Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyenek velem az osztály...

Miért ilyenek velem az osztálytársaim és mit tehetek ellene? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szeptemberben jöttem hatosztályos gimibe. Gólyatábor előtt rettegtem, de jó volt, eltelt, ismerkedtünk. Az iskola tök jó, szeretem meg minden, jobb suli, mint az előző, de az utóbbi hetekben észrevettem, hogy mintha kicsit különálló személy lennék az osztályban vagy nem is tudom. Vannak ilyen csoportulások, hogy ki kivel van a legtöbbet, mindenkinél van ilyen majdnem, csak nálam nincs. Jó, azért van akivel többet vagyok, van akivel szinte semennyit. Így több lányhoz (én is lány vagyok) próbálok/próbáltam odamenni, betársulni hozzájuk stb. Azért hiszem azt, hogy kicsit különállóbb lennék, mert ha tesin párokban kell lenni és a lányok páratlanul vannak, akkor mindig én vagyok az, akinek nincs párja. Meg ha mondjuk le akarok ülni valahova, már többször mondták hogy itt az xy ül. És akkor nekem máshova kell ülnöm. Pár napja tanórán a 4-es asztalok voltak, leültem a lányok mellé (ebből 2 aranyos, kedves velem, a másikkal nem nagyon beszélgetünk) és az a lány, akivel nem sokat beszélünk (de jóban vagyunk) mondja a többieknek hogy legyenek 3-an csoportmunkánál. Most ha én is lennék velük a csoportmunkában, akkor az miért lenne rossz? Régebbi órán egyik csoportmunkát befejeztük, a második csoportmunkánál kevesebb ember kellett egy csapatba és persze én voltam az, akit átzavartak egy másik csoportba. Egy lány tesin rám is förmedt egy kicsit, mert ő értette félre amit mondtam.

Lennének olyan helyzetek, amikor jogos lenne, hogy ezt csinálják, de nagyon nem az! Én MINDIG kedves, udvarias, segítőkész vagyok velük, kezdetektől fogva, átlagos lány vagyok mint ők (szóval nem emó meg ilyesmik), csoportmunkákban dolgozok, volt amikor szinte csak én dolgoztam, jól tanulok. Ha kell nekik valami (radír, ceruza, lecke...) akkor adok nekik szívesen. Van kb 4-5 lány, akikkel gyakrabban beszélgetünk, akiken azt veszem észre, hogy nincs velem semmi bajuk, kedvesek velem. A többivel nem sokat beszélek, de nem is vagyunk rosszban.

Miért csinálják ezt velem? Okuk nincs rá. Mit csináljak, hogy ne csinálják ezt? Hogy szerezzek barátnőt? (Iskolán kívül is csak 1-2 vAn, volt osztálytársak). Muszáj lenne, hogy beilleszkedjek teljesen mert ha nem, akkor szenvedés lesz és még van hátra 6 év...

Szuperérzékeny vagyok, amikor tesin a lány rámförmedt (nem veszekedtünk meg semmi csak én 2x elmondtam valamit, ő félreértette és belémkötött) majdnem elsírtam magam. Ez talán ciki, de sajna ez van. Fontos hogy mindenkivel jóban legyek és megtaláljam a helyem, mert minden nap együtt vagyunk és lesznek majd kirándulások is...


2016. jan. 8. 21:40
 1/6 A kérdező kommentje:
És nem vagyok kövér se, normális testalkatom van. Ronda se vagyok.
2016. jan. 8. 21:49
 2/6 A kérdező kommentje:
Az is zavar, hogy nekem 13 évesen alig vannak barátnőim. Van 1 akit talán a legjobb barátnőmnek hívhatok, de vele se találkozom már gyakran mert volt osztálytársam, utoljára őszi szünetben találkoztunk. Másikkal meg karácsony előtt. Míg más lányoknak a koromban meg húsz barátnőjük van meg legjobb barátnő, meg hamar barátkoznak meg minden, nekem meg csak ennyi... Azt hittem majd új barátaim lesznek, de nem. Eddig semmi. Tudom hogy 18-19 éves koromig velük leszek és remélem én sem leszek kivétel még csak kicsit sem, azt meg merem remélni, hogy nem rosszabbodik a helyzet az évek során csak javul. Rendes gyerekek járnak ide, jó osztály vagyunk, csak néha mintha kivételeznének velem (nem jó értelemben).
2016. jan. 8. 21:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne próbálj mindenkivel jóba lenni, ne legyél túl "kedves, udvarias, segítőkész", a szuperérzékenység se túl előnyös.
2016. jan. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem tudják hogy érzékeny vagyok, előttük még sosem sírtam, sosem sértődtem meg.
2016. jan. 9. 08:14
 5/6 anonim válasza:

De akkor is latszik rajtad, ha nem dominalsz.

Menj el pszichologushoz szorongassal vagy nem tuom. Eloszor haziorvoshoz, o majd beutal. Hosszu folyamat lesz.

2016. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne segíts nekik!! (tapasztalat)
2016. ápr. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!