Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként miért én vagyok az...

Tanárként miért én vagyok az egyetlen a munkahelyemen aki a fizetés csúszása miatt nem ment be dolgozni?

Figyelt kérdés

Birkaságért a tanároknak se kell a szomszédba menni.


Tele vannak a hírek azzal hogy tanárok (meg orvosok nővérek stb) késve vagy sehogy se kaptak még fizut.


[link]


Megtörtént az elképzelhetetlen: nem kaptak fizetést a tanárok karácsony előtt 3 héttel


„megtörtént az elképzelhetetlen. A 21. század Magyarországán, az Európai Unió tagállamában több tízezer pedagógus nem kapta meg a fizetését a jogszabály és a kollektív szerződés által garantált időben.”


Megtörtént bizony. És nálunk is a sok birka morgolódik zúgolódik. De ezen túlmenően persze semmit se tesz. És ha netán az igazgató betéved a tanáriba olyan kuss lesz egyből hogy a légy zümmögését hallani. Hogy a fenntartóhoz a KLIK-hez menjenek hát azt nem. Hogy bíróság munkaügyi felügyelet stb hát azt nem. Hogy PDSZ szervezésében mondjuk egy laza hetes full sztrájk hát azt nem. Magukban mint a bolhás kutyák. Aztán mennek dolgozni.


Hát kérem ha fényezem magam ha nem, én középiskolai óraadó (=számlás) tanár vagyok. A számlámat kiállítottam már kettőt is leadtam pénzt nem kaptam. Számlát sztornóztattam, és nem mentem be. Betelefonáltam majd ha lesz pénz megyek addig meg keressenek olyat aki ingyen dolgozik. Van elég hülye ilyen csak be kell menni a tanáriba. Ott találnak erre embert.

Menjen be valamelyik birka helyettem, és dolgozzon duplán ingyen. Még helyettem is.


De hogy van az hogy ezt csak én lépem meg? Hogy van az hogy diplomás emberek és annyi gerinc van bennük mint egy döglött gilisztában? Hogy az egész tanári karnak annyi esze van együtt mint egy molylepkének?


2015. dec. 6. 12:11
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
78%

és minek sztornóztad a számlát?

amúgy más ám, ha valakinek a fix munkahelyéről van szó

2015. dec. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
19%
Mert a tanárok szabálykövetők, a légytől is félnek, stabilitás és állandóság jellemzi az életüket. Kevés fizu, megaláztatások, de inkább 18 alattiaknak okoskodnak, minthogy felnőtt emberek között vívjanak ki elismerést a versenyszférában. Semmi gyakorlatias tudásuk nincs és ezáltal annyira se gyakorlatiasak, hogy belássák a következményeit annak, hogy mindent kushadva tűrnek.
2015. dec. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
83%
Sokan nem kaptak pénzt, senki nem örül neki. De, főleg ha valakinek a fix munkahelye, nem kockáztatja meg. Nem biztos, hogy ezek után hosszabbítanak veled, az sem biztos, hogy elfogsz tudni helyezkedni később mint tanár. Sajnos ez van. Széllel szemben pisilni.. Lehet ezt birkaságnak hívni, meg félelemnek, meg sok mindennek, de ez van.
2015. dec. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
89%

Tanár létedre meglepő a szűklátókörűséged, mint ahogy az is, hogy istennek gondolod magad amiatt, amit te megléptél, míg mások nem, ezáltal feljogosítva érzed magad arra, hogy egy egész tanári kart, ezen túlmenően akár az összes középiskolai tanárnál különbnek gondold magad.

Mellesleg a tanári pálya nem tipikusan az a terület, amit a pénzért választanak az emberek, a legtöbb felnőttben pedig már van olyan, hogy kötelességtudat. Megtehetnék ők is, hogy óvodások módjára nyafogjanak addig, amíg nem kapják meg a pénzüket, de attól csak az adott iskola oktatása bénulna meg, ők nem jutnának előbb a pénzükhöz, inkább elesnének az arra az időszakra vonatkozó fizetésüktől, amíg "sztrájkolnak". Ha pedig nem kollektíven az egész tanári kar lép, akkor eggyel több, vagy kevesebb tanár hol érdekli az igazgatót, amikor nem ő tehet róla, hogy nem kapja meg a fizetést, mégis azt hiszi a tanár, hogy az az igazgató majd megoldja..

2015. dec. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Sunshinedoll ***** válasza:
89%
Egyrészt szerintem senki nem meri kockáztatni a fix munkahelyét, másrészt meg nem a munkáltatóval, hanem a gyerekekkel b-szol ki, ha nem tanítasz.
2015. dec. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
83%

Ezzel most jól megmutattad a kliknek, hogy milyen legény vagy. Gyanítom, hogy Balog Zoltán el is bujdokolt szégyenében.

Akik egyik hónapról a másikra élnek és még a gyereket is etetni kell, azok örülnek, ha van munkájuk. A sztrájknak ott van értelme, ahol a munkakimaradás veszteséget termel a tulajdonosnak. De te mivel stornóztad a számládat, még nyereséget is csináltál.

2015. dec. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem az iskola és nem a gyerekek tehetnek arról, hogy késik a fizetés.

Ettől még nem gerinctelenek.

De te nagyon fura tanár lehetsz, hogy így írsz róluk.

A te döntésed is érthető. De semmi jogod ahhoz, hogy így beszélj másokról. Ettől ők még nem rosszak.

2015. dec. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
41%
Több ilyen, provokatív jellegű társadalmi szintű "emberkísérlet" folyik annak megállapítására, hogy meddig lehet elmenni. Az eddig összegyűlt adatok szerint szinte végtelenségig.
2015. dec. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
85%
És akkor most mi van? Én se menjek be a suliba tanulni, mert mondjuk az ofőm sztrájkol? Jól jönne így érettségi előtt a tananyag lemaradás, köszi...Persze nem mondom, hogy nincs hiba a rendszerben, mert van. Szó szerint, mert a MÁK új rendszerre állt át, és beütött vele a baj. Azt sem mondom, hogy ne álljanak végre a talpukra a közszolgák, viszont nem mindenki olyan mint Te, kérdező. És ez most nem dicséret volt. Ezzel a viselkedéssel semmit nem fogsz megoldani, pontosabban más emberek fognak szívni az olyanak miatt, mint te.
2015. dec. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
27%

Mint te is tudod diplomázni is le lehet 70 IQval( 87.5 mensa skála), így sok sok agyhalottal lehet találkozni.... de ezt is jól tudod. Min csodálkozól ha valaki loikátlan módon fél és nem áll ki igazáért mint egy ember? De tényleg... Miért lep meg? Engem az sem lep meg, 20-40 tanár közül csak 1 volt annyira nem fogyatékos, megtegye.

Ne is menny be amíg nincs lóvéd.... Én se tenném és más normális ember sem!..... Na nehogy már..

2015. dec. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!