Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit lehet kezdeni egy olyan...

Mit lehet kezdeni egy olyan tanárral aki pofára osztályoz?

Figyelt kérdés
Iskolát váltottam tavaly, másik suliba szín 5ös voltam infóból nekem volt a legjobb átlagom, más tantárgyakból is elég jól álltam, jobb jegyeim voltak. Itt meg lehúzza a tanár akármit csinálok, 3-4essnél jobbat soha se kapok, osztálytársam aki nem csinál semmit, csak nyal a tanárnak, letörli a táblát, lemegy a tanárnak krétáért, 5öst kap.
2015. okt. 19. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj ezzel, hogy nehezen bizonyítható. Nem látsz bele a másik dolgozatába, nem tudhatod, milyen válaszai vannak. Azt sem tudhatod, nem tud - e technikailag megoldani valamit, amit te nem, vagy nem olyan jól. És ha csak az info tanárod húz le, a többi tárgyból miért rontasz? Nem hiszem, hogy egy tanár tanít mindent.


Ha mégis van rá KONKRÉT bizonyítékod (nem csak ez a "fene a Lacit, megint jobb jegyet kapott, tuti puncsos"), akkor ballagjál oda az osztályfőnöködhöz, és mutasd meg neki azt a videót, hangfelvételt, kettőtök összehasonlított dolgozatát, amiben te szóról szóra UGYANAZT írtátok, mégis egy jeggyel rosszabb a tied, stb. és az majd intézkedik.


Amíg ilyened nincsen, addig viszont senkit ne vádolj részrehajlással.

2015. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"csak nyal a tanárnak..[...]..5öst kap"

egyértelmű, hogy mit kell csinálni :)


nem gusztustalanul persze, de ha mindig odafigyelsz, jelentkezel, értékes hozzászólásaiddal előremozdítod az óra menetét, tisztelettudó vagy, osztod a tanár véleményét, jó hangosan köszönsz neki előre, rámosolyogsz közben, ha elejt valamit felszeded, mindig minden házit időre megírsz, érdeklődsz a tárgy iránt, vagy legalább ezt mutatod, akkor majd szépen neked is javulni fog az átlagod...

meg tanárok össszebeszélnek, ha szorgalmas vagy az egyiknél, akkor arról az egész tanári kar tudni fog, és mindenki úgy viszonyul hozzád, hogy na ez egy rendes gyerek, inkább a jobbat kapja... és ennyi... de nem kell spicliskedni meg semmi ilyesmit csinálni :D

2015. okt. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szokj hozzá. Ha lesz munkahelyed ott sokkal több ilyen szituációba fogod találni magad.
2015. okt. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ainfó talán nem az a fontos tárgy ami érettséginél számít. Így azért nem olyan rossz a helyzet. Szard le szedd fel a tudást amit adnak, aztán ha arra csak 3ast ad nem tök mindegy? A tudás a tiéd lesz, a jegy meg úgysem számít később. Az egész tanulásnak a tudás megszerzése kellene, hogy legyen az alapvető és végső célja, nem pedig a jó jegy megszerzése. Gondolj erre.
2015. okt. 20. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

előző vagyok: áltsuli alsó tagozatában a tanárnénim eszméletlenül kivételezett, és nem is különösebben zavartatta magát. Én mindig kaptam egy négyest hol matekból hol nyelvtanból a bizonyítványba. Sose engedte, hogy kitűnő legyek. :D egyhetes hiányzás után képes volt megiratni velem a törtekről szóló dolgozatot(nem iratott senkivel hosszabb kihagyás után, hanem csak később). Hármas is lett a doga, ez élénken él bennem.

De nem is ez zavart, hogy megírtam a dogát, mert ha azanp pont iratni akart akkor na, ez van, sőt még a négyeseim sem zavartak egy percig sem, mert ha ez annyira volt elég akkor oké. De az, hogy ennyire szemünk előtt kivételezett a pénzes szülők kölykeivel, azt utáltam, gondolom azt hitte, hogy még kis butuskák vagyunk és nem szűrünk le belőle túlsok mindent. Tévedett. De az is lehet, hogy csak egyszerűen tojt a fejünkre.

