Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként miért én vagyok az...

Tanárként miért én vagyok az egyetlen a munkahelyemen aki a fizetés csúszása miatt nem ment be dolgozni?

Figyelt kérdés

Birkaságért a tanároknak se kell a szomszédba menni.


Tele vannak a hírek azzal hogy tanárok (meg orvosok nővérek stb) késve vagy sehogy se kaptak még fizut.


[link]


Megtörtént az elképzelhetetlen: nem kaptak fizetést a tanárok karácsony előtt 3 héttel


„megtörtént az elképzelhetetlen. A 21. század Magyarországán, az Európai Unió tagállamában több tízezer pedagógus nem kapta meg a fizetését a jogszabály és a kollektív szerződés által garantált időben.”


Megtörtént bizony. És nálunk is a sok birka morgolódik zúgolódik. De ezen túlmenően persze semmit se tesz. És ha netán az igazgató betéved a tanáriba olyan kuss lesz egyből hogy a légy zümmögését hallani. Hogy a fenntartóhoz a KLIK-hez menjenek hát azt nem. Hogy bíróság munkaügyi felügyelet stb hát azt nem. Hogy PDSZ szervezésében mondjuk egy laza hetes full sztrájk hát azt nem. Magukban mint a bolhás kutyák. Aztán mennek dolgozni.


Hát kérem ha fényezem magam ha nem, én középiskolai óraadó (=számlás) tanár vagyok. A számlámat kiállítottam már kettőt is leadtam pénzt nem kaptam. Számlát sztornóztattam, és nem mentem be. Betelefonáltam majd ha lesz pénz megyek addig meg keressenek olyat aki ingyen dolgozik. Van elég hülye ilyen csak be kell menni a tanáriba. Ott találnak erre embert.

Menjen be valamelyik birka helyettem, és dolgozzon duplán ingyen. Még helyettem is.


De hogy van az hogy ezt csak én lépem meg? Hogy van az hogy diplomás emberek és annyi gerinc van bennük mint egy döglött gilisztában? Hogy az egész tanári karnak annyi esze van együtt mint egy molylepkének?


2015. dec. 6. 12:11
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

"Mellesleg a tanári pálya nem tipikusan az a terület, amit a pénzért választanak az emberek, a legtöbb felnőttben pedig már van olyan, hogy kötelességtudat."


Aztán hogy jön ide a kötelességtudat magyarázd már el!!

Az mióta kötelességtudat hogy van a szerződés van az Mt benne fizetési határidővel, és a munkálttaó szarik rá????


De azért én dolgozzak és pontosan és határidőre és reggel 8ra legyek ott stb de fizetni azt nem???

De menjek be mert kötelességtudat??


Hát a nagy szart!!!

2015. dec. 6. 17:05
 12/29 A kérdező kommentje:

Csak egy kérdés: a boltos elfogadja a kötelességtudatot fizetőeszköznek? Kötelességtudattal lehet fizetni a villanyért fűtésért?

Vagy üljek a hideg sötét lakásban éhen fagyjak meg de vigasztaljon a halálban a tudat hogy KÖTELESSÉG!!!

Barmok!!!



Egy munka addig munka amíg fizetnek ennyi!

Az összes retek aki enélkül melózik egy BIRKA!!!!


Meg is érdemlik!!


És nem is adnék a tanároknak orvosoknak nővéreknek egy fillért se!!!

Ilyen birkáknak nem jár.



Ja kihagytam!!


„és minek sztornóztad a számlát?”


Azért mert a szerződés meghatároz a késedelmes fizetésre is díjat. Na azért sztornóztattam hogy kiállítsam az újat benne a késedelmi díjjal megnövelt béremmel!!!


Mert az hogy nem dolgozom jelenleg nem azt jelenti hogy a ledolgozott órákért a pénz (és késedelmi díj) ne járna!!!

2015. dec. 6. 17:12
 13/29 A kérdező kommentje:

„Ezzel a viselkedéssel semmit nem fogsz megoldani, pontosabban más emberek fognak szívni az olyanak miatt, mint te.”


