Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárként miért én vagyok az...

Tanárként miért én vagyok az egyetlen a munkahelyemen aki a fizetés csúszása miatt nem ment be dolgozni?

Figyelt kérdés

Birkaságért a tanároknak se kell a szomszédba menni.


Tele vannak a hírek azzal hogy tanárok (meg orvosok nővérek stb) késve vagy sehogy se kaptak még fizut.


[link]


Megtörtént az elképzelhetetlen: nem kaptak fizetést a tanárok karácsony előtt 3 héttel


„megtörtént az elképzelhetetlen. A 21. század Magyarországán, az Európai Unió tagállamában több tízezer pedagógus nem kapta meg a fizetését a jogszabály és a kollektív szerződés által garantált időben.”


Megtörtént bizony. És nálunk is a sok birka morgolódik zúgolódik. De ezen túlmenően persze semmit se tesz. És ha netán az igazgató betéved a tanáriba olyan kuss lesz egyből hogy a légy zümmögését hallani. Hogy a fenntartóhoz a KLIK-hez menjenek hát azt nem. Hogy bíróság munkaügyi felügyelet stb hát azt nem. Hogy PDSZ szervezésében mondjuk egy laza hetes full sztrájk hát azt nem. Magukban mint a bolhás kutyák. Aztán mennek dolgozni.


Hát kérem ha fényezem magam ha nem, én középiskolai óraadó (=számlás) tanár vagyok. A számlámat kiállítottam már kettőt is leadtam pénzt nem kaptam. Számlát sztornóztattam, és nem mentem be. Betelefonáltam majd ha lesz pénz megyek addig meg keressenek olyat aki ingyen dolgozik. Van elég hülye ilyen csak be kell menni a tanáriba. Ott találnak erre embert.

Menjen be valamelyik birka helyettem, és dolgozzon duplán ingyen. Még helyettem is.


De hogy van az hogy ezt csak én lépem meg? Hogy van az hogy diplomás emberek és annyi gerinc van bennük mint egy döglött gilisztában? Hogy az egész tanári karnak annyi esze van együtt mint egy molylepkének?


2015. dec. 6. 12:11
1 2 3
 21/29 A kérdező kommentje:

Na egyet mondjatok már meg!

Ha szívesség hogy nem megyek be mert egy „ilyen tanár” jobb is ha nem megy be, akkor vajon miért van az iskola tanulói közül is (is!!) több magántanítványom?

Úgy tűnik valaki még fizet is külön azért hogy tanítsam.


És ez egyben válasz arra is miért mertem meglépni amit megléptem.

Én nem úgy vagyok mint a többi birka tanár hogy jön a fizu és ha nem jön akkor jaj mi lesz éhen halok.

Magántanításból annyit vagy többet összeszedek mintha fizum lenne. És itt nem fordulhat elő hogy nem fizetnek…



DE ZÁRJUK A TÉMÁT!

Csak annyi zárásul még1x: BIRKA AZ AKI PÉNZ NÉLKÜL DOLGOZIK!

A tanárnál beszaribb töketlenebb állatfaj kevés van!

Megérdemlik. Ne is kapjanak semmit.

2015. dec. 7. 08:43
 22/29 anonim ***** válasza:

Én gyógypedagógus vagyok, több intézményben is tanítok. Én időben kaptam fizetést, az október bérletpénzem viszont még nem jött meg. 2 hónapos csúszás nálam még "belefér", mert pl az októberi bérlet novemberben lett leadva, vagyis nem olyan rég, de ha 3-4 hónapokat csúszna a bérletpénzem, akkor én is mondanám, hogy bocsi, akkor ameddig nem fizetik ki, nem veszek új bérletet a következő hónapra, és nem járok ki a különböző települések intézményeibe tanítani...

Ha a fizetésem pár napot csúszna, még mennék dolgozni, 1-2 hetes csúszásnál szerintem már én is inkább maradnék itthon, ameddig meg nem jön a fizu...


Szóval szerintem bátor dolog volt tőled, hogy ezt meglépted, lehet hogy minden pedagógusnak kollektíve ezt kellene tennie. És nem is csak a fizetések miatt, hanem összességében ami az oktatásban manapság folyik amiatt.

