Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha a tanár úgy...

Mit tegyek, ha a tanár úgy beszél/bánik velünk, mint egy kutyával?

Figyelt kérdés

Múltkor például szólt az osztályom, hogy nem értettük a múltórai anyagot.. erre 45 percen keresztül üvoltött az osztállyal, hogy mit nem lehet ezen érteni, nem magyarázza el a dolgokat, csak kiabál és kiabál. Épp a függvényeket tanuljuk, és mindenkinél körbejár az osztályban, hogy hogyan ábrázolták a függvényeket, és mindenkiébe próbál belekötni, mindenkiébe talál valami kivetnivalót. Egyik lánynak úgy nézte meg a füzetét, hogy majdnem széttépte az egész füzetet, annyira durván elvette előle. Egy másiknak kirántotta a tollat a kezéből és ellökte a a kezét a füzetről, hogy kijavítsa amit csinált. Múltkor véletlenül rosszul húztam meg egy függvényt (egy négyzetráccsal arébb csúszott a füzetben) és már elhordott mindennek, hogy nem tudja, mi lesz velem így az érettségin stb. Olyanokat is szokott mondani, hogy ilyeneket nem engedne beteg emberek közé, vagy hogy aki ezt nem érti, annak komoly gondjai lehetnek a fejében, magyarán leostobáz minket.

Múltkor direkt kikötötte, hogy vonalzó mentén húzzuk meg a függvényeket, ma meg ordibált velem, hogy mit tökölök annyit azzal a vonalzóval, és akkor meg már rászólt az osztályra, hogy szabad kézzel kell megrajzolni. Azért is kiabált osztálytársammal, hogy a füzetet kihajtva kell használni, az meg nem számít, hogy a spiráltól nem fér el a vonalzó. És még sok minden más, most hirtelen az "eheti adagot" írtam le, ha eszembe jut még valami, kommentben megírom. Szóval ez már valami elviselhetetlen, mindennap rettegve járok be az órákra, hogy ma vajon mi miatt fog üvölteni, számomra nagyon megalázó ahogy kiabál velem az osztály előtt, de gondolom másnak is. Félek, hogy ha valamit nem értek, mi lesz velem, márpedig mindig fel kell írni a táblára a házit, és ha az rossz... akkor nekünk annyi.

Mit tanácsoltok, mit csináljak? Így nem lehet élni, mindennap túlélni a matekórákat. Itt az sem válik be, ha felkészülten mész be órákra és próbálsz okosakat mondani, hogy bevágódj nála, itt nincs olyan, itt mindenben talál kivetnivalót, hétfőn is így akartam bevágódni, hogy felírtam hibátlanul a táblára a házit, pontosan mondtam meg a feladott definíciókat, viszont órán, ahogy előbb írtam, rosszul húztam meg egy függvényt és már el is hordott mindennek, hogy befogadó iskolába kéne hogy menjek stb.



2016. jan. 20. 18:40
 1/6 A kérdező kommentje:

Elnézést a hosszú szövegért!

15/L

Iskolaváltásra nem gondoltam, mert emiatt az egy tanár miatt biztos nem mennék el, főleg, hogy ettől eltekintve az iskola szuper, imádom. Plusz novemberben jöttem ebbe a suliba, szóval mégegyszer nem váltok sulit.

Mellesleg a tanár nő, idős, már 84-ben is itt tanított szóval remélem hamarosan nyugdíjba vonul vagy beteg lesz (elnézést a durva szóért) vagy valami, mert kirúgatni nem lehet. Vagy mégis? Szerintetek lehet ez ellen valamit tenni?

2016. jan. 20. 18:43
 2/6 Viven kérdései ***** válasza:

Nálam is ez van egy kémia (férfi) és egy matek (nő)tanár egyben olyan amit leírtál.Jóbarátok...

Ők is öregek és Mindennek elhordanak minket...Egész órán ordibálás;kioktatas;És sorolhatnám.

15/l :(

2016. jan. 20. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

A tanárnak kötelessége a tanórán tanulásra alkalmas légkört teremteni és tiszteletteljes stílusban beszélni veletek. Akkor is, ha ő az idősebb. Ha tömegesen gondotok van vele, osztályfőnökön keresztül panaszt nyújthattok be az igazgatónak, aki rendre utasítja a tanárt. Ezzel az a baj, hogy aki alapból ilyen, az bosszúálló lesz egy ilyentől. Kérhettek tanárváltást is, de ez iskolaszinten kivizsgálandó ügy. Szóval ha az osztályban mindenki egyetért (vagy a többség legalábbis), akkor az ofőn keresztül indítsátok el a dolgot.


Ha a tanárnő idősebb, nyilván kiégett, ezért türelmetlen és utálatos. Sajna sokakkal előfordul, hogy ilyenek lesznek, nekem is sok diák panaszkodik, és csak ezt tudom javasolni.


Egy tanár

2016. jan. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
36%
A diák hiába szól az igazgatónak el lesz hajtva. A szülőknek kell összefogni és panaszt tenni közösen.Ha az igazgatót nem érdekli mert puszipajtása a tanárnak, akkor elmenni az üzemeltető önkormányzatig vagy az oktatásügyi minisztériumig . Minden követ meg kell mozgatni. Persze a tanár tagadni fog mindent. Egy -két videófelvétel ,hanggal jó ilyenkor bizonyítéknak.
2016. jan. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
:D Hol tanít?? Ismerősnek tűnik! 80-as években ált.suliban volt egy ilyesmi tanárnőnk, bár talán ennyire magas szinten még nem ütközött ki rajta az elmebaj.Pici volt a nő, de de a hangja olyan, mint a légósziréna! Egyik osztálytársam rosszul csinálta meg a matek feladatot a tanárnő meg, miközben elhordta minden idiótának, kitépte alapot a füzetből, összegyűrte és eldobta, de úgy tépte ki, hogy szétment az egész füzet.Szegény lányt nagyon sajnáltam, mert amúgy is eleget piszkálta mindenki és elég csóró is volt, miért pont az övében kellett kárt tenni?Őt megalázni még jobban? De amúgy másokat sem kímélt.anyu egy "szomszédos" cégnél dolgozott, kk olyan 50 méterre a sulitól és a ha nyitva volt az ablak, mindig mondta, hogy megint hallotta, hogy a matektanárnő visít.Hát hogyan kell vele bánni? Mi leszartuk, vagy max. röhögtünk rajta.Nagyon vicces volt, ahogy szó szerint toporzékolva visong, kb úgy nézett ki, mint aki esőtáncot jár.A mienk megkeseredett vénlány volt.Lehet rá kellett volna uszítani valami pasit.
2016. jan. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jelezzétek az osztályfőnökötöknek. Bár nem hiszem, hogy le lehet cserélni a nevezett "pedagógust", hiszen ha lenne jobb, nyilván megkaptátok volna már. Lehet , még ki kell bírnotok év végéig, aztán hátha kaptok újat szeptemberben.
2016. jan. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!