Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lesz valaha kevésbé értelmetle...

Lesz valaha kevésbé értelmetlen amit csinálok?

Figyelt kérdés

Jelenleg teljesen átlagos emberként élek, az átlagnál még jobban is gondolom, ezt tudom, szóval kérlek ne jöjjetek azzal hogy lehetne rosszabb is. 17 éves vagyok, 11.-es, egy "elit" gimnáziumba járok.

A problémám az, hogy egyszerűen gyűlölöm az iskolát. Míg kisebb voltam még egyáltalán voltak ilyen érzéseim, de ahogy fokozatosan haladunk egyre feleslegesebb, egyre nehezebb anyagok felé, egyre inkább azt látom hogy mennyire értelmetlen, semmitmondó az egész, csak magoljuk a sok adatot, ami senkit se fog soha érdekelni és mi is elfelejtjük azonnal.

Főleg attól nehezebb igazából nekem hogy elveszett rá minden motivációm. Úgy érzem 12 évet elpocsékolnak az emberek életéből. Ráadásul úgy tűnik senkinek nem tűnik fel mennyire ABSZURD ez az egész. Teljesen átlagos az életem, mégis teljesen kilátástalannak látom. Nem tudom sikerül-e átadnom amit érzek, és tudom hogy nyilván nem én vagyok az első aki ezt gondolja. Nem vagyok ezektől függetlenül rossz tanuló, de egyre nehezebben szánom rá magam a tanulásra.

Már csak másfél év van hátra persze. De utána mi vár? Egyetemen ugye nem kell ennyi felesleges dolgot csinálni? Úgy értem, hogy most kb. 95%-ban feles dolgokat csinálunk. Ha mondjuk azt mondjátok hogy ott ez az arány mondjuk 50% akkor én már boldog leszek, már lesz valami motivációm hogy ezen túlhúzzam magam. Ha legalább a látszata meg lesz hogy ez előrébb visz. Mondjátok hogy nem csak én vagyok ezzel így!



2016. jan. 3. 17:37
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz annyit a sulival, szerintem nem éri meg.

Nem elit gimiben, de kitűnő tanuló voltam 12 éven át, jelenleg egy mérnöki Bsc végén tartok. Itt olyan 80% körülire tenném a felesleges/elavult tárgyakat.


Nem éri meg túl sokat stresszelni a sulin, középiskolában főleg.


Próbáld élvezetesen eltölteni a szabadidőd, (és az ne csak annyi legyen, ami a szent tanulás után megmarad, hanem ténylegesen elég a kikapcsolódásra); sport, hobbi, barátokkal program, stb., bármi, amit szeretsz csinálni.


Én eléggé elhanyagoltam ezeket, a fő örömforrás az volt, ha az aktuális dolgozatom ötös lett.

Ma már bánom, hogy így volt.

2016. jan. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!