Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem gondoljátok hogy némelyik...

Nem gondoljátok hogy némelyik tanár kicsit bunkó?

Figyelt kérdés
Ez most nem olyan hiszti,hogy jajj,rossz jegyet adott,de szerintem elég bunkóság egy tanártól ha azt mondja egy diákjának hogy nem lesz képes elvégezni az iskolát(még ha így is gondolja,akkor sem kéne mondani szerintem)

2016. jan. 30. 17:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem biztos, lehet neked szarul jön le, de ezzel akar ösztönözni, hogy azért is megmutatod neki
2016. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
De, eléggé...Nekem is van ilyen tanárom, aki azért utál, mert nem érdekel kicsit sem a tantárgya, persze ő mindig hangoztatja órán, hogy ő senkivel sem akar kicseszni, meg ő nem olyan fajta tanár, hogy kinéz valakit és szándékosan azt macerálja...Á, nem, biztos csak véletlenül szólít fel mindig engem és ha nem azt válaszolom, amit ő hallani akar, közli velem, hogy érettségizni se fogok tudni soha életemben, meg volt, hogy olyan hangsúllyal, mintha valami fogyatékoshoz beszélne, megkérdezte, tudom-e, merre van nyugat :D Az a szerencse, hogy nem csak velem ilyen, hanem még jó pár emberrel az osztályból, úgyhogy nem csak én hisztizek, hogy mekkora bunkó, miközben igaza van, hanem tényleg egy undorító féreg, aki ebben leli az örömét, hogy nevetségessé tehet másokat.
2016. jan. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Több olyan angol tanárral találkoztam egy magán nyelviskolában, akik irigységből pocsékul tanították az angolt. Hátha valamelyik diák idehaza jó állást tölt be tárgyalóképes angol tudással vagy netán külföldre megy. Már bánom hogy nem csináltam én is hülyét belőlük. Mondjuk azt kellett volna mondanom hogy ez így túl sok tudás amit átadnak, hisz szinte minden diák tud angolul köszönni mindössze egy év tanfolyam után.
2016. jan. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
abszolút. Van egy tanárom aki beszól mindenkinek,szívózik,mindenbe beleköt.
2016. jan. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A mi osztályfőnökünk egy irigy, frusztrált, kétszínű dög volt, aki ráadásul csomó pénzt is elcsalt tőlünk, ami persze zsebbe ment... Folyton azt állította, hogy még nem adtuk be az osztálypénzt, pedig igen, csak elkeverte a papírt, amire felírtuk, hogy kik fizették már be. Sok alkalommal eljátszotta. De ennél sokkal durvább és még több példát is tudnék írni, de nem teszem, mert kiderülhet, hogy melyik iskoláról van szó.

A kétszínűsége abban mutatkozott meg, hogy a szülő előtt minden diákot fényezett, viszont órán meg máskor is alázta, megszégyenítette őket. Az egyik gyereknek azt is mondta, hogy tudja, hogy soha semmi nem lesz belőle, és élete végéig a mekiben fog dolgozni. A többi tanár, aki megtudta, mélységesen elítélte a történteket, ám semmi következménye nem lett végül.

A frusztráltsága is nagyon idegesített mindenkit. Folyton kritizálta mások életét, jövőbeli terveit. Mindenkit a saját képére akart formálni. Ha egy kicsit is mást képzelt el magának az illető, mint amilyen sorsot/munkát stb. szánt neki a tanár, akkor rögtön belekötött, belemagyarázta, hogy igenis neki van igaza, miközben alig ismerte az életét a diáknak. Én pl. nem akartam egyetemre menni, mert nem volt ötletem, hogy mi szeretnék lenni. Ő erre azt mondta, hogy egy nő semmit sem ér manapság diploma nélkül, és rám akart erőltetni olyan szakokat, amik nem is érdekeltek. Ezzel még semmi gond, hogy ajánl nekem valamit, de amikor hatodszorra előkerül a téma, és még akkor sem érti, hogy nekem nem tetszik az ötlet, és emiatt lehord, na, az már nagyon idegesítő.

Szétszórt is volt, pár diák hivatalos papírjait elkeverte, majd rájuk fogta, hogy szándékosan "kevertették el" a papírt a titkárságra belopózva, hogy idegesítsék őt... Ez egy kicsit már az paranoia határát súrolja.

Na, meg a rasszizmus... órán sokszor előkerült a különböző vallások/kultúrák témája, és ő minden alkalommal kritizálta a vallásokat, meg egyes népeket is, de az állításai alapján le lehetett szűrni, hogy fogalma sincs az egészről.

