Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ilyeneket megtehet egy tanár?

Ilyeneket megtehet egy tanár?

Figyelt kérdés

Holnap írunk a Candideból (most még csak el kell olvasni,még nem írtunk róla vázlatot) és nem kapunk rá jegyet.Vagy egyes vagy semmi.

A Rómeó és Júliából is írtunk+Shakespeare(ez így két dolgozat)és akinek dupla egyes lett újra kellett írnia.

Az órák nála 45-55 percesek(ha szólunk neki,akkor meg azt mondja,hogy csak segíteni akar nekünk...)

Most meg azt találta ki,hogy aki egyest ír nyelvtanból annak benn kell maradnia délután(de ez szerintem csak üres fenyegetőzés)

Tudni kell az osztályról,hogy ketté van szedve:humánosok és általánosok.Az általánososoknak nem volt irodalomtanárjuk,ezért egybe tartottuk az órát.Mondja a tanár,hogy bármit lehet csinálni.Amőbáznak,nyomják a telefonukat,meg halkan beszélgetnek.Erre a tanár mondja,hogy ne telefonozz(jogos),ne beszélgess és ne játssz,hanem tanulj a németre(azt is ő tanítja).

Meg az óráin mindig rá (nézzünk rá)kell figyelni.


Csak szerintem túl szigorú?



2015. dec. 6. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Igen csak szerinted túl szigorú,bár nekem az nem tetszik,hogy az egyik fele a csoportnak semmit nem csinál,nem is értem ezt a megoldást.
2015. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Igen, csak szerinted.

Az, hogy rá kell figyelni, alapvető elvárás. Az, hogy ne szórakozzál az órán, ne mással foglalkozz, ne telefonozz, hanem ha már nem veszel részt, akkor legalább hasznosan töltsd el az időd és a saját hasznodra csinálj valamit (tanulj egy tárgyra), szintén jogos.

Azt a részt pedig nem értem, miért vagy felháborodva azon, hogy dolgozatot írtok az olvasmányokból. Ez a legtöbb helyen így van, és nyilván azt méri, elolvastad-e a művet. Ha elolvastad, és nem vagy mentálisan sérült, akkor nem fenyeget az egyes veszélye.



Nekem a leírásod alapján úgy tűnik, ez a tanár teljesen rendben van, mi több, tök fontos neki az, hogy jó jegyeket kapjatok, értsétek amiről szó van. Valószínűleg nem azért akarja délután bent tartani a nyelvtanból egyest írókat, hogy kicsesszen velük, hanem hogy segítsen nekik.

2015. dec. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

bár nekem az nem tetszik,hogy az egyik fele a csoportnak semmit nem csinál,nem is értem ezt a megoldást.


Beteg volt az általánososoknak a tanára


Az, hogy rá kell figyelni, alapvető elvárás. Az, hogy ne szórakozzál az órán, ne mással foglalkozz, ne telefonozz, hanem ha már nem veszel részt, akkor legalább hasznosan töltsd el az időd és a saját hasznodra csinálj valamit (tanulj egy tárgyra), szintén jogos.


Ha azt mondja,hogy bármit csinálhatnak,akkor miért szabja meg,hogy mit csináljanak?


Azt a részt pedig nem értem, miért vagy felháborodva azon, hogy dolgozatot írtok az olvasmányokból. Ez a legtöbb helyen így van, és nyilván azt méri, elolvastad-e a művet. Ha elolvastad, és nem vagy mentálisan sérült, akkor nem fenyeget az egyes veszélye.


Máshol jegyet szoktak rá adni

2015. dec. 6. 16:47
 4/6 anonim ***** válasza:

Hát én tudom, hogy mindenki a tanárokat védi, meg hogy a mai fiatalokat nem lehet fegyelmezni, bezzeg régen volt testi fenyítés és ha otthon elmondta a gyerek még az apjától is kapott meg ilyenek, de sajnos abban igazad van, hogy a tanárok sem éppen korrektek ma. Persze nyílván van kivétel. Mondjuk vannak olyan szabályok is, hogy kettőnél több témazárót nem irathatnak egy nap a gyerekekkel, nagy ívben tettek rá, irattak négyet is ha úgy volt. Meg meg van adva, hogy mennyivel előtte be kell jelenteni, az se érdekelte őket. A házirend világosan leírta nálunk, hogy a későn érkező tanulót a tanár nem zárhatja ki az óráról, az egyik mégis rendszeresen megtette. Elvárják, hogy a diákok tartsanak be mindent, de a tanároknak nem kell, ez valóban nem igazságos akárhogy is nézzük. De vannak egész korrekt tanárok is. Volt olyan tanárom aki ahány perccel később jött be órára, annyival előbb mehettünk el, mert hogy ez az ő hibája. Ha óra feléig nem ért be, mehettünk haza. :D

Mondjuk ezt sem lehetne hivatalosan, de mégis korrekt és nem a tanulókat szivatja meg, mert ő hibázott.

2015. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nyugi az ilyen tanároknak úgyis szar az életük és a diákokon vezetik le azt hogy ilyen selejtek.
2015. dec. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
47%
mekkora problémáid vannak....
2017. jan. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!