Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy tudnék segíteni rajta/neki?

Hogy tudnék segíteni rajta/neki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy évfolyamtársam, aki nagyon összeveszett az osztályában 4-5 emberrel, akik állandóan piszkálják(ezt a közös óráinkon látom pl.: matek, tesi, angol). Ezt a tanárok annyira nem veszik észre vagy nem akarnak csinálni semmit. Én nagyon szeretnék neki segíteni, de nem tudom, hogy hogyan, a másik meg az, hogy alig ismerem, csak nagyon ritkán beszélgetünk, de tudom, hogy jó ember és senki sem érdemli meg a kiközösítést. Hogy segítsek rajta/neki?



2016. jan. 13. 18:14
 1/2 anonim ***** válasza:

A tanárok amúgy se reagálnának rá, ha észrevennék. Itthon a diákok nem függnek érzelmileg annyira a tanároktól, hogy azok az ilyen helyzetekben segíteni tudjanak.


Szerintem derítsd ki, hogy mi történt valójában (már ha még nem tudod), hátha az osztálytársai tudják, és attól függően próbáld megoldani. Így látatlanban nem tudom hogyan kellene, mert ez szitu függő, de egyet biztosan tudok. Menj és beszélj vele! Ha ki van közösítve tuti örülne valakinek, aki beszél vele. Szerintem már ez is egyfajta segítség lenne neki.

2016. jan. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nagyin egyszeru. Szituaciobeli logika hasznalattal s erre tanitassal.

Irj es segitek neki segiteni vagy akar en is segitek neki. A lenyeg... megkell tanitani, hogyan ne erdekeljek nen szamito dolgok.

2016. jan. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!