Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért vannak ilyen igénytelen...

Miért vannak ilyen igénytelen emberek? Érthetetlen számomra.

Figyelt kérdés
Tehát a gimnáziumban, ahova járok, 15-19 éves diákok járnak. Mind normálisnak, igényesnek, intelligensnek tűnnek, vagy legalábbis nagyjából. Ennek ellenére ahányszor elmegyek valamelyik mosdóba, azzal kell szembesülnöm, hogy a lányok összekenik a csempét hadd ne írjam le mivel, a betétes/tamponos papírt a kuka MELLÉ dobják. Nem értem, ha már arra a mozdulatra képes, hogy ledobja a szemetet, miért nem tudja a tőle karnyújtásnyira levő kukába dobni??? Vagy ez csak számomra alapvető? És akkor még jó, ha a használat betét meg tampont legalább nem a földre dobják, mert az is előfordul... Meg az is, hogy összekenik a csempét... Mikor végignézek az iskolámba járó lányokon, elképzelésem sincs ki lehet köztük ilyen igénytelen a saját környezetére. Ők otthon is ezt csinálják?? Miért lehet ez??

2013. dec. 6. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert azt senki se látja, hogy ki volt. A női wc mindig undormány *bllle*
2013. dec. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
És gondold el, ha egy gimiben ez van, mi van egy szakképzőben, ahol mondjuk a fodrászok tanulnak. Egyszer bementem egy ilyen wc-be, jézusom, majdnem elájultam. Ki nevelte fel ezeket a gyerekeket? Én a saját korosztályomat érzem valahogy hibásnak, mert mitől lettek a fiatalok ilyenek, csak a szülők, nagyszülők által. És rettegek, hogy mi van, ha az én gyerekem is ilyen, csak nem tudok róla? Mondjuk ami a suliban van, azért ott csak a tanárok a felelősek szerintem, mert ha itthon ilyen igénytelenséget látnék részükről, olyat kapnának, hogy!
2013. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor még én jártam suliba, 80-as évek, tiszta volt a wc, semmi ilyen nem volt, max. nagyon ritkán egy-egy firka az ajtón ceruzával. Ennyit változtak a mai lányok?
2013. dec. 6. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ugyanez megy, csak még elkeseretíbb a szitu, mivel egészségügyi fősuliról van szó.
2013. dec. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
nem csak az iskola ilyen. Jellemző a lakótelepeken, de kertes övezetben is. Az emberek nagy része az ajtaja mögött "igényes". Ahogy kilép a "közösbe", már nem számít az igényesség. Mert az nem az övé.
2013. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Igen, korabban van a pubertas es jellemzö modon ami a 80-as evekbeliek koraban meg egy naluk idösebb korosztalyban divott, az most egy korosztallyal (vagy par evvel) lejjebb csuszott, ha igy erthetö, legalabbis en igy latom a mai nalam fiatalabbakon.


En a Tescoban szoktam ugyanezen gondolkodni. En nem vagyok külsöre egy igenyes, de az, h hogyan hagyod el az illemhelyet, csak megszokas kerdese sztem. Ahogy a lakasban is rendet hagyok magam utan, es sajn csak almodozom arrol, ha minden csaladtagom ezt tenne, akkor ugyanolyan keves munka lenne a "takaritas" (=elötti rendrakas), mint amikor egyedül laktam es megis elsö pillantasra rendnek tünne...

(Hasonlo gondolatok kavarognak a fejemben, amikor közös munkakban latom, hogyan probaljak (sajn a többseg) elhuzni az idöt, minel kevesebbet csinalni. Mintha ettöl jobban ereznek magukat. Valojaban az idö igy is ugy is elmegy, akkor miert nem mindegy, hogy valaki rendesen dolgozik ugyanannyi idö alatt?)

Sztem semmi köze ennek az igenyesseghez. A többseg kinezete masoknak megfelelesröl szol, nem belsö igeny talan, emiatt ez a döbbenet.. Voltam mar olyan csaladi haz vecejeben, ami bar nem volt összekenve, en rosszul ereztem magam, mert nem is volt annyira tisztan tartva. Ahogy en emiatt nem tudom elkepzelni az energiatakarekos esövizes veceöblitest sem, legalabbis nagyon hozza kene szoknom, pedig nagyon az öko meg minden szempontbol energiatakarekos dolgok mellett vagyok.

2013. dec. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
#2-es nehogy azt hidd, hogy mekkora elit eggimnázium. Autószerelő
2013. dec. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
#2-es, nehogy azt hidd, hogy a gimi annyira elit. Én autószerelő szakközépbe járok és tisztább a wc mint sz előző info-gépész-elektrotechnikai suliban.
2013. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt - ahogy előttem is írták-, ami közös azzal nem mindenki foglalkozik úgy, ahogy a sajátjával. Másrészt meg sok minden csak akkor működik, ha kontroll alatt van az ember, amikor nem látnak bizony sokan járnak a tilosban, és ez nem csak a wc használatra igaz...
2013. dec. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes módon én csak ott láttam tiszta wc-t, ahol nem voltak plázapi*csák. :D
2013. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!