Aztán ott volt a töritanár is, akinél aljasabb, gonoszabb embert még életemben nem láttam. Folyton csak az volt jó neki, amit ő mondott, más szubjektív (!) véleményébe is belemagyarázta, hogy miért nem jól gondolja, mindezt lekezelő, pökhendi, kioktató stílusban gúnyos mosollyal kísérve. Soha nem kapott nála jobb jegyet senki négyesnél, mert meggyőződése volt, hogy nála jobban úgyse tudhatja senki. Róla is lesütött, hogy egy gátlásokkal teli, frusztrált nőszemély, aki irigykedik mások tehetségére, sikereire, anyagi helyzetére stb. Ja, ő meg olyan volt, hogy soha nem lehetett eldönteni, hogy bír-e vagy utál. A szándékos összezavarás volt a célja ezzel. Pl. volt, hogy kisegítően, nem bunkón helyesbített, ha rosszul mondott valamit valaki (ez rendszerint a megtanulandó, objektív dolgoknál, pl. tananyagnál volt így) máskor viszont ugyanazt a személyt olyan alpári és megalázó módon oktatta ki, hogy az hihetetlen. Ráadásul ezeknél az eseteknél álláspontokról, véleményekről volt szó, tehát el kellett volna fogadnia, hogy más ember másképp lát egyes dolgokat, mint ő. De mint említettem, csakis ő volt a tökéletes mindenben, mindig minden tanulóban talált valami rosszat. Ráadásul gyűlölték egymást az osztályfőnökünkkel, így aztán minket eleve mindenkinél jobban utált. Hogy mi mit vétettünk, azt nem tudom... Tehetünk arról, hogy nem bírják egymást? De mindegy is, hiszen már leérettségiztem, szóval szerencsére megszabadultam tőlük.

2016. jan. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ofőm volt olyan hogy órán szidott minket,de szülőin meg dicsért és még magát fényezte hogy ő mennyit tesz az osztályközösségért. :D

A töritanár meg agresszív volt.

Volt hogy felhúzta magát mert 2-3 ember nem tanult erre kiabált,majd kiment és úgy beb*szta maga mögött az ajtót hogy az majdnem kiszakadt a helyéről.

2016. jan. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Kettes:"Á, nem, biztos csak véletlenül szólít fel mindig engem és ha nem azt válaszolom, amit ő hallani akar, közli velem, hogy érettségizni se fogok tudni soha életemben, meg volt, hogy olyan hangsúllyal, mintha valami fogyatékoshoz beszélne, megkérdezte, tudom-e, merre van nyugat :D "


A földrajz tanárom is hasonló,meg azt mondta egyszer az egyik osztálytársamnak amikor nem tudta az egyik tananyag részt hogy a kutyái is okosabbak nálunk...


Ötös:"A mi osztályfőnökünk egy irigy, frusztrált, kétszínű dög volt, aki ráadásul csomó pénzt is elcsalt tőlünk, ami persze zsebbe ment... Folyton azt állította, hogy még nem adtuk be az osztálypénzt"

Ilyen nálam sosem volt,de azért ez nem semmi,az első 2 alkalom után szerintem tényleg nem is adtam volna be az osztálypénzt.


"Folyton csak az volt jó neki, amit ő mondott, más szubjektív (!) véleményébe is belemagyarázta, hogy miért nem jól gondolja, mindezt lekezelő, pökhendi, kioktató stílusban gúnyos mosollyal kísérve."


Hú,az én irodalom tanárom is ilyesmi,megkérdezi mit gondolunk egy versről,hogy mit akart ezzel mondani költő,elmondjuk,erre:nem,nem az nem úgy van,hanem...

2016. jan. 30. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
77%
Az a helyzet, hogy egy tanár ilyet nem mondhat, akármit tanít. Ez alapvető pedagógiai hiba (nem tudom, hogy itt most közoktatásról van-e szó vagy felsőoktatásról vagy nyelvtanfolyamról, de igazából ebből a szempontból mindegy). Ez kb. olyan, mintha az orvos direkt baktériumokat fecskendezne a páciensbe, csak hogy az beteg legyen. Ilyen nincs. Egy tanár nem mondhat ilyet a tanítványának, akit meg akar valamire tanítani, hogy erre ő nem képes... Aki ilyet mond, az nem méltó arra, hogy tanítson.
2016. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
sok bunkó tanár van! Ténykérdés!
2017. febr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Az én angol tanárom is bunkó, annyira, hogy fu. Először azt hittem, angol az anyanyelce, mert olyan béna, hogy a magyar szavakat se tudja.
2019. nov. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!