Szar ügy!

Hadd ne sajnáljam őket. Tengersok lehetőségük lenne, de ők csak szipognak egymás közt csak HALKAN hogy valaki meg ne hallja morognak.

Megérdemlik. Dolgozzanak helyettem is ingyen. Ha nem tetszik tudják hol az ajtó.

2015. dec. 6. 17:20
 14/29 anonim ***** válasza:

"„és minek sztornóztad a számlát?”


Azért mert a szerződés meghatároz a késedelmes fizetésre is díjat. Na azért sztornóztattam hogy kiállítsam az újat benne a késedelmi díjjal megnövelt béremmel!!! "


neked nincs könyvelőd, aki megmondja, hogy így nem fogsz kapni késedelmi díjat? mivel nincs benyújtott számla éppen a sztornózás miatt ;)

a késedelmi díjról külön számlát kellett volna kiállítanod


amúgy meg a gyerekek csak jól jártak, hogy nem mész be dolgozni, mert gondolom, hogy tanítás közben is ilyen p.csfej idióta vagy

2015. dec. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Tessék kedves fórumozók Magyarország Retekország 2015!



Én vagyok az egyetlen egy szarhalomban aki beint és közli ingyen nem dolgozik!

És ki kapja meg hogy p**fej??

Na hát ne is adjunk fizetést. Ilyen seggeknek minek.


„mivel nincs benyújtott számla éppen a sztornózás miatt ;)+


Lesz nyugodj meg.

2015. dec. 6. 17:26
 16/29 anonim ***** válasza:
De jó, hogy nincs gyerekem...
2015. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Hadd kérdezzem már meg mi lenne a heyles viselkedés?

Egy 1-es vagy 2)-est várok válaszkén nem többet.


1) Dolgozom dolgozom dolgozom cseszegetnek határidő bejárás admin, fizetés meg majd valamikor. Ha jön jön, ha nem nem gond, majd kölcsönkérek. Elvégre a dolgozónak a fizu az nem jár, hanem örüljön hogy kapja. A határidő és a szerződés csak engem a dolgozót köt a munkáltatót nem.

2) Az a munka amiért fizetnek és két szalmaszálat se teszek keresztbe ingyen, mert mégis miért tenném. Van egy megállapodás van egy szerződés benne határidő, ha tőlem elvárják a pontos határidős munkavégzést hát én is elvárom. Ha nem teljesül a dolog elválunk én és a munkáltató és keressen más birkát az ingyenmelóra.


Melyik? 1 vagy 2?

2015. dec. 6. 19:02
 18/29 anonim ***** válasza:
kamu. te vagy az aki mindig a kommentje eléjre copyzza be a válaszokat és úgy reagál rájuk.
2015. dec. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

Hallottál arról, hogy nemzeti konzultáció? :D

Na, körülbelül te is olyan szintű válaszlehetőségeket adtál meg, amikor ezek lényege az objektivitás lenne, személyes álláspont nélkül, mert mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy mi a véleménye egy adott dologról/helyzetről. És pont te prédikálsz arról, hogy az emberek milyen könnyen befolyásolhatók, hát, kétszínűségért nem kell sorba állnod, politikusnak pont jó lennél.

Középiskolásként mondom, hogy mindenki jól járt azzal, hogy nem mész be órákra, senkinek nincs szüksége egy ilyen tanárra.

2015. dec. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem te vagy véletlenül az egyik tanárom? :D szrik bele abba, hogy tanítson is minket, csak ledarálja az anyagot, ha kérdezünk, akkor mi vagyunk a hülyék, látványosan lenéz mindannyiunkat, és még azok sem hallják mit mond, akik az első padban ülnek.

De hát ő leadta az anyagot, kéri a fizetését.


Amikor nem mész be ebben az esetben, nem az iskolával vagy az állammal szúrsz ki olyan fantasztikusan, hanem velünk... bár tudod mit, ha te is olyan vagy, mint amit fent leírtam, akkor ez inkább szívesség.


Üdv:

egy 16 éves, tizedikes diák

2015. dec. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!