Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem tudom hogyan tovább, mit...

Nem tudom hogyan tovább, mit tegyek? Bővebben Lent!

Figyelt kérdés
Sziasztok, megpróbálom röviden le írni. Jelenleg 15 éves vagyok. 2 éve magántanuló. 8. osztálytól vagyok magántanuló. 8. Osztályos vizsgám le raktam, megvan az általános iskolám. Utána, mentem tovább, de ott se bírtam és magántanuló lettem. 9. osztályba megbuktam a sok hiányzás miatt. Most újra ismétlem de ugyan úgy magántanuló vagyok. Magántanuló azért vagyok, mert általános iskolába elég sokat szekáltak lelkileg, és testileg is. + Még az is rá tetőzött, hogy alapból vissza húzodó vagyok. Míg magán tanuló voltam, addig a helyzet rosszabb lett. Nincsen 1 barátom se, egész nap itt hol vagyok, és már nem csak az iskolától parázok, de az emberektől is. Pszichologushoz járok, de nem sokat segít. (annyit éppen nem hogy elmenjek suliba...) Tanácstalan vagyok, és látom nem halad az életem sehova. Parázok mindenkitől. Apám meghalt 4 éves koromba én láttam meg a holt testét, felakasztva. Az is be zavart. Mit tegyek? Tudom menni kellene iskolába, de ha valaki érezné amit én akkor lehet 2x meg gondolná hogy elmegy e. Rossz akaratú kommentelők kíméljenek, de építő kritikákat elfogadok! Olyan helyen élek, ahol a legtöbb középiskolába sok a cigány agresszív gyerek. Én nem bírom az ilyeneket. Szoval ha valaki volt hasonló helyzetbe, vagy tudna valami tanácsot adni, akkor nagyon megköszönném!

2015. nov. 25. 01:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Az úgy meredek.és a lányokkal mivan?
2015. nov. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából semmi. Azokkal is félénk vagyok, és ha lenne bátorságom se tudnák miről beszélni velük, max hogy mennyire szar eddig az életem...
2015. nov. 25. 01:57
 3/6 anonim ***** válasza:
Pedig megkellene próbálnod velük dumázni
2015. nov. 25. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A magántanú lennél,akkor nem is kéne bemenned az iskolába nem?

Csak akkor ha vizsgázól

2015. nov. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nézd... Nincs más megoldás, túl kell ezen lépni. Neked is iskolába kell járnod, akárcsak a többi diáknak. Mert azzal, hogy magántanuló vagy, teljesen elzárod magad a külvilágtól. Tény, hogy így senki nem fog piszkálni, de arra sem adsz esélyt saját magadnak, hogy normális emberi kapcsolatokat alakíts ki.

Anno a suliban engem is piszkáltak, szarul is éreztem magam miatta. De eszembe se jutott, hogy ne menjek be. A problémámra ez nem jelentett volna megoldást, ráadásul így a jelenlegi barátaimat sem ismerhettem volna meg.

Azt tudom neked tanácsolni, hogyha saját erőből nem sikerül változtatni, akkor keress egy másik pszichológust. Mert a leírásod alapján úgy tűnik, a jelenlegi nem nagyon vált be.

2015. nov. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Rose46 válasza:
ez tényleg elég durva..az 5ösnek szerintem igaza van, ezn muszáj túllépned..másrészt én befoghatnám a pofám mert nem tudom, hogy milyen érzés lehet, de az egyik barátomnak az apukája öngyilkos lett és engem ez is nagyon kikészített a barátomat még jobban de a végén sikerült túllépnie rajta és mostmár elég jól van, szerintem egyébként nem pszihológushoz kéne menned hanem inkább hasonló korú srácokkal beszélned..habár írtad hogy félénk vagy szerintem valakivel meg kéne próbálnod barátkozni, remélem valamennyit tudtam segíteni :)
2015. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!