Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tudom, hogy bulimiás, hogy...

Tudom, hogy bulimiás, hogy segítsek, ha nem engedi?

Figyelt kérdés

A tanára vagyok a lánynak, aki 20 éves, tudom,hogy beteg, tudom,hogy bulimiás, és felajánlottam neki a segítségemet. Megköszönte,hogy aggódom, de nem enged közel magához, és külön megkért, hogy maradjon köztünk.

20 éves, tulajdonképpen felnőtt, de legszívesebben szólnék a szüleinek. Nem tudom, mit tegyek, sokszor eszembe jut. Ha így folytatja, bele is halhat. Ti mit tennétek a helyemben?


2015. aug. 3. 23:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbálj meg vele beszélgetni egy kicsit, hogy aggódsz miatta, és nem szeretnéd hogy baja legyen ebből. Keress fel egy jó pszichológust, vagy ha ismersz jót, ajánld fel neki, hogy szívesen bemutatod, vagy adsz meg neki elérhetőséget, és keresse fel nyugodtan. Légy vele megértő, próbálj neki segíteni, de mindenképp maradjon köztetek, mert elveszítheted a bizalmát. Felnőtt nő, meg fog jönni az esze.
2015. aug. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mondd el nyugodtan a szüleinek, de kérd meg rá a szülőket, hogy ne mondják a lánynak, hogy szóltál nekik erről. A szülők meg majd jobban figyelnek a lányukra és majd adandó alkalommal rajta kapják a betegségen.
2015. aug. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az a gond, hogy legalább bennem bízik, és ha felhívom a szüleit, azzal megkerülöm. Ezért tétovázok itt. De köszönöm a válaszokat, legalább el tudok indulni

2015. aug. 4. 11:59
 4/6 A kérdező kommentje:
A másik meg az,hogy egyedül él, a szüleitől 200 km-re, tehát elég egyértelmű lenne,ha a szülei megtudnák..
2015. aug. 4. 16:28
 5/6 anonim ***** válasza:
bulémia: hányatja magát?
2015. aug. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A szüleinek tudni kell róla ez elég egyértelmű. A lány azért nem meri elmondani a szüleinek, mert szégyenli a baját. De ez egy betegség, gyógyítani kell vagy rámegy az egészsége, élete.
2015. aug. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!