Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lenéznek, ha nekem nincs...

Lenéznek, ha nekem nincs mindenem meg, ami nekik megvan? Összes osztálytársamnak van Iphone 5-6 ilyesmi.

Figyelt kérdés
Akinek nincs Iphone (3 ember velem együtt) azoknak szintén csúcskategóriás telefonja van Samsung Galaxy S6 a másiknak meg S6 Edge... Nekem meg egy 25.000 forintos Nokiám. Kínaiból öltözködök. Turi sincs olyan ami jó lenne itt, már próbálkoztam de kopott, túlhasznált és csúnya ruhák vannak benne. Nincs még jó turi se a közelembe. Nincs a közelemben pláza utazgatni nagyon ritkán szoktam és nincs pénz akkor se a plázás szarokra. De a többiek mind ilyen helyen vásárolnak, mind! Nem tudom honnan telik nekik ilyesmire és ez már egyre jobban bánt, hiába tudom, hogy hülyeség :( Akkor kezdett el bántani, amikor beszélgettem velük és a leárazásokról volt szó vagy mi és mondták, hogy én miért nem mentem, rám fért volna olcsóbban kapok ruhát is mint hogy megveszem azokat a szarokat (bocsánatot kértek a szóért de akkor is...) a kínaiban. Lehet igazuk van nem tudom, de nem járok olyan gyakran plázás helyekre! Bejárós vagyok egy kis faluból. 17-en vagyunk az osztályba és nagyon bánt a dolog, hogy "megszóltak". Mit tegyek? Ha 1 évig is gyűjteném a pénzt max. akkor is vagy 50.000 jönne össze és abból nem tudok kialakítani ruhatárat se telefont se tudok venni feltéve, hogy egy cipő 10-15.000 :( 15 éves lettem most nyári munkára sehova se vesznek itt fel különben is még messze van a nyár :( Az a kérdésem, hogy ti! 13-20 év közötti emberek. Őszintén, ha ti megtehetitek, hogy jobban öltözködtök picit stb. mit gondoltok arról, aki nem? Lenéztek tényleg minket? Tehetnék ez ellen valamit? Mellesleg boldog karácsonyt mindenkinek és köszönöm, hogy elolvastátok a nyavalygásom :)

2015. dec. 24. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem néznek le. Mikor olvastál itt olyan kérdést, hogy "szívesen barátkoznék XY-nal, de csak Nokiája van, mit csináljak"? A komplexusos embereket viszont nagy ívben szokás kikerülni, senki nem akar olyannal barátkozni, aki csak a másik ruháit, telefonját, tárgyainak az értékét nézi, márpedig jelenleg te ilyen ember vagy. Igaz, hogy nem pénzéhségből, hanem csak mert saját dolgaiddal hasonlítod össze, de ez így akkor is.. nem jó.
2015. dec. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Velem majdnem ugyanez volt. Sok ruhám se volt, amiket meg vettem, azt a karácsonyi és szülinapi pénzből finanszíroztam az esetek nagy részében. Aztán rájöttem hogyan tudnék relatív márkás ruhákat olcsón megvenni. Itt jött képbe a vatera, jófogás és hasonló oldalak. Volt olyan, hogy egy piros tallys szatén blúzt 300 ft-ért vettem. Ez csak egy példa a sok közül. Vagy ha valaki szanált a ruhái közt akkor abból válogattam, hogy hátha van valami ami jó rám és tetszik(így lett egy retro szoknyám). Én is csináltam már olyat, hogy amit nem használtam, de jó állapotú azt felraktam ilyen oldalakra és vagy elajándékoztam vagy eladtam.


Most már 23 elmúltam és dolgozok, de még így is úgy költök ruhára, ha leárazás van.


Egyébként nem éreztem, hogy lenéztek volna amiatt, hogy nem úgy öltözködök mint a többiek. Szerintem ez csak a mai tinik felfogása.

2015. dec. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Idővel rá fogz jönni, hogy azok a barátnak mondott csírák nem voltak és nem is lesznek a barátaid soha. Ezek lesznek majd az olyan felnőttek, akik a másikon átgázolnak, mert úgy támad kedvük, vagy ahogy az érdekeik kívánják. Milyen ember az, aki azért barátkozik a másikkal, mert valamije van? ÜRES.

