Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az jogos, hogy a tanár a...

Az jogos, hogy a tanár a beszólásomért fegyelmit javasolt (valószínű meg is fogom kapni)?

Figyelt kérdés
A múlt héten a magyar tanár feleltetni akart több embert is az osztályból, de sokan felálltak és nem tudtak egy mukkot se. Mondta, hogy jó lenne ha megtanulnánk az anyagot, mert le kellene érettségizni belőle, hogy munkát tudjunk találni egy megfelelő végzettséggel mert egyszer lesz egy elcseszett gyerekünk és muszáj lesz eltartanunk valahogy. Én erre csak azt mondtam, hogy "önnek elcseszett gyereke van? mert csak annyira elcseszett, amennyire maga cseszte el." Utána kizavart az óráról, majd kicsengőkor azt mondta, hogy fegyelmit fog javasolni. Szerintetek jogos? Mivel jár egy fegyelmi tárgyalás? Ki fognak csapni a suliból?

2015. nov. 8. 15:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
40%
JOGOS
2015. nov. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%
Jogos a fegyelmi, aminek vége kizárás is lehet, de szerintem ebben az esetben azért nem fognak eddig elmenni. Értesítik a szülőket mindenképpen.
2015. nov. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Nem jogos! O megengedheti maganak ezt a hangnemet, hogy nektek biztosan elcseszett gyereketek lesz, de ti erre nem kerdezhettek vissza? Szanalmas a tanarotok.
2015. nov. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
61%

Fegyelmit javasol? Hát ha ezt szépen elmeséled és lesznek tanúk arra amit a tanár mondott, akkor ő jobban meg fogja ütni a bokáját...


Maximum kapsz egy szaktanárit, anyukádék meg ha értelmesek és ezt elmondod nekik, akkor kiröhögik, aláírják és ennyi.


Mellékesen meg megjegyezném, hogy saját és mások tapasztalataiból kiindulva, olyanokért nem szoktak a drága kis gyerekek fegyelmit kapni, hogy kiverik egymás fogát amerikai gengszter harcokat idéző verekedésekben, de te azért, mert jogosan visszaszólsz, ezt kapod...

2015. nov. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
29%

Mit számít, hogy "jogos"-e vagy sem?


Te is tudod, hogy pimaszság, nem is volt más a szándékod, különben máshogy fogalmaztad volna meg.


Nyilvánvalóan beilleszkedési zavar, az adott helyzet kihívása magad ellen.


Tessék a felelősséget vállalni.


Nem hiszem, hogy a kicsapástól félni kéne, de a véleményezésre rá kellene, hogy kerüljön.


20-30 év múlva találkozhatunk az "elcseszett gyerekek elcseszettségének okát" megvitatni....

2015. nov. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
67%

Kaphatsz fegyelmit, viszont egy ilyen beszólásért a tanárt is elő lehet venni valamilyen szinten. Kicsapni nem fognak a suliból (főleg ha 16 év alatti vagy), viszont arra fel kell készülnöd, hogy mostantól a tanár meg fogja keseríteni az életedet. Én a helyedben másik iskola után néznék.


5: No comment... Nem normális tanár az ilyen, nem kéne mosdatni. Amúgy meg valami oka annak is van, hogy a fél osztálynak fingja sincs a tananyagról.

2015. nov. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
51%

Hát... legalább most megtanulod befogni. Gyerek fejjel biztos menő dolog ilyesmit mondani valakinek, aki lazán keresztbe tehet neked, de hidd el, majd a munkáltatód sem fogja ezt pozitívabban értékelni. A különbség csak annyi, hogy addigra már több felelősség lesz rajtad, mint most.


Amúgy nyilván a tanárnak is megvannak a maga hibái, de most képzeld el, hogy 30 év múlva ilyet szól neked egy tizenéves kölyök a maga kb. nulla élettapasztalatával. Én soha nem mondtam volna ilyet egy tanárnak, még akkor sem, ha egy igazi köcsög. Nem tudhatod, mennyire befolyásolhatja a tanár a tanulmányaidat a későbbiek folyamán, pl. érettségi előtt vagy alatt.


Furcsa ilyet olvasni amúgy, mert az én időmben, vagy inkább az én köreimben még nem volt ekkora szája a gyerekeknek :S Szerintem nem fognak emiatt kicsapni, de legközelebb számolj el tízig, mielőtt megszólalsz.

2015. nov. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
95%
7: Hány éves vagy? Csak mert nálunk 10-15 évvel ezelőtt sem volt más a helyzet.
2015. nov. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
43%
Másik iskola után nézel, fegyelmit nem fogsz kapni. Én szólnák a szüleimnek hogy beszéljenek az igazgatóval minderről. A tanár beszólása jogtalan és indokolatlan volt.
2015. nov. 8. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
51%
Jogos és igaza van. Széllel szembe meg nem pisálsz, mert 10 év múlva a főnököd úgy vág ki ilyenért mint a macskát. Aztán még nem lesz az a havi hatvanezred se amit kerestél, hanem mész segélyre vagy közmunkára. Inkább tanulni kéne, nem háborogni, előbb tegyél le valamit az asztalra, legyen belőled vezető vagy vezérigazgató, akkor lehet hangod, mert lettél valaki de amíg ilyen kis 15 éves csipszar vagy, addig nem.
2015. nov. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!