Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mitől lesz egy tanárnak...

Mitől lesz egy tanárnak "kedvence" egy diákja?

Figyelt kérdés
2016. febr. 4. 20:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A tanárok is emberek, nekik is vannak szimpatikus, és kevésbé szimpatikus diákjaik, mint ahogy neked is vagy szimpatikus akárki, vagy nem... Ha a tanárnak kedvence egy diákja, akkor azt biztos nagyon bírja valamiért, de egyáltalán nem arra kell gondolni, hogy a diák biztos benyal neki, vagy ötös a tantárgyából, mert ettől egyáltalán nem lesz valaki szimpatikus. Ez inkább emberi dolog.


Jó persze, biztos van olyan tanár, akinél másképp működik, én igazából a saját véleményemet írtam le ide...

2016. febr. 4. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Még azt elfelejtettem, hogy a jó tanár nem is mutatja ki, ha nagyon csíp valakit, normális esetben az ilyen dolgok ki sem derülnek mások számára. Ugyanis nem szabad egy gyereket pozitívan megkülönböztetni, pozitívan diszkriminálni csak azért, mert a tanár bírja. Szóval önmagában természetes, hogy mindenkinek van kedvenc diákja, ebben semmi baj nincs, mert emberek vagyunk (ugyanígy azzal sincs baj, ha egy tanár nagyon nem bír egy gyereket), a baj ott kezdődik, ha ezek az érzései meg is jelennek a tanár döntéseiben, és elkezdi megkülönböztetni a gyerekeket pedagógiai helyzetekben.
2016. febr. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gimnáziumban úgy éreztem, hogy a matektanár kedvence vagyok. Kihívott felelni először, vacak lett, csak 2-3-as, már nem emlékszem 30 év távlatából. Azután rendszeresen engem hívott ki minden órán. Félév előtt nekem 15 jegyem volt, mikor a többieknek csak 3! Addig csinálta ezt a geometriai bizonyításokkal, amíg el nem jött az egyenletmegoldás, amit kivételesen szerettem. Kaptam egy 5-öst és utána az elkövetkező 3,5 év alatt talán kétszer voltam kint a táblánál. Mindig engem kérdezett először, hogy a feladott feladatból megvan-e már az eredmény 20-30 mp múlva! Ő mindent tudott, fejben számolt mindent a feladat felírása közben, de a tanításhoz nem értett. Az osztály nagy része örült, hogy átment az érettségin 2-essel, nekem a 4-es a megcélzott és elért eredmény volt. Nem én voltam a legjobb, de elég jó voltam.


Mindketten heteroszexuális pasik vagyunk. :)

2016. febr. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Az irodalomtanár kedvence voltam, mert imádok olvasni, elolvastam a kötelező olvasmányokat, értelmesen hozzá tudtam szólni a témákhoz. Eredetinek találta a meglátásaimat. Látta, hogy érdekel az irodalom. Ezért bocsájtotta meg az eleinte nyegle viselkedésemet, amit ma már szégyellek.
2016. febr. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!