Nekem másodikban volt egy osztálytársam és nagyon jóban akart velem lenni, évekkel később egy veszekedés alatt köpte be: csakis kizárólag azért volt a barátnőm mert nekem menő barbie-jaim voltak :) Látszik a szint, ugye? Kb ez van az iphone-nal is. Sz-rt sem érnek az ilyen emberek. Kár még csak rájuk is gondolni.

2015. dec. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
El vagy tévedve. Ezeknek nem tudsz megfelelni, mert ha megveszed a telefont, akkor majd másba kötnek bele és mást hiányolnak. Ne akarj nekik megfelelni. Ilyeneknek nem lehet. Majd azt mondják drogozz velük te mész hogy elfogadjanak? Ne. Legyen eszed. Pár év múlva még a nevedre sem fognak emlékezni. remélhetőleg te sem. Az ilyenek nem érik meg. Tanulj jól, pipáld le a burzsoát. Mert az észt nem lehet megvenni a plázában :)
2015. dec. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Egyáltalán nem nézlek le. Ugyanolyan teljes jogú ember vagy, mint a többiek! Még annyit, hogy a belső a lényeg!:) Boldog karácsonyt!🎄✨
2015. dec. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Kedves kérdező, 25 éves felnőtt férfi vagyok, 200 felett keresek, de az a rohadt nagy helyzet, hogy a büdös életben nem költenék százezreket telefonra! Tök felesleges, szerintem már a te 25000 forintos nokiáddal is lehet normálisan netezni. Kell ennél több, ha nem fényképezőgépnek akarod a telefont használni? Nem kell. Nekem most egy középkategóriás, két éves Samsung ACE hármasom van, előtte tíz évig Nokia 6610i-m volt mind a kettővel jól elvoltam. Ez a csak a legdrágább telefon a jó, egy idióta szemlélet.

Megjegyzem érdemes az ilyen húúú de gazdagnak tűnő egyéneknél kicsit megkapargatni a felszínt. Vicces dolgok szoktak kiderülni, a tipikus proli ugyanis nagyon ad a látszatra, drága telefon, drága autó, drága ruhák... aztán kiderül, hogy a telefon hitelre van, a kocsi is ő meg nyomorog a gettóban a nyolcadik emeleten és szinte kajára sem telik.

2015. dec. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nokiám van én is annyiért vettem mint te.Régen én is kínai ruhákat hordtam.Ajánlom neked a gardróbcsere-oldalt.Ott jó áron szerezhetsz jó minőségű márkás ruhákat. Én 16 évesen kezdtem el plázába járni.Eleinte ott is a legolcsóbb ruha üzleteket kerestem fel.Onnan öltözködtem.Utána elkezdtem márkás ruhákat venni.Most már csak márkás ruháim vannak.Jobban érzem magam bennük,ez tény.Nem nézem le a többieket,akik nem márkás ruhában járnak,hiszen tudom milyen az anyagi hátterük,kenyérre sincs pénzük,nem hogy márkás ruhákra.Én a régi ruháimat odaadom a rászorulóknak.Szívesen segítek a rászorulóknak.
2015. dec. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
60%

Abban igazuk van az osztálytársaidnak, hogy a plázás ruhák sokszor olcsóbbak, mint a kínaiban kapható cuccok (direkt nem azt írtam, hogy kínai cuccok, mert akkor jönne valaki, hogy minden Kínában készül, amúgy mondjuk kb. igaz is). Nekem van olyan barátnőm, akinek mindkét szülője munkanélküli (és a szülők párjai sem keresnek jól), mégis plázában vásárol, pedig nekünk is 1 órányi utazásra van a legközelebbi. Csak szemfülesnek és találékonynak kell lenni.


Egyébként én mondjuk ilyesmi miatt nem nézek le senkit, de ha jobban belegondolok, a baráti körömben nincs hozzád hasonló (pedig több olyan barátnőm is van a már említett mellett, akiknek teljesen átlagos, sőt, akár rossz is az anyagi helyzetük), gondolom nem véletlenül, biztos jobban kijövök azokkal, akik hozzám valamiben hasonlítanak.

2015. dec. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!