott így megtanultak tisztelni. Na igen, nekem meg sikerült átesni a ló másik oldalára.

Próbáljon az osztály normálisabb részével haverkodni, lógni.

Ő hogy kezeli ezt az egészet? A verekedést? Gondolom, hogy megviseli. Az is a gond hogy a többiek ezt egyből levágják, és csak azért is piszkálják.

2015. szept. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!