Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van ennyi pocsék tanár...

Miért van ennyi pocsék tanár manapság?

Figyelt kérdés

Párom még középsuliba jár, és folyamatosan meséli, hogy miket csinálnak a tanárok. Ha bemennek helyettesíteni egy órára, ahol dogát írnak, akkor végigbeszélgeti az órát a tanár, miközben a saját óráján fegyelmet követel.


Párom emelt szintű érettségire készülne, de a tanár direkt lehúzza, nem tanítja, ha párom az érettségire való felkészüléssel mer foglalkozni más feladatot ad neki, szívatja. Ha mégis "feladatot" ad neki, ami állítólag érettségire készíti fel, az egyszerűen röhejes. Nem szerepel az érettségi követelményben, egyetemi anyag, maga a tanár sem tudja megoldani. Ezzel special több hetet vett el barátomtól.


Már szólt neki, nem foglalkozik vele. Az igazgatónak fél szólni, mert a tanár még inkább szívatná, a szülei nem foglalkoznak a dologgal.


Elképesztő, hogy a tanár nem a diák érdekeit nézi, hanem arra törekszik, hogy az nehogy okosabb legyen nála, próbálja visszahúzni a szintjére.


Miért ennyire csapnivalóak a tanárok manapság?


2016. jan. 28. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kimondottan a tanár a hibás, hanem az oktatás egésze. Pont ezért emelték fel a hangjuk mostanában. Nem fizetik nekik a túlórát, nincs elég szaktanár, sok órára kell menniük. Ellenőrzik őket, felmérik. Mindezek által a tanárok sem tudnak toppon lenni. Persze nem mondom nem lehet 1-2 tanár hibás, de nagyon megbélyegzően általánosítasz minden tanárra.
2016. jan. 28. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%

A tehetségesebb emberek a versenyszférába vagy külföldre mennek, csak kevesen maradnak hivatástudatból tanárok.


Rossz az egész rendszer, nem motiváltak a tanárok se. Redukálták őket robotok szintjére, akiknek annyi a dolguk, hogy a könyv/tanterv szerint haladjanak és adjanak át minden benne lévő információt.


Ez ma már nem így működik.

2016. jan. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Mert rohad az oktatási rendszerünk.

Kezdjük azzal, hogy tanárnak már jó ideje általában az megy, akit esélytelen, hogy "komolyabb" szakra felvegyenek. Aki jó biológiából, az orvosnak megy, nem tanárnak. Aki jó matekból meg fizikából, az inkább megy mérnöknek. Aki jó nyelvből, az inkább megy fordítónak vagy tolmácsnak, de ha nyelvtanár lesz, akkor is inkább nyelviskolába megy, nem pedig a közoktatásba.

Hogy miért? A körülmények miatt. Oké, most volt kisebb-nagyobb fizetésemelés, bár a pályaválasztás előtt állókat ez továbbra sem fogja vonzani, hiszen egy kezdő tanár most sem kap sokkal többet, mint eddig. Továbbá emellett a tanári terhek nagy mértékben megnőttek.

Ebből adódik a másik probléma: ha egy tanár rendesen végzi a munkáját, akkor se délutánja, se hétvégéje. Igen, most lehet előhozakodni azzal, hogy "de hát ott van a 3 hónap nyári szünet", ami igazából másfél hónap, mert a tanárok június végéig dolgoznak, és augusztus közepén már kezdődik számukra a tanév. Igen, ez így is még több, mint a mi huszonegykét napunk, csak azt ne felejtsük el, hogy egy lelkiismeretes tanárnak a munkája nagyon sokszor a hétvégéit is elveszi.

Emellett a tananyag egyre több, több tárgyból már irreális, amit tanítaniuk kell, ettől a tanulók is kimerültebbek. Eközben persze a tanár foglalkozzon egy halom adminisztrációval, nyaljon ide, nyaljon oda, szív azért, mert a KLIK még a legalapvetőbb mértékben sem támogatja a munkáját, stb.

Ilyen körülmények között ki az, aki tanárnak megy? Egyértelműen az, aki nem talál úgymond jobb munkát. Na és a meglevő pedagógusok közül ki az, aki nem hagyja el a pályát? Nem az, akinek már a bele is kilóg, mert mindet lelkiismeretesen, teljes odaadással meg akar csinálni. Hanem az, aki magasról tojik az egészre.

Arról pedig még nem is beszéltünk, hogy a tanárképzésben mi megy, pedig az is megérne egy misét...

2016. jan. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt látom, hogy az a jellemző, hogy nem hivatástudatból lesz valaki tanár.
2016. jan. 28. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Valóban, ezért elnézést. De nagyon kevés jó tanárt ismerek. Úgy minden szempontból jót. Mikor én diák voltam, akkor még volt 2-3 tanár is általánosban meg középben is, akikre azt lehetett mondani, hogy a tudásuk is nagyon ott van, és emberileg is korrektek.