2015. okt. 20. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem általánosban volt egy ilyen biológia tanárom. Akármennyire tanultam, akármennyit tudtam, 3-asnál jobbat nem kaptam. Témazárónál kaptam egy 4-est, mert az írásbeli dolgokat elég nehéz letagadni. De szinte mindig szóbeliztünk nála, azokra meg kaptam a 3-asokat (többi tárgyból 5-ös voltam, kivéve tesi : ).

Egy alkalommal, amikor feleltetett, elmondtam 2 mondatot, és bejött egy kollégája, hogy "telefonod van". Addig amíg vissza nem jött, a kollégának mondtam a feleletet, mire visszajött (5 perc) már be is fejeztem. Megkérdezte a kollégát, hogy na milyen volt? Erre azt mondtad, "majdnem szó szerint a könyv". De még ekkor sem kaphattam 5-öst, egy 5-ös alát adott.

Aztán év végén persze kiderült, hogy elfelejtette ezt beírni. Bizonygattam, hogy de hát 5-öst kaptam. Erre letagadta. Osztálytársaktól nem számíthattam segítségre, mert ki emlékszik másvalaki 5 hónappal azelőtti feleletére. Különben is, ha emlékeztek is volna, nem számított volna a véleményük.

Ekkor kerestem meg a tanárt aki annak idején bejött, ő emlékezett is rá. Megvolt a tanúm is. De erre meg az volt a válasza, hogy nem adhatja meg az 5-ös alá-t, mert ő nem volt bent akkor, így nem is hallhatta a feleletemet. Nem volt mit tenni.


Csak azért írtam le a saját élményeimet, hogy lásd ilyenkor nincs mit tenni. Nagyon nagyon erős bizonyíték kell ilyen esetben. Mert a tanár úgy alakítja az eseményeket, ahogy neki tetszik.

Ha pedig megvádolod, bebizonyosodik az igazad, akkor max. kap egy kis enyje benyjét amivel le van tudva a dolog. Aztán innentől meg rád száll. Az még rosszabb.

Sajnos ez így megy, az iskola az életre tanít meg, hogyan hazudj, csalj, és tanuld meg elviselni az igazságtalanságot :(

2015. okt. 20. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Meghúzod magad, tanulsz és reménykedsz.
2015. okt. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
De nekem ezen az ösztöndíjam múlik, azaz 5ezer forinttal kevesebbet kapok havonta, mert valamiért nem tetszik a tanárnak a pofám. Más tárgyakból érdekes módon majdnem szín 5ös vagyok, csak azokból nem amit ez a tanár tart.
2015. okt. 21. 17:12
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Van ez így sajnos, nem tudsz mit csinálni. Esetleg meglehet próbálni beszélni a tanárral, hogy miben hibázol, kérd meg, hogy segítsen. Vedd fel vele a viszonyt, akkor látja, hogy érdekel a jegy. Légy tisztelettudó vele, még ha nem is szíved csücske. Esetleg osztályfőnök segítségével is konzultálhatsz vele. Amikor tavaly tele voltam matekból rossz jegyekkel, akkor én is beszéltem a tanárral, kikértem a dolgozatokat, lefénymásoltam, átnéztük a hibákat és év végén jó jegyet kaptam. Ha látja, hogy nem teszel rá, tisztelettudó, szorgalmas vagy, akkor meg fog enyhülni. Gondolom nem volt vele személyes konfrontációd.
2015. okt. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérd meg a szüleidet, hogy beszéljenek vele. Mást nem nagyon tudsz tenni ezek ellen. Vannak olyanok is (nálam) akinek a sxűlei nyalnak és mindenhol ott a gyerek pl. előadások... De ez ellen mondom esetleg csak a szüleiddel tehettek, hogy beszélnek vele.
2015. okt. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!