Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi baja lehet az osztálytársam...

Mi baja lehet az osztálytársamnak?

Figyelt kérdés

Van egy fiú osztálytársam

Egyhelyben ül egész nap és bambul. Szünetben is gubbaszt a sarokban.

Beszélgetni nem lehet vele mert nem válaszol értelmesen. Ilyen beesett arca, gonosz tekintete van és mindig lehajtja a fejét ha valaki felé megy. Sokszor magában vigyorog.

Nem szólal meg.

Rengeteget hiányzik.


2016. febr. 2. 20:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Oké az arcáról kétlem hogy tehet. Ha pedig nem lehet vele értelmesen beszélni akkor meg nehéz lenne kideríteni mi baja van. Valószínűleg egy kissé antiszoc, akit annyira nem tud lázba hozni az olyan mint a tanóra vagy iskolajárási kötelezettség. És hacsak nem beteg, akkor egy idő után annyi igazolatlan órája összegyűlik, hogy a gyerekvédelmisek ki mennek a családjához, mert ezt most beszigorították. Szóval; vagy bete
2016. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
*g vagy csak nagyon jófej orvosa van. (bocs de véletlenül elküldtexD)
2016. febr. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:

Én is ilyen voltam és valamelyest ma is ilyen vagyok 38 évesen. Az ilyen személyek környezetében valami nincs rendben vagy korábban nem volt rendben és ez alakította ki a személyiségét.


Az általad leírtakból (gubbaszt a sarokban, lehajtja a fejét) ítélve szerintem bizalmatlanná vált a többi ember felé, mert azok okot adtak rá.

Feltehetően fizikailag és/vagy verbálisan bántották, bántják. Talán a szülei, a többi diák, szomszéd gyerekek. Mivel a külvilág ellenségesnek bizonyult ezért befelé fordult a saját fantáziavilágába, csak ül egymagában és elvan a saját gondolataival, ha épp van egy vicces gondolta akkor magában vigyorog.


A szülői elhanyagolás biztosra vehető. Normális szülőnek nem lesz ilyen gyereke, ha annak nincs semmi genetikai defektusa.


Ha nem lép valaki, akkor valami hajléktalan, alkoholista, drogos, lerobbant alak lesz egy ideig, aztán cirka 40-50 évesen meghal betegség vagy öngyilkosság miatt. Lehet előtte még megöl vagy megerőszakol valakit. Családja nem lesz.


Egyébként miért kérdezed? Segíteni szeretnél rajt? Közvetlenül nem nagyon tudsz. A személyiségbeli hibák kijavításához gyermekpszichiáter kell. Ha még fennállnak az ártalmas tényezők(bántják, elhanyagolják) akkor gyermekvédelmi hatóság, gyámügy.


Úgy tudom ma az osztályfőnökök egyben gyermekvédelmi felelősök, korábban egy kijelölt felelős volt az iskolákban. Papiron az osztályfőnök munkájának része az ilyen esetek felderítése és kezelése, ami a gyermekvédelmi rendszer riadóztatását jelenti. A gyakorlatban ez egész más, ha megemlíted az oszifőnek mi a munkája, akkor morog valamit és ezt gondolja magában: lóf**t megyek én családlátogatásra a gettóba ahhoz a hülyéhez. Sajnos a mai (és egykori) oktatási rendszer teljesen a tananyag körül forog.


Beszélhetsz az osztályfőnökkel, hátha lépett már valamit, csak te nem tudsz róla. A szüleiddel is bármikor megtárgyalhatod ezt a problémát. Emberként ők is felelősek az osztálytársadért, kisebb-nagyobb mértékben mindenki felelős mindenkiért.


Ha a felnőttek nem tesznek semmit és Te gyerekként úgy gondolod magadra vállalod az oszifő munkáját, akkor én biza megemelem a kalapom!

2016. febr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem gyerek, Már 19 éves.
2016. febr. 2. 22:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehet rajtatok vigyorog,csak ti ezt nem veszitek észre
2016. febr. 3. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szerintem azért ilyen mert nem kapott semmilyen nevelést,csak bántást,ezért saját magába fordult,miért hiányzik? gondolom beteg
2016. febr. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én is ilyen lány vagyok,de ez az miatt van mert az apám minden miatt lehulyéz,csak ha rosszúl eszek az asztalnál,már akkor pofán vág,vagy ha leesik a villa,és akkor be is küld a szobámba,ilyenkor is mindenbe bennem keresi a hibát,nekem meg tűrni kell,mert ő füzeti az iskolámat..hogy vigyem valamire,ha rosszak a jegyem akkor is csak aláz,de mások előtt játsza a mintaapa szerepet,de egy érzéketlen ember.
2016. febr. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sokat hiányzik? az orvos nagyon szeretheti
2016. febr. 3. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Elvileg a szüleivel nincs gond, egész jó anyagi helyzetben vannak, az osztályfőnök mondta, hogy régen csúfolták a társai és nagyon megviselte, szorongásai vannak.

Ezt ma tudtam meg.

Az a baj hogy néhány nagyszájú itt is rá van szállva.

2016. febr. 3. 21:03
 10/14 anonim ***** válasza:
Engem a viselkedésem miatt piszkáltak,sose csúfoltak,de az is lelkileg megviselt,azóta is keresem azt a csajt,azért mentem vissza a volt sulimba hogy kiderítsem hogy hívták azt a csajt.
2016. febr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!