Mostmár... igaz most is ugyanúgy 2-3 sulira látok rá, mint pár évvel ezelőtt, de nagyon sokat csökkent a színvonal.


És itt nem csak a hozzáállásról, hanem a tudásról is beszélek. Ez az emeltes tanár, akiről írtam abban a szakmában tanít, amiben én dolgozom. Mit ne mondjak nagyon sok olyan megoldást hurrogott le páromnál, amit velem készített el, tehát a való életben is alkalmazott, hatékony megoldást adott be.

És nem volt megfelelő, mert túl hosszú, ő más parancsot használ (ami kevésbé jó), stb stb.

2016. jan. 28. 10:37
 6/14 anonim ***** válasza:

amúgy az érettségi pont olyan, amire magadtól is fel tudsz készülni, emelt érettségire való készülést pedig elég sok egyetemen tartanak, valamint lehet magántanárhoz is járni

eljött az életében az a pont, amikor csak saját magára számíthat, és csak akkor jut előrébb, ha maga keresi a megoldásokat, máshogy nem működik

gondolom te is most tanulsz valahol vagy már dolgozol, akkor ezekkel te is tisztában vagy, ha a szülei nem segítenek neki, akkor támogasd te, noszogasd, hogy keressen magának segítséget, esetleg te is tudsz neki keresni valamit

2016. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
hát tudod, én is ha körbenézek a kollégáim között, sokszor dobok egy hátast az agyi szintjük miatt, de valóban igaz, hogy ez rendszerszintű hiba. bár megjegyzendő, hogy régebben se a lángeszek mentek tanárnak ... azt általában meghagyták amolyan utolsó opcióként, ha nem jött össze a BME vagy vmelyik értelmesebb egyetem. ma csak annyival lett rosszabb, hogy még a bolognai idiótaság is bekavart + tényleg szinte elvárás is, hogy legyen az illető érdektelen robot, már nagyon ritkán találkozni emberi értékeket is magában rejtő tanárral, de hát mit tudsz tenni ....
2016. jan. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"És itt nem csak a hozzáállásról, hanem a tudásról is beszélek."


szted az milyen durva h jön hozzám privátban a diák, és keresztbe állnak a szemeim, amikor megnézem, mit írtak órán, mert azt hittem, valamelyik osztálytársa próbálkozott, és úgy félig-meddig (inkább semeddig) sikerült neki helyesen a dolog, aztán meg kiderül, hogy a tanár írta a táblára és onnan másolta szerencsétlen gyerek. most erre mit tudok mondani? hogy felejtsd el, baromság ahogy van? szóval tényleg nem értem én se, egyeseket hogy engednek ki az egyetemekről kb nulla tudással, de mint látjuk, létező jelenség sajnos.

2016. jan. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is azt tapasztalom, hogy valóban igaz a mondás:


Aki tudja, csinálja, aki nem tudja. tanítja.


Ez az említett tanár kifejezetten megmaradt bennem, volt szerencsém ideig óráig "dolgozni" vele. Amit most tanít, azokat is én adtam neki, én beszéltem rá, hogy kissé újítson, ő még mindig az 1990-es évek előtti dolgokat tanított a diákoknak.


Nagyon sokat harcoltam vele, mert teljesen rosszul kezdett neki, hiába adtam neki főiskolai anyagokat, nem nézte át, kiragadta ami neki könnyűnek tűnt, és azt tanította, így a legtöbb diák semmit nem értett, mert nem a tematika szerint haladt. Úgymond... mintha a matekot a számolni nem tudónak az elsőfokú egyenletekkel kezdené az ember, mondván összeadni, kivonni, stb majd megtanul közben.


És egyre inkább rájövök, hogy a legtöbb ilyen, legalábbis akikről én hallok. Azóta megléptem onnan... okkal. Barátomat terelgetem, segítek neki, de sajnos sok felesleges energiát kell ölnie a tanár hülyeségeibe, amit még inkább folytat, miután nincs senki, aki beleszóljon a dolgába.

2016. jan. 28. 11:17
 10/14 A kérdező kommentje:

Kihagytam, hogy főként felháborít ez a hozzáállás. Nem is a barátom miatt, neki ott vagyok én, tudja hogy baromság amit a tanár oktat.


De a többi diák... akikből jó szakemberek lehetnének, de rossz tanárt kapnak ki, és teljesen összezavarja őket, elveszi a kedvüket, vagy egész egyszerűen félreképzi őket.


Persze, akit tényleg érdekel azt nem lehet, de ilyen kevés van, és többen is kijöhetnének úgy az iskolából, hogy nem olyan s.ggh.lyék, mint a mostani diákok jórésze.


Bár mit várok, ha már egy olvasókönyvben is megjelenhet helyesírási hibásan egy vers... Szomorú hogy ide jutottunk.

2016. jan. 28. 11:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!