Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell, hogy minden...

Miért kell, hogy minden ezekről a lelki beteg emberekről szóljon?

Figyelt kérdés
Elnézést, ha bárkit megbántok, de tényleg nem értek néhány dolgot, és kicsit bosszant az a cirkusz, ami az osztályomban megy. Van egy lány aki elég életképtelen és akik szeretnek másokat piszkálni, mind rászálltak. Minden nap kapja az osztály a hegyibeszédet, hogy miért bántják a szegény lányt. A barátnőim és én sosem bántottuk, de mégis már osztály szintű a lecsúszott és a kisebb büntetések, minthogy elmegy a szünet a hegyi beszédre meg volt már emiatt random dolgozat is. Olyan is volt hogy az egyik órán névsor szerint kellett ülni, csak ezért. Így nem csak a zaklatók lettek szét ültetve, hanem engem is épületek a barátnőm mellől. Tudom, hogy itt nagyrészt felnőttek vannak, akiknek a legkisebb gondjuk is nagyobb ennél, de mindenki volt diák, kérlek próbáljatok megérteni. Ki járna szívesen olyan helyre tanulni ahol napi szinten ez megy? Kérdezték már tőlem, hogy miért nem állok ki érte, ha ennyire zavar engem, de miért álljak ki egy olyan ember mellett aki ezt nem értékeli? Simán ott hagyna engem azokkal szemben akiktől megvédem, hisz magáért sem tud kiállni. Egyszer volt hogy össze fogtunk érte, de ő végig egy szót sem szólt, csak bámult maga elé. Beszélgetni sem lehet vele. Totál agyhalott, mi már nem tudunk rajta segíteni, ide szakember kéne, mégis mindig mi szívunk miatta.
2015. dec. 15. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Félénk és ezért nem szólalt meg mikor kiálltatok érte. Lehet már olyan mértékű a ránehezedett probléma, hogy azért nem beszél. Nem kell ide szakember, csak egy kis önbizalom, ebben segítsetek neki.
2015. dec. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Lecsúszott helyett lecseszés és épületek helyett elültettek. Bocsánat, a telefon öntörvényű
2015. dec. 15. 15:28
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
Hát nézd, egyrészt szimpatikus, hogy nálatok ennyire kiállnak a normális emberi viselkedés mellett, reméljük, hogy a zaklatók is leállnak a büntetések hatására. Az tény, hogy ti szívtok ezzel. szerintem az is tény, hogy barátokat nem lehet összehozni, tehát ha köztetek nem megy úgy a kommunikáció a lánnyal, akkor nem lesztek jóban, persze ettől nem kell bántani sem. Másrészt lehet, hogy éppen ellenkező hatást ér el az iskola az ilyen magatartással, mivel mindenki utálni fogja a büntetések miatt a lányt. Én is voltam kiközösített, amit aztán egy iskolaváltás oldott meg. Rólam egyetlen osztályfőnöki órán volt szó, amikor éppen nem voltam ott, szerintem ez abszolút hátbatámadás volt az ofő részéről és egy nagy szerencsétlen húzás, bár biztosan jót akart.Talán a legjobb ha beszéltek a zaklatókkal, hogy álljanak le, mert ezzel az egész osztály szív.
2015. dec. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mit szokott csinálni az iskolában az a lány akiről írtál, mivel tölti a szüneteket?
2015. dec. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdekesen közelíted meg a dolgot. Te vagy az áldozat, akit meg bántanak, az meg vessen magára? Lehet, hogy annyira önbizalom hiányos, és félénk, hogy nem tudott megszólalni. Ti megvédtétek, ez korrekt. De fogjatok össze, és állítsátok le azokat, akik zaklatják. Szerintem ők a lelki betegek, hogy így viselkednek.
2015. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt megértelek hogy mások miatt nem tudsz tanulni, de azt a kislányt meg csesztetik és próbálnak ellene tenni valamit.
2015. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
48%
Engem annak idején senki nem akart megvédeni az iskolában hanem inkább megaláztak teljesen és még a tanárok is röhögtek rajtam 1-2 kivételével
2015. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

1. Ne legyél előítéletes!

2. Ha valakiért kiállunk, azt nem azért tesszük, mert várunk valamit cserébe.

3. Ne mindig csak magadra gondolj.

Az osztály egy közösség. Ez a lány azzal, hogy visszahúzódó, senkinek nem okoz rosszat. Ennek ellenére mások neki - és közvetetten a közösségnek is - folyamatosan rosszat okoznak. A te érdeked is, hogy ne legyen az osztályban rendbontás, és legalább hozzávetőlegesen civilizált emberek módjára viselkedjetek.


Egyébként meg látatlanból is lerí, hogy az a lány emberileg nagyságrendekkel több, mint mondjuk te. Én nem vagyok benne biztos, hogy ő az agyhalott, meg az orvosi eset. (Gy.k.: attól, mert valakinek nagy a szája, még lehet agyhalott.)

2015. dec. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
51%

Nem irigylem a csajt. Először azt akartam írni, hogy igazad van.

De aztán rájöttem, hogy Neked valszeg mindened megvan, amiből neki kevés (anyagiakra, családra gondolok).

2015. dec. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!