Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak? Kölcsönadtam...

Mit csináljak? Kölcsönadtam az egyik osztálytársamnak pénzt, de nem adja vissza.

Figyelt kérdés
Kölcsönadtam az egyik osztálytársamnak pénzt, mert kért tőlem és mondta is, hogy majd holnap visszahozza. Még nem fizette vissza hanem helyette amikor kérdeztem, hogy behozta-e azt válaszolta, hogy meg akart lepni (azzal hogy nem adja oda) és hogy majd a szülinapomon visszakpom!!... Miért csinálja ezt??Legyek vele bunkó? Szarjam le vagy mii? :(
2015. nov. 13. 17:57
 1/8 anonim válasza:
Ha így reagált a kérdésedre, szerintem esélyes, hogy nem akarja vissza adni....mert ez a szöveg, hogy majd szülinapdra megkapod azért elég gáz...
2015. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mennyit adtál neki kölcsön?
2015. nov. 13. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hány napja tartozik? Mert ha tegnap adtad, ma nem hozta, akkor még simán viheti holnap, csak elfelejtette, és zavarában nem tudott mit mondani. De ez a szülinapos szöveg elég gáz, olyan mintha venne belőle valamit, amit odaad szülinapodra.
2015. nov. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Nemes Zoltán válasza:
70%

Te egy balek vagy.

Már mért adná vissza.

Nem is áll szándékában, van még pár millió ember akitől kérhet, nem kell neki a te bizalmad csak a pénzed.

Milliószor fogsz még így jármi.

Kölcsön csak azt add ami már nem kell.

Pénzt csak annyit adj ami nem fog hiányozni.

Soha se kérd vissza amit adsz, de jegyezd meg hogy ki az aki nem adta vissza.

Összességében kölcsönadásnál javasolt mérlegelni, és csak azt adni amit nem siratsz meg ha nem kapsz vissza, és ne legyél balek hogy még te könyörögsz a saját dolgodért hogy visszakapd, legyen benned tartás ne foglalkozz vele.

Másik opció hogy szénnévered, vérmérséklet kérdése a dolog:)

2015. nov. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy mit csinálj? Kérlek szépen, van egy eszköz, amit úgy hívnak, hogy szívlapát. Azzal addig ütni, amíg ki nem szarja a tartozását magából.
2015. nov. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szabj meg egy biztos határidőt, amire ha nem hozza a pénzt, akkor szólsz a szüleinek. A te szüleid tudnak róla?
2015. nov. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a válaszokat! Egyébként ma hozta vissza a pénzt. De ezt az embert meg fogom jegyezni hogy egy bunkó paraszt és tőlem már nem kap semmit. Nem volt egy olyan nagy összeg amit kölcsönadtam neki... A szüleim meg nem tudják de már úgyis mindegy
2015. nov. 18. 16:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Amúgy meg megis vertem párszor :D
2015. nov. 18. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!