2015. dec. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Pontosan így van. De láthatod itt a fórumon is a sok gyökér még engem p**fejez le amiért nem mentem be dolgozni, mert felelősségtudat meg mi lesz a tanulókkal…

Mi lenne? Majd tanítja őket az aki hajlandó ingyen dolgozni. Birka hozzá van elég, az egyik ilyen birkát (akin a „tanár” címke lóg) ki kell terelni a karámból és minden rendben.

2015. dec. 8. 08:17
 24/29 anonim ***** válasza:

"Pontosan így van. De láthatod itt a fórumon is a sok gyökér még engem p**fejez le amiért nem mentem be dolgozni, mert felelősségtudat meg mi lesz a tanulókkal…"

Kérdés: Mi a reteknek írtad ki a kérdést? Azt hitted, majd mindenki melléd fog állni? Persze, mi vagyunk a gyökerek, mert más a véleményünk mint a tiéd. Jön egy ember aki melléd áll, és neked egyből dagadni kezd a melled a büszkeségtől. Igazi magyar mentalitás (és ezt úgy mondom, hogy szeretek magyar lenni).

Mint tanárnak, rád kellene felnéznie a későbbi generációknak, de azzal a példabeszéddel amit itt produkáltál én szégyellném magam a helyedben.

Kit érdekel, hogy hány tanítványod van? Nekem is van egy tanárom, akit mindenki szeret, mert jól tanít, de a való életben egy nulla emberileg. Ennyit erről.

A tanári pálya pedig hivatás, nem csak munka. Nehogy mi legyünk már a nyálgépek, hogy a diákok érdekeit hozzuk fel és a kötelességtudatot.

Ha nem mentél be dolgozni, hát nem mentél. Te így akarsz kib***ni a rendszerrel. Legyen. De attól még ne várd, hogy mások is így tegyenek és aztán felródd nekik, ha mégsem.

2015. dec. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

hogy a diákok érdekeit hozzuk fel és a kötelességtudatot.


Én továbbra is csak annyit momdok és ezzel az állításommal NEM LEHET vitába szállni (de ha valaki vitába akar kérem az érveit)


1) kötelességtudatért meg hivatástudatért nem adnak a boltban kenyeret. Valamiből élni is kell.

2) a munka az amiért fizetnek. lehet papolni mindenről de ha dolgozom pontosan és időre elvárom a fizetést pontosan és időre. ha nem akkor elválunk én és a munkáltató és kereshet más balekot akit ingyen melóztathat.

2015. dec. 24. 22:11
 26/29 A kérdező kommentje:

És újra és újra igen: a tanárnál beszaribb töketlenebb állatfaj kevés van a földön. Talán nem véletlen ha egy felnőtt embernek az a mindennapja hogy gyerekek között van azzal eleve nagy gond lehet agyilag. és itt nem pedofíliára gondolok, hanem talán az megy tanárnak aki fél kilépni a valdói felnőttek világába. Egy csomó olyan volt tabár kollegám van aki tényleg örülhet hogy tanár mert ha nem az lenne még wc-t pucolni se vennék fel sehova. alkalmatlan bármire, egy csekket képtelen feladni a postán, a döglött kutyámat se bíznám rájuk.

Nem véletlen hogy jó nekik ebben a burokban amit egy iskola ad. nyáron két hónap szabi meg ilyenek? ezeknek? és még óbégatnak ha be kell menni a két hónap alatt egyszer kétszer ügyelni a nyáron 1-1 napra?

Hát betenném őket egy átlag munkahelyre ahol örülhet ha nyáron egy hétre elmehet szabira!

2015. dec. 24. 22:15
 27/29 anonim ***** válasza:

Úgy beszélsz a többi tanárról mintha te felsőbbrendűbb lennél tőlük, pedig te is csak egy tanár vagy, se több se kevesebb. Beszélj a saját nevedben, nem pedig a másokéban. Nem a tanárokban van a hiba, hanem az emberben. Az érvelési hibádat az adja, hogy skatulyázol és mindenki sz**, csak te nem.


