Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A középiskolában hogy szólítjá...

A középiskolában hogy szólítják a tanárokat? Most vagyok 8. -os és nem tudom hogy ez hogy van.

Figyelt kérdés

Ugye általánosban mi "néni"-zzük a tanárt vagy bácsizzuk ha a nevén szólítjuk.

Középsuliban lehet tegezni a tanárt, vagy ott is kell a néni meg a bácsit használni?


Köszi a válaszokat. L/14


2015. dec. 15. 00:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Középiskolában még nem tegezünk, az esetleg az egyetem, ha megengedi, tehát magázod.

A nevén legritkább esetben szólítod. Legtöbbször: tanár úr, vagy tanárnő.

Ha mégis nevén nevezed, akkor, ha mondjuk Kovács Ágnesnek hívják (csak hogy tucatnév legyen), akkor vagy:

Kovács tanárnő

Vagy udvariasabban:

Kovács Ágnes tanárnő.

2015. dec. 15. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Tegezni a tanárt nem szabad. A néni, bácsi sem szokás, helyette azt szokták mondani, hogy tanárnő, vagy tanár úr.


És jó napot kívánokkal szoktak köszönni.

2015. dec. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen csak akkor kell nevén nevezni, ha több tanár van együtt, és egyiket akarod felszólítani csak, vagy pedig hivatkozol rá pl. egy másik tanárnál. Amúgy osztályban, ha egyedül van a tanár, akkor tanár úr vagy tanárnő.
2015. dec. 15. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
En minden tanarnak annyi tiszteletet adok/adtam anennyit tole kaptam
2015. dec. 15. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tanárnő/Tanárnő ,és ha nagyon kedves a tanár akkor csókolommal köszönök de akkor sem nénizek/bácsizok
2015. dec. 15. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
*tanárnő/tanárúr akart lenni(előző voltam)
2015. dec. 15. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tanárnő/tanárúr


Nem tegezheted őket. :D

2015. dec. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Tanár úr/tanár nő


Hol élsz te, tegezni a tanárt??? :D Én valami nagyon gané iskolába jártam általánosban, de azért ennyit még mi is tudtunk. Ez a mai fiatalság.. :D 15/L

2015. dec. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
wow nállunk alsóba volt tanító nénizés, felsőbe tanárnő/tanár úr. Eggyik tanárt se hívunk a nevén, és nem tegezzük. Csak volt egy dinka szerb tanárnőnk, őt ucsitelicának kellet hívni, de az tanítónénit jelent, néha meg azt mondta, hogy ő professzor :DDD kicsit idegbeteg volt :D .Szerintem középsuliba is tanárnő/tanár úr.
2015. dec. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én büdös g...cinek szolitom öket
2015. dec. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!