Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Segítség! Hogy győzzem le a...

PappZs kérdése:

Segítség! Hogy győzzem le a bűntudatomat a tánctanárommal kapcsolatban? Vagy ne is legyen bűntudatom?

Figyelt kérdés
Negyedik óta járok jazzbalettre iskolán kívül. Az óráim után egy órát kell várnom a táncig mert mire hazabuszozok az egy óra fuvarozgatni meg nem tudnak. Fárasztó és a társaimmal sem vagyunk puszipajtások. Nem vagyok hajlékony akárhogy nyújtok. És mostanában a felvételi miatt nem voltam 4 alkalommal. Az utólsó órán nem tudtam egyenes háttal előredőlni de a tanárnő "segíteni akart" mire én azt mondtam, hogy ez nekem nem megy és fáj. Erre ő kifejtette, hogy nem azért járunk oda, hogy játsszunk meg ilyenek és ha nem gyakorlom nem fog menni. Amiben igaza is van. De én nem szeretnék szétszakadni. Na most régóta tervezgettem, hogy kiiratkozom de eddig nem jutottam el odáig de most ezek így felgyülemlettek bennem és anyukám valamelyik nap ír egy levelet a tanárnőnek, hogy nem tudok többet járni. Azért van bűntudatom mert tudom, hogy amikor mások kiléptek X néni mindíg azt mondta nekünk, hogy végülis az ő döntése... Ő nem fogja gátolni... És ezt ilyen bűntudatkeltően. Tudom, hogy haragudni fog rám, hogy küldjem le a zavart?

2016. jan. 30. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj arra, hogy mindegy, hogy mit reagál, mindegy, hogy mit gondol, nem fogod többet látni, nem kell vele foglalkoznod.

A te döntésed, hogy belefér-e a tánc, vagy most nincs időd rá. Ezért normális ember nem sértődik meg. Ha ő mégis, akkor az az ő baja.

2016. jan. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez nem vádló. ehet, hogy nem igazán hiszi el, hogy tényleg fáj, azt hiszi, kifogásokat keresel, és talán a többi kilépettre is ezt hiszi, és okító szándékkal mondja ezt az ott maradt diákoknak. Ezzel neked nem kell foglalkoznod. Te tudod az igazat, meg hogy mennyi gondod van ezzel, csak ez számít.
2016. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azon gondolkodj el, hogy kinek akarsz megfelelni (mert láthatólag erős a megfelelési kényszered, ami valamennyire normális is iskolás korban). A jazzbalett tanárnő véleménye fontosabb, vagy a Te és a családod véleménye? Ugye egyértelmű a válasz? Ne legyen bűntudatod!
2016. jan. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Megkönnyebbülés, hogy mások is így gondolják, csak mivel az iskolám közelében van az edzés remélem nem futok össze vele. Egyébként nem szeretnék neki megfelelni, csak félek, hogy rólam is azt fogja mondani amit a többieknek. Csak így mondjuk kényelmesebb lesz.
2016. jan. 30. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben én biztos vinnék neki egy bonbont, vagy virágot, elmondanám neki, hogy egyéb okok miatt már nem megyek többet az órájára, elbúcsúznék mindenkitől és megköszönném neki az eddigi munkáját. Így bármikor büszkén, lelkiismeret furdalás nélkül jöhetne bármikor szembe az utcán :) bátorság és sok sikert :)
2016. jan. 30. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

velem hasonló volt, csak én a jogsit hagytam abba. a kötelező 40 órából levezettem durván 30-at. az első 5 alkalommal annyira nem ment, hogy az oktató akart volna engem lepasszolni. Aztán jártam tovább, de különösebb eredménye nem volt és az utóbbi időben már egyenesen gyomorgörccsel mentem. aztán közöltem vele, hogy én ezt most inkább hanyagolnám. ki volt akadva, elhordott mindennek, de különösebben nem érdekel. tudom, hogy jól döntöttem. majd keresek egy másikat akinél nem lesz gyomorgörcsöm.


szóval te se foglalkozz a tanároddal. mondjon amit akar. ha nem érzed jól magad abban amit csinálsz, akkor az már rég rossz.

2016. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!