Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 13 éves vagyok és kiközösítene...

13 éves vagyok és kiközösítenek a barátaim mert nincs iphone-om. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
:(
2016. jan. 15. 22:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
57%

Én is 7. vagyok.

Most jöttem (év elején) új iskolába. A ellöző iskolában rosszak voltak a diákok. Ezt a döntést megbántam. Az új iskolában mindenki szeretet nem vagyok kötegedő ha bántanak nem verek vissza. Hála istennek ilyen nem volt.Volt egy gyökér az osztályban aki piszkált 3 esélyt adtam neki. Lejárt a 3 akkoris piszkált.Több osztályfőnöki intője,igazgatói figyelmesztetése volt. Amikor 4. szerre próbált piszkálni elé áltam elmondtam neki a diák jogot aztán ha nem hadja abba akkor .... iskolát értesítem ha az nem segítakkor töbszörös szabálysértésért eljárást inditunk ellene iskolával eggyüt (nem én hanem a szüleim mert nem tehetek még feljelentést) Akkor csak bambult és elment azóta hozzám se ért.


Azt írtad ha igaz hogy a házadig követnek.

eleged van belőlük bántalmaztak?

8 napon túl gyógyuló testi sértést okoztak?

Én elmennék a rendörségre főleg ezért" Hazáig követnek"


diágjok le rövídítve njt.hu

A tanuló joga, hogy személyiségét, emberi méltóságát, lelkiismereti meggyőződését tiszteletben tartsák, megalázó büntetésnek vagy bánásmódnak ne tegyék ki.

A tanulónak joga, hogy ellene kollektív büntetést ne alkalmazzanak, azaz senkit nem érhet hátrány mások viselkedése, magatartása miatt.

A tanuló joga, hogy tanulmányi munkájához segítséget kapjon a tanítási órán kívül is (korrepetálás, szakkör, érettségire való felkészítés, stb.).

A tanulónak joga van ahhoz, hogy a témazáró dolgozat idejét és témáját a dolgozatírás előtt legalább 5 munkanappal megismerje. Ugyanabban az osztályban egy napon nem kerülhet sor kettőnél több témazáró dolgozat megíratására.

A tanulónak joga, hogy kijavított írásbeli munkáját a dolgozat írása után legkésőbb 10 munkanapon belül megnézhesse. A javító tanárt e kötelezettség alól indokolt esetben az igazgató vagy a tagintézmény vezetője mentesítheti. Ellenkező esetben a diák eldöntheti, kéri-e a dolgozatra adott érdemjegyet vagy sem.

A tizenegyedik, tizenkettedik (és tizenharmadik) évfolyamon tanulóknak joguk van arra, hogy megválasszák azokat a tantárgyakat, amelyekből érettségire való felkészítést igényelnek. Az iskola minden év márciusában tájékoztatja a diákokat a választható tárgyakról, azok heti óraszámáról.

A tanulók szervezett véleménynyilvánításának és tájékoztatásának fóruma a diákközgyűlés. Megtartásának idejét a tanév helyi rendje szabályozza.

A tanulót díjazás illeti meg, ha az iskola a tanuló által készített dolgok tulajdoni jogát másra ruházza át. A díjazás mértékéről a tanuló és az iskola igazgatója állapodik meg, amelyről értesíti a szülőt.

A tanulónak joga van ahhoz, hogy szociális kedvezményekben és társadalmi juttatások

2016. jan. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim válasza:
Vegyél egyet. Na jó nem. Egyet tehetsz ilyen helyzetben,szálj szembe velük. Lehet ha látják hogy kiállsz magadért akkor nem genyóznak többet,és leszállnak rólad. Sosem szabad meghunyánszkodni. A remény az amit sosem vehetnek el töled.
2016. jan. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
21-es, a jogaidat nagyon jól tudod, most állj neki a helyesírásnak, mert borzalmas amit idehánytál.
2016. jan. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
20%
Akkora kamu mint a ház. :)
2016. jan. 16. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:
Szerezz olyan barátokat akiknek nem az iphone meg az anyagiak számítanak. Én ismerek olyant akinek nincs telója és azt mondja, hogy nem is kell neki, viszont a pc-t nyomja egész nap.
2016. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim válasza:
Beszélj az osztályfőnököddel. És ha beszólnak akkor hagyd rájuk, menj el tőlük messzire. Kerüld őket. Ha ezután is csesztetnek akkor beszélj a szüleiddel hogy menjenek be az iskolába.
2016. jan. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Üss vissza! Lehet első 2-3 alkalommal elkalapálnak, de nem baj ameddig tudsz üssél te is.Utána keresnek valaki mást aki csendben tűri,és nem buknak le.

Ha hiszed ha nem, ez az egyetlen működőképes megoldás erre!

2016. jan. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
11%
Feltűnt bárkinek, hogy a troll idehányta a kérdését, majd szarik a kirobbant vitán, otthon röhög, hogy komolyan vették a viccesnek szánt kamuját..? Adjatok nyugodtan jó tanácsokat egy nemlétező kisfiúnak, akit naponta hazáig rugdosnak, csak mert nincs iphoneja szegénykének 8/
2016. jan. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:

Hagyd figyelmen kivül. Egy jó szólás: "SOHA ne etesd a trollt"

Ez olyasmi mint nállam. én szeretek MineCraftozni míg ők a gtaval fujjolnak engem.

2016. jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 23. hozzászóló!

Dislexia és diszkalkuliám van.

Másik országból jöttem és ez váltotta ki (olasz)

2016. jan. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!