"a munka az amiért fizetnek. lehet papolni mindenről de ha dolgozom pontosan és időre elvárom a fizetést pontosan és időre. ha nem akkor elválunk én és a munkáltató és kereshet más balekot akit ingyen melóztathat."


De tudok egy megoldást: Válts állást! Ha elég nagy a szád a sztrájkhoz, akkor tessék, tedd csak meg. Mehetsz oda, ahova akarsz, ha kellesz. Gondolom, már fel is mondtál...


"1) kötelességtudatért meg hivatástudatért nem adnak a boltban kenyeret. Valamiből élni is kell"


Akkor elmondom neked, hogy működik a világ. Nem tökéletes, mert a világunkban semmi nem lehet az, egyszerűen nem lehet megoldani. Így van, a hivatástudatért nem adnak kenyeret, de a problémák ettől nem fognak megoldódni. Értem, hogy mit szajkózol, de rosszul fogod fel, pontosabban máshogy, hogy ne sértselek.

Ha az orvosok fizetése késik, és sztrájkba kezdenek, az emberek pedig szenvedni kezdnek, akkor így jártak? Nem érted, mi a különbség a munka és a hivatás között. Egy (rendes) orvos, azért választja ezt az életet, mert ezt szeretné csinálni, embereken akar segíteni, ahogy a te dolgod lenne a gyerekek fejébe tudást közvetítened. Ehelyett mindenkit lebirkázol. Vannak, akik tényleg csak nem mernek lépni, de másokban van egy érzés, ami nem is engedné meg azt, hogy házsártoskodjanak. Az én osztályfőnököm akkor is bejönne tanítani, ha leszakadni ránk az ég. És ilyen emberből kevés van.

Mert sokan a tökéletességet keresik, mint például te, akinél egy porszem csúszott a gépezetbe és ezért teljesen leáll. De az embereknek nem ez kell. Tudod te, hogy milyen meglepő az, amikor egy tanár igazán átadja azt, amit tanít? És mindig odateszi magát? Mert mi csodáljuk őket, némán, de megtesszük. Még a legidiótább osztálytársaim is.


"Én továbbra is csak annyit momdok és ezzel az állításommal NEM LEHET vitába szállni (de ha valaki vitába akar kérem az érveit)"


Az a baj, hogy eleve elkönyveled, hogy a te érveiddel aztán nem lehet vitába szállni. Akármit mondunk, neked az nem indok és nem érv. Nem vetted még észre, hogy ugyanazokat a dolgokat mondod el újra és újra? NEKED nincsenek normális érveid, mert megint csak skatulyázol és ezzel próbálod meg igazzá tenni azt, hogy miért nem dolgozol és miért vagy te istenkirály, mert szembemész a rendszerrel. Ez olyan, mint mikor az ateisták próbálják meggyőzni a hívőket, hogy miért nincs Isten.

Munka > pénz > megélhetés. Tudod az van, hogy nem ez a recept. Ez csak a nagykönyvben van így megírva. De belőled hiányzik az, hogy kitöltsd ezt a folyamat ábrát.

2015. dec. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:

"Gondolom, már fel is mondtál... "


Erre megint mást nem mondhatok olvass vissza! Nem mondtam fel mert számlás megbízásos vagyok mint írtam. Nme megyek be és kész nem állítok ki több számlát de persze az eddigi számlák nincsenek elfelejtve, januárig várok aztán munkaügyi bíróság lesz belőle.


És találtam mást? Igen is meg nem is.

Nem dolgozom más helyen de mint írtam (szintén) magántanítani is lehet. Ahogy eddig is csak most többet.


És újra csak annyit tudok mondani: egy lépést se megyek ha nem fizetik és hülyének nevezek bárkit aki inygen keccsöl és nincs pénz. Megérdemli.

2015. dec. 25. 09:28
 29/29 A kérdező kommentje:

"Munka > pénz > megélhetés. Tudod az van, hogy nem ez a recept."

Aki ezt vitatja annak tényleg fölösleges bármit is mondani. Diliház.

Igen a munka az amiből a kenyeret veszem hogy ne haljak éhen és tudjak dolgozni. Igen.

2015. dec. 25. 09:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!