Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket nem bosszant, ha egy...

Titeket nem bosszant, ha egy tanárotok nem tudja a neveteket?

Figyelt kérdés

Van egy tanárom, aki több kurzust is tart. Van, ahol a felsőbb évfolyamosokkal vagyunk együtt, őket általában a nevükön szólítja. Mi elsősök vagyunk az egyetemen, vagyunk kb. 20-an és közülünk csak egy ember nevét tudja. Még így is, hogy lassan vége a félévnek.


Én pl. szoktam válaszolni a kérdéseire, magától is fel szokott szólítgatni, de mindig csak "Ön", "Maga", ilyesmik. Kezd nagyon idegesíteni, mert nem igaz, hogy erre sem képes, hogy megjegyezze a neveket. De hajlandóságot sem mutat, hogy egyáltalán megpróbálja.


Baj van velem, hogy ez zavar? Valahogy rosszul esik. Olyan személytelen így az egész.


A ti tanáraitok is ilyenek?


2015. nov. 20. 22:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Bosszant?

Az is bosszant ha lélegzel?

Kevés tanárom nevét tudtam. Sosem vártam el, ők tudják enyémet. S egyébként is. KI NEM FOSSA TELIBE??

2015. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lehet tudja, csak ő a régivágású távolságtartó fajta. Neki a magázódás a természetes, a név szerinti szólításhoz régebb óta ismernie kell a diákot. Nálunk vagy nem is egy ilyen tanár, mondjuk ez középiskola.


Az viszont idegesítő, mikor harmadik éve vagy a suliban, minden rendezvényben részt veszel vagy fontos dolgot vállalsz, versenyeken érsz el jó eredményt, a te osztályod a legjobb a suliban vagy 10 év óta, mindenki kedveli az osztályt, ráadásul a tanárral is 8 órád van egy héten, és mégis Rolandnak vagy Alfrédnak vagy Attilának vagy mikor minek szólít..(a nevem még csak távolról sem hasonlít ehhez a 3-hoz). De osztálytársaimmal is így csinál. Más tanárral heti egy óránk van, csak két hete ismerjük és tudja mindenkinek a nevét.. :D

2015. nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem zavar, általában én sem tudom az övét. Rosszabb esetben az arcát sem.
2015. nov. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De van, akit a nevén szólít. És ez így szerintem nagyon nem fair. Vagy mindenkit, vagy senkit.

Középiskolai tanárok ennél nagyobb létszám esetén is meg tudják jegyezni az arcokat és a neveket, főleg, ha minimum heti háromszor találkoznak.

2015. nov. 20. 22:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, egyetemista vagy. Nos, egyetemen már másképp működnek a dolgok, mint középiskolában. Középiskolában egy tanárnak illik, majdhogynem elvárt a diákjai nevét tudni (hiszen a pedagógus nem csak oktató, hanem nevelő is), tehát az a pedagógus, aki nem tanulja meg a diákjai nevét, az biztosan valamit rosszul csinál.


A felsőoktatásban viszont ez az egész egyáltalán nem számít semmit. Ott felnőtt emberek vannak, igazából mint felnőtt ember, te egyenrangú vagy a tanárral (mint a felnőtt emberek társadalmában élő emberek közösségének tagjai), ezért is van az, hogy sok tanár "kollegának" szólítja a hallgatókat. Viszont ez semmilyen emberi kontaktust nem feltételez, csak annyi kapcsol titeket össze, hogy ő a tárgyra oktat titeket. A felsőoktatásban a tanár tehát oktató, és ennyi. Nem kötelezi őt semmi arra, hogy ennél többet tegyen, ha megtanulja a neveteket, akkor megtanulja, ha nem, akkor nem. És jól írta valaki előttem: kit érdekel. A lényeg, hogy a tudást megszerezd, ezért vagy ott, a tudásért, nem pedig, hogy pelenkázzanak.


Nyilván, akiket régebb óta tanít, azoknak tudja a nevét, az újaknak pedig még nem. Ebben semmi nincsen. Nyilván nekik is hosszabb idő volt, amíg megtanulta, őket sem biztos, hogy első félévben már név szerint szólította. Amikor te leszel többedik éves, nyugi, téged is a neveden fog valszeg szólítani, az első éveseket pedig csak kollégázza.

2015. nov. 21. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Engem inkább az zavarna, ha a nevemen szólítana, komolyan.


De milyen névre gondolsz? Családnévre, vagy keresztnévre?

Mert igazából a keresztnévhez meg talán semmi köze.


Vagy esetleg külföldön tanulsz? Mert van, ahol boldog-boldogtalan mindenkit a keresztnevén szólít, már első találkozásra. A családnevet nem is mondják bemutatkozáskor. Szörnyű; az a személytelen.

2015